marți, 28 iulie 2009
sâmbătă, 20 iunie 2009
Sabia spirituala a Noului Rege Dac (Cornel Nicula)

Cornel NiculaContinuăm prezentarea călătoriei turistice şi iniţiatice pe care am început-o în numărul trecut al revistei. Avem atâtea valori sacre răspândite pe tot teritoriul românesc, sub forma celor 22 de Arcane Mistice, încât este mai mult decât necesar să le readucem pe toate în discuţie, reactivându-le matriţa de energie proprie.
După ce am plecat de pe minunatele plaiuri de poveste ale Sarmisegetuzei, din acele păduri în care parcă şi acum mai sălăşluiesc zâne, pitici şi ale fiinţe din basmele româneşti, cum era şi firesc a trebuit să luăm calea înapoi către acasă, spre Bucureşti. Drumul pitoresc şi plin de verdeaţă de-o parte şi de alta, o minunăţie în mijlocul verii călduroase, ne-a oferit încă o dată prilej de încântare privirilor noastre. Este de-a dreptul fascinant să priveşti ore în şir la toate gospodăriile înşirate fie pe coamele dealurilor, fie în jurul acestora, admirând din goana maşinii specificul strămoşesc al culturii şi civilizaţiei noastre româneşti, care încă persistă în ciuda tuturor agresiunilor civilizaţiei de consum.
Deşi ne deplasam cu autoturismele pe autostradă, devenea aproape imperceptibilă schimbarea de altitudine şi de decor, kilometru după kilometru şi astfel ne-am amintit ce spuneau profesorii de geografie. Întradevăr avem toate formele de relief la un loc, iar acest aspect face ca aproape să nici nu percepi când ai părăsit zona munţilor.
liniştea aceea, o veşnicie, conectaţi la Dumnezeu şi la Univers, dar datoria ne chema înapoi către
Bucureşti.
Deşi străbăteam drumul înapoi, apropiindu-ne de zona subcarpatică, totuşi un iz fin şi consistent persista în conştiinţele noastre, un iz al vechilor regi geto-daci, care veniseră la marea întâlnire
de la sanctuarul din munţi. Energia lor este cu noi şi acum, la mai bine de o lună şi jumătate de atunci şi nu putem să nu ne înclinăm plini de respect şi recunoştiinţă în faţa spiritelor lor măreţe, făptuitoare de mari isprăvi rămase în istoria lumii. Trebuie să spunem că „mâna” nevăzută a regilor geto-daci a influenţat până şi opere realizate mai de curând, la
scara timpului, cum este cea de la Târgu Jiu a lui Brâncuşi. Ajunşi în vremea prânzului în oraşul unde în urmă cu peste 70 de ani Brâncuşi construia Coloana Infinitului, am făcut un popas necesar pentru cercetări asupra acestui admirabil complex energetic. Vreau să vă spun că în acea duminică splendidă, dăruită parcă special nouă de către Dumnezeu, am petrecut o oră pe
pajiştea din jurul Coloanei. O oră care toată viaţa îmi va rămâne profund întipărită în memorie. O oră divină, pentru a admira şi a ne bucura de acel verde parcă incomensurabil al pajiştei, sute de metri pătraţi de iarbă de un verde viu divin. Parcă am fi rămas culcaţi pe ea o eternitate, atât de minunat era. Personal am ales un loc mai de-o parte şi m-am întins decuplându-mă total de
mediul înconjurător, pentru aproximativ 20 de minute.
Era ca şi când m-aş fi aflat într-o dimensiune paralelă, energia Coloanei vibrând intens însoţită de energia vindecătoare a verdelui pajiştei. Aşa am intrat în comunicare cu fiinţele care supraveghează Coloana – care este un Releu Galactic de Transmisie, fiinţe ce folosesc energia acelui loc pentru veniri şi plecări pe şi de pe Pământ. Coloana în structura ei subtilă de energie primeşte alimentare de la celelalte componente ale complexului, respectiv Poarta Sărutului
şi Masa Tăcerii.
început construcţia operelor sale, l-a avut ca ghid spiritual pe celebrul Maestru yoga Milarepa. Acesta îl îndruma din astral pe Brâncuşi, conform spuselor sale, în întocmirea amplasării, a unghiurilor şi a ordinii operelor din complex.
Nu întâmplător privită de sus înşiruirea operelor configurează o sabie al cărei mâner se află lângă Jiu, care curge în apropiere, în timp ce vârful sabiei este îndreptat către est, mai bine zis aplecat
puţin către sud-est, arătând în direcţia Bucureştiului. Oare ce i-a spus Milarepa lui Brâncuşi, ca să fie vârful sabiei orientat astfel? Din datele istorice culese despre Brâncuşi ştim că el avea o dorinţă arzătoare ca poporul nostru să fie recunoscut pentru valorile şi spiritualitatea sa, în acele vremuri când integritatea statului român era fragilă.

Şi cum nimic nu se petrece la întâmplare pe acest Pământ, amplasarea complexului de la Târgu Jiu are un tâlc profund, ascuns în chiar modul în care este poziţionat. Mai mult de atât. Mistica numerelor ne duce către descoperirea unei uluitoare realităţi a acestui extraordinar obiectiv turistic. Dacă adunăm echivalentul în cifre a literelor ce compun numele oraşului, avem 22
şi 13, două numere foarte importante în divinaţia Tarotului şi a Arcanelor Spirituale. Iar prezenţa Jiului în apropiere ne duce la descifrarea etimologică a numelui său, care înseamnă după limba dacă veche ”Cel Sfânt”.
Dacă vârful sabiei este îndreptat către Bucureşti, ar rezulta că un nou Preot - Rege dac, Cel Sfânt, ar apare într-o zi în capitala ţării. Adică întoarcerea Celui Sfânt.
Coloana Infinitului şi celelalte opere brâncuşiene sunt realizate şi amplasate chiar în această zonă a Jiului. Deci opera lui Brâncuşi, divin inspirată, funcţionează pe vibraţiile celor două numere mistice, atrăgând permanent turişti în sezon. Căci vreţi sau nu, prin înseşi aceste numere ca vibraţii, toţi cei care trec pe la coloană primesc mesaje, îndrumări şi uneori chiar haruri din
partea mesagerilor Luminii, ce străjuiesc neobosit Coloana Infinitului, semnul nostru de legământ pe vecie cu Dumnezeu Creatorul.
Aşa că dacă aveţi o vacanţă la dispoziţie, nu ezitaţi să treceţi pe la Coloana Infinitului, Poartă Stelară către Lumile Galactice care ne aşteaptă cu inimile pline de iubire, ca pe nişte copii care de multă vreme au uitat drumul înapoi spre Casă.

duminică, 17 mai 2009
Chakrele Romaniei (Dumitru Branc)
Saptamana : 24-30 mai 2009 sapt lui Jupiter ( si in care Jupiter = sansa providentiala, protectia divina, expansiunea, ascensiunea sociala, gloria, abundenta; face conjunctie cu Kiron = ghidul,cercetarea, mediatorul, vindecatorul, initiatul, reformulatorul instinctelor primare, forta de tamaduire; si cu Neptun = iubirea christica, perceptiile, credinta profunda intr-un ideal, intelegerea divina, compasiunea vindecarea spirituala ) – forta maxima joi 28 mai- cand biserica ortodoxa sarbatoreste Inaltarea.
Aceasta conjunctie se formeaza in partea energetica a zodiei varsatorului, zodie ce reprezinta: cunoasterea ce soseste din planurile superioare si isi contiuna drumul prin oamenii care o primesc; “eu cunosc”; universalitatea, intuitia, toleranta, simpatia, ingeniozitatea, fraternizarea, intrajutorarea, prietenia, altruismul, libertatea, independenta.
Deci, este o saptamana excelenta pentru introspectie, eliberare, vindecare si intarire, in care puterile universului ne ajuta in lucrarea noastra de vindecare si trezire spirituala intr-un mod cu totul special.
Recomandarea, pentru acest moment, ar fi parcurgerea unui traseu care sa includa cei 7 centri energetici din tara noastra, fiecare centru semnificand o chakra; ajungerea intr-unul din aceste locuri ( mai ales la manastirea Sambata de Sus, la Sarmisegetuza sau zona muntilor Rarau); sau pur si simplu lucru individual in locul in care se afla.
Mai jos, este o prezentarea a celor 7 centri cu semnificatia lor spirituala. Se recomanda constintizarea si eliberare fricilor din fiecarea chakra, a cauzelor diverselor blocaje si afectiuni si intarirea calitatilor si a puterilor energetice specifice, respectandu-se Adevarurile Sacre.
Spor la lucru ! Doamne-ajuta!...si Adevarat sa ne-Inaltam cu totii!
7 centri energetici ( fostele cetati ale dacilor liberi) (postarea chakrelor pe harta imi apartine EM)

Chakra 1 - Muladhara – muntii Parang- Petrosani
√ reprezinta:
- conexiunea noastra cu credintele familiale traditionale
- temelia sanatatii emotionale si mentale
√ fricile de baza:
- spaime legate de supravietuirea fizica
- frica de a fi abandonat de grup/ familie
- pierderea echilibrului fizic
√ puteri fundamentale:
- identitate tribala/ familiala
- coeziune si cod tribal al onoarei
- sprijin si loialitate
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- coloana vertebrala,
- rect
- picioare
- oase
- sistem imunitar
Bolile care sunt activate aici sunt bolile psihice generate de disfunctiile familiale ( sindromul personalitatii multiple, tulburari obsesiv agresive, depresie, alcoolism)
√ Adevar sacru: TOATE SUNT UNA!
Chakra 2 - Svadistana- Simleul Silvaniei- Salaj- Dacidava
√ reprezinta:
- chakra parteneriatului sau a relatiilor
- puterea de alegere
√ frici de baza :
– frica de a pierde controlul
- frica de a fi controlat de cineva prin dependenta, viol, tradare
- pierderea financiara
- abandonul din partea partenerului principal sau colegilor de profesie
√ puteri fundamentale:
- capacitatea si puterea de a supravietui financiar si fizic pe propriile puteri si de a ne apara si proteja
- instinctul “ lupta si fugi”
- capacitatea de a risca
- capacitatea de a ne reveni dupa o pierdere ( membru de familie, partener, proprietati, serviciu, pierdere financiara)
- puterea de a ne revolta si reface viata
- abilitatea de a lua decizii personale sau profesionale
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- organe sexuale
- intestin gros
- vertebrele de jos
- pelvis, zona soldurilor
- vezica urinara
Bolile care isi au originea in acest centru energetic sunt activate de frica de a pierde controlul
√ Adevar sacru: ONORATI-VA UNII PE ALTII !
Chakra 3 - Manipura – Polovragi- Tg. Jiu
√ reprezinta:
- puterea personala in relatie cu lumea exterioara
- ne sprijina in procesul individualizarii, al formarii sinelui
√ frici de baza:
- frica de respingere
- frica de a nu parea ridicol
- frica de a iti indeplini responsabilitatile
- fricile legate de aspectul fizic- obezitate, chelire, imbatranire
- frica ca altii ne vor descoperi secretele noastre
√ puteri fundamentale:
- auto-apreciere
- respect de sine si autodisciplina
- ambitie si capacitatea de a genera actiune si a face fata unei crize
- curajul de a risca
- generozitatea, moralitatea si taria de caracter
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- stomac, pancreas
- suprarenale, partea superioara a intestinelor
- vezica biliara si ficat
- mijlocul coloanei vertebrale
Boala care isi are originea aici este activata de probleme legate de responsabilitatea fata de sine, autoapreciere, frica de respingere si o supersensibilitate la critica.
√ Adevar sacru: CINSTESTE-TE/ ONOREAZA-TE PE TINE INSUTI !
√ reprezinta:
- puterea emotionala
- ajuta la dezvoltarea noastra emotionala
- incorporeaza lectia spirituala care ne invata cum sa actionam din iubire si compasiune si sa recunoastem ca cea mai puternica energie pe care o avem este iubirea
√ frici de baza:
- frica de singuratate
- de angajament, de a –ti urma inima
- incapacitatea de a te proteja emotional
- frica de slabiciuni emotionale si de tradare
( pierderea energiei de aici da nastere la gelozie, amaraciune, furie, ura si incapacitate de a-i ierta pe altii cat si pe sine)
√ puteri fundamentale:
- iubire, iertare, compasiune
- devotament
- inspiratie
- speranta si incredere
- capacitatea de a te vindeca si de a-i vindeca pe altii
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- inima si sistemul circulator
- coastele
- sanii
- glanda timus
- plamanii
- umerii, bratele, mainile, diafragma
Bolile ce isi au originea aici sunt cele cardiace si pulmonare si sunt provocate de dureri emotionale, de nevoia nostra de a sti de ce lucrurile s-au intamplat in felul in care s-au intamplat si din incapacitatea de a elibera dorinta de judecata umana auto-determinata.
√ Adevar sacru: IUBIREA ESTE PUTEREA DIVINA !
Cchakra 5 - Vishuda- Sarmisegetuza
√ reprezinta:
- puterea vointei
- incredintarea vointii proprii vointei lui Dumnezeu
- uniunea completa cu vointa divina
√ frici de baza:
- frica de a nu avea autoritatea sau puterea de a alege in propria viata
- pierderea controlului cand e vorba de raspunsul nostru la lucrurile importante: bani, putere, controlul emotional al unei persoane asupra bunastarii noastre
- frica in fata vointei Divine
√ puteri fundamentale:
- increderea
- cunosterea de sine si autoritatea personala
- capacitatea de a lua decizii
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- gat, glanda tiroida, trahee, esofag
- paratiroidele
- hipotalamusul
- vertebrele cervicale
- gura, maxilare si dintii
-
Toate imbolnavirile au legatura cu chakra 5 pentru ca alegerea este implicata in orice amanunt al vietii nostre si prin urmare in orice boala!
√ Adevar sacru: PREDAREA VOINTEI PERSONALE VOINTEI DIVINE !
Chakra 6 - Ajna- Capidava ( intre Harsova si Cernavoda)
√ reprezinta:
– capacitatile mentale si de rationament si de aptitudine psihologica de a ne evalua convingerile si atitudinile
– centru spiritual in care interactiunea dintre minte si suflet poate conducela perceptie intuitiva si intelepciune
– puterea de a face deosebirea intre gandurile motivate de putere si cele motivate de frica si de iluzie
– “gandul” este inainte de “forma” , iar creatia incepe in dimensiunea energetica—ne atrage atentia sa devenim constienti de ceea ce cream!
√ frici de baza:
- lipsa dorintei de a privi inlauntrul si de a-ti dezgropa fricile
- frica de adevar atunci cand ratiunea este incetosata
- frica de o judecata realista exprimata
- frica de a te baza pe un sfat din exterior
- frica de disciplina
- frica de partea intunecata a sinelui si de atributele acestuia
√ puteri fundamentale:
- capacitati si abilitati intelectuale
- evaluarea cunoasterii constiente si a celei inconstiente
- primirea inspiratiei
- generarea marilor acte de creativitate si inteligenta rational- emotional intuitiva
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- creier si sistem nervos
- glandele pituitara si pineala
- ochii, urechile, nasul
√ Adevar sacru: CAUTA NUMAI ADEVARUL!
Chakra 7 - Sahasrara- manastirea Sambata de Sus
√ reprezinta:
- racordarea la divinitate
- chakra rugaciunii
- “ contul nostru din banca indurarii” depozitul pentru energia stransa prin gandurile si actiunile noastre bune sau prin actele de credinta si rugaciune
√ frici de baza:
- frica de “ noapte intunecata a sufletului”
- frica legata de abandonul spiritual, de pierderea identitatii si a conexiunilor cu viata si cu oamenii din jurul nostru
√ puteri fundamentale:
- credinta in prezenta Divinului si tot ceea ce reprezinta credinta in viata noastra- ghidarea interioara, intelegerea vindecarii si un anumit tip de incredere care eclipseaza fricile omenesti obisnuite; devotiunea
√ conexiuni energetice cu corpul fizic:
- forta care hraneste corpul, mintea si spiritul
- sistem nervos central
- sistem mescular
- tegument
√ Adevar sacru: TRAIESTE IN MOMENTUL PREZENT!
marți, 21 aprilie 2009
Piramida Nordica - Retezat
untele Retezat, fiindca, de fapt, acesta nu este un munte ci o constructie acoperita de pamant, constructie din timpuri foarte vechi, incat cei care au stiut aceasta au disparut de mult timp, precum si cei carora le-au fost transmise cele stiute despre acea constructie si astfel s-a pierdut cunoasterea aceea ce ascunde muntele.


sâmbătă, 18 aprilie 2009
luni, 6 aprilie 2009
Kogaiononul - mit si realitate
Drumul tehnologic spre Kogaionon
Descoperirile arheologice din ultimii ani, dar si cercetarile noastre multidisciplinare, demonstreaza ca zadarnic cauta arheologii mari megapolisuri dacice. Dacii au urit urbea care fringe personalitatea omului. Zadarnic plingem faptul ca dacii nu au lasat scrisori latine sau grecesti despre locuirea lor rustica si casnica. Scrisoarea alfabetica transmite vorbe despre cuceririle individualiste, desarte, ale omului, nu esente universale de fiintare. Zadarnic incercam sa vedem maretia civilizatiei dacice cu literele Romei sau ale grecilor.
Dar a vazut Roma adevarata civilizatie a dacilor carpatini? Nu. Daca o vedea, intelegea valoarea exceptionala a topirii unor lupe de fier plastic de 40 kg, lupe pe care Europa a putut sa le obtina abia peste 11 veacuri. Vedea fierul dacic suprapur, de 99,97% fara cimentita [A. Vartic, Magistralele tehnologice ale civilizatie dacice, Basarabia, Chisinau, 1997], vedea ceramica dacica supradura si motivele sacre ale dacilor armonizate cu lotosul egiptenilor si al indienilor, cu acantul corintinienilor, cu viscul druizilor [A. Vartic, Drumul spre Kogaionon, Basarabia, Chisinau, 1998]. Vedea implectonul din zidurile turnurilor de la Costesti, facut din mari caramizi de fier-titan (ilmenit), care nu-si gasesc nici o justificare militara acolo [A. Vartic, Fierul-Piatra, Dacii-Timpul, Basarabia, Chisinau, 1997].
Inginerii romani ar fi trebuit sa vada ca, de fapt, cetatile dacice, asa cum stau ele cocotate pe virfuri greu accesibile, nu au motivari militare de aparare. Blidaru sta la 1500 m de Cetatuia Costesti si cam la toti atitea metri de Prisaca. De ce intr-un triunghi montan de numai 4500 de metri s-au construit 3 cetati colosale? Unde s-a mai vazut asa ceva in lume? Care era scopul de aparare a cetatii de pe Virful lui Hulpe, sau a celei de la Naia, puse in locuri din interiorul zonei centrale a statului dac, nu la periferia ei? Facea oare sa construiesti la Cioclovina un colosal zid de 2,5 km din 3600 esaloane de pamint si piatra, paralel cu linia care uneste Banita cu Piatra Rosie, atunci cind orice armata invadatoare il putea ocoli cu usurinta?
Chiar si in actualele conditii "globalizate" de ducere ale unui razboi de munte, orice inamic poate trece nestingherit pe linga aceste troiene si cetati. De ce, insa, dacii le-au dotat cu mari platforme si terase externe chiar in preajma zidurilor? Ca sa permita atacatorilor, dupa un greu urcus, sa se odihneasca si sa se regrupeze, sa astepte in voie, batindu-si joc de aparatori, pina ce ei vor termina resursele de apa, de munitie si de hrana? De ce zidurile cetatilor dace inconjoara poalele unui mamelon, asa ca de fapt comunicarea dintre aparatorii acestor cetati devine imposibila? De ce cetatile dacice nu sint locuite? De ce asa zisele cisterne sau construit inafara zidurilor? De ce nu se regasesc in cetati magaziile si beciurile unde ar fi trebuit sa fie depozitate mari rezerve de hrana si munitie ale aparatorilor? De ce gramezile de griu ars stau dincolo de ziduri, ca la Sarmisegetusa Regia [A. Vartic, Ospetele Nemuririi, Quo Vadis, Chisinau, 1994]?
De ce mortarele de care s-au folosit dacii au si astazi proprietati inteligente, cum ar fi cele bactericide sau formarea unei pelicule verzui impenetrabile la contactul cu apa? De ce sanctuarele dacice, construite pe uriase terase din andezite supertrainice, stau dincolo de zidurile cetatilor? Ce motivare religioasa, politica, stiintifica i-a facut pe daci sa construiasca aceste sanctuare unicale in toata lumea? Cu ce efort uman si tehnic s-au taiat atit de perfect colosalele andezite de la Gradistea de Munte, taieri care si astazi nu se pot realiza fara resurse financiare considerabile? Cum s-a reusit taierea atit de spectaculoasa a unor munti intregi de piatra la Magura Calanului sau la Uroi, fasonarea inteligenta a pietrei si transportarea ei la zidirile de pe munti?
De ce a trebuit ca zidurile de la Costesti sau Fetele Albe sa fie asamblate poetic, milimetru in milimetru, lucru total netrebuincios unor scopuri de aparare? De ce zidul fascinant de la Costesti apara mamelonul central dinspre sud, dinspre muntii prapastiosi, care si asa trebuiau cuceriti cu greu de un posibil inamic, si nu dinspre nord, unde panta e mai moale si accesul mai usor? Si care era scopul acestor zidiri uriesesti, daca cel de aparare este greu de demonstrat?
Se spune ca dacii au parasit cetatile imediat dupa terminarea razboiului, in vara lui 106; deci era previzibil ca vegetatia abundenta de la munte sa fi acoperit imediat multe urme ale singeroaselor lupte: trupuri, scuturi, lanci, sabii, virfuri de sageti, tehnici de razboi dacice si romane. Nimic din toate astea nu descopera arheologii in cantitatile omologate cu luptele crincene ce s-ar fi dat intre cei 150.000 de soldati ai Romei cu cetele dacilor. Se vede limpede ca toata locuirea dacica a fost arsa, dar arsurile acestea nu poarta si urmele dezastrelor umane cu care se poarta razboiul. Nu stim cit de crunta o fi fost lupta pentru Sarmisegetusa, dar chiar sa nu fi aruncat romanii macar vre-o citeva mii de sageti spre cetate? Or, poate, acei deosebiti soldati romani au avut in dotare detectoare care sa gaseasca pe terenul deosebit de accidentat din preajma Sarmisegetusei doar virfurile de sageti de fier, nu si miile de cosoni de aur pe care le descopera taranii (nu si arheologii!!!) chiar si astazi la Gradiste
?Inca in 1995 [A. Vartic, De la sociologia monografica la cea entropica, Discurs tinut in Aula Academiei Rom^ne la 19 mai 1995, vezi A. Vartic, Catastrofa eliberarii, Basarabia, Chisinau, 1996, p. 33-47] noi am aratat ca asa zisele cetati ale dacilor sint mai repede marcari inteligente ale unui mesaj deosebit de important, scris cu buna stiinta si in limbaj geometric si astronomic, si in andezite, fiindca el depoziteaza mult mai bine informatia decit firava vorba alfabetica, aflata si sub ambitia omeneasca, si sub vremi, si in necontenita entropizare.
Totul a pornit de la observarea faptului ca cetatile dacice de la Banitza si Piatra Rosie formeaza cu asa zisul castru roman de pe virful lui Patru un perfect triunghi dreptunghic {Fig. 1}.
Trimitem la publicatiile noastre cititorul dornic sa afle mai mult despre aceste triunghiuri. Sa observam aici ca aceasta uriasa iconografie geometrica, pe care noi o numim topografie cosmogonica dacica, isi leaga triunghiurile sale de o alta minune topografica: Marea Linie Dacica {Fig. 2}
pe care o formeaza zidirile
dacice de la Pecica, Deva, Cugir, Boita si Virful Omu, orientata 15 grade Nord-West [A. Vartic, From Platon's to Zalmoxis's Academies, NATO ARW "The New Role of the Academieis of Sciences in the Balcan Countres", Athena, November. 20-23, 1996].Iata cum se aseaza cetatile din zona Sarmisegetusei regia pe Marea Linie dacica {Fig. 3}
Noi am studiat cu atentie si cetatile construite in zona de mai sus de aceas
ta linie, cele de la Clit, Moigrad, Saratel, Sighisoara, Racos etc [A. Vartic, De la topografia cosmogonica la Kogaionon, Dava International, 2001]. Iata ce figura stranie am obtinut {Fig. 3},Pe hartile de mai sus se vede bine locul Sarmisegetusei Regia in aceast mesaj topografic. Ce inseamna el? Ce au vrut, de fapt, sa ne transmita dacii cu aceasta constructie mareata realizata pe un vast teritoriu si care intrece in efort uman si tehnologic chiar si construirea piramidelor?
II.Realitatea cosmogonica a Kogaiononului
Bunul Dumnezeu a vrut sa descoperim in anii din urma, pe masive pietre de munte, mai multe incrustari geometrice dacice, care confirma corectitudinea ipotezei despre "topografia cosmogonica a dacilor" {Fig. 4}.
Cum bine se vede pe aceste picturi geometrice dacii cunosteau arcul de cerc, axele de coordonate, chiar si intregul complex topografic din Fig. 1-4, lipit de Marea Linie Dacica l-am
regasit pe acele pietre {Fig. 5, a, b, c}.Noi am numit incrustarile dacice de pe pietrele de munte "hartile co
smogonice ale dacilor" [A. Vartic, Drumul spre Kogaionon ]. Cercetindu-le cu atentie am ob
servat ca deasupra Marii Linii se afla un nod central, din care iradiaza mai multe linii-raze. Suprapunind Marea Linie Dacica despre care v-am vorbit deja, cu Marea Linie de pe harta dacica desenata de noi nu a fost greu sa determinam topografic acest loc {Fig.6} si sa vedem ca figura construita de noi aprioric {vezi si Fig. 3} coincide de minune cu desenul dacilor {Fig.7} si ca ea reprezinta Conste
latia Dragonului, cea care, parabolic vorbind, sustine rotatia multimilenara a Polului Nord Ceresc {Fig. 8} si ne arata ca intregul complex construit de daci reprezinta in mare o anumita pozitie a Dragonului fata de Polul Nord Ceresc si fata de celelate constelati (Sarmisegetusa Regia apare ca steaua Alfa a Ursei Mici, actualul Pol Nord Ceresc)Acest nod central sta mai la nord de un mare patrulater, care coincide cu curgerea riului Strei; mai jos de acea linie, si in interiorul curgerii Streiului, se afla un punct indicat de daci cu o cruciulita. Acel punct nu poate fi altul decit Sarmisegetusa Regia. Atunci nodul central din care pornesc liniile-raze se re-gaseste topografic undeva pe dealul Uroiu, peste Mures, la nord de Simeria. Liniile care sint trase din acest nod, daca sint omologate cu punctele topografice actuale, ne duc exact in cetatile dacice despre care am vorbit mai sus (Pecica, Clit, Moigrad, Saratel, Sighisoara, Racos etc).
Faptul ca dacii au legat de acest nod topografic singular intregul lor algoritm, faptul ca el se afla pe un munte la poalele caruia curge un riu mare (amintim ca inainte de taierea meandrelor Muresului de catre austrieci acest riu avea cam de trei ori mai multa apa decit acum si ca in antichitate clima era cam cu 30% mai umeda - deci Muresul era un adevarat riu mare, navigabil, si, posibil, mai mare ca Tisa, adica principalul afluent al Dunarii [Liviu Marghitan, Valea Muresului - parte integranta a sistemului de fortificare a Daciei, Sargetia, XIII, 1977, p. 203-207]), faptul ca de pe acest munte se deschid privelisti uluitoare a tarii Hategului, faptul ca anume partea nordica a Dealului Uroi ofera o exceptionala priveliste a Cerului Nordic, faptul ca din acest nod pornesc numai 5 raze, ne-a permis sa dam urmatoarea ipoteza: Dealul Uroi este Kogaiononul dacilor.
Perighiezele noastre in aceste locuri ne-au dat satisfactie deplina. Zidurile antice, necercetate inca, se mai pot urmari si astazi, multimea ceramicii din toate culturile preistorice si istorice, inclusiv din cultura Turdas, este remarcabila, sta chiar la suprafata, in musuroaiele de furnici sau cele sapate de cirtite. Artefactele demonstreaza ca la poalele sudice si estice ale Dealului Uroi se afla un exceptional megapolis preistoric, probabil cu functii sacre. Cel putin unul din valurile de pamint care il inconjoara repeta iconografic desenul constelatiei Dragonului [A. Vartic, De la topografia cosmogonica la Kogaionon], lucru care l-am mai intilnit si in alte parti ale Daciei [A. Vartic, Drumul spre Kogaionon]. Perighiezele au mai aratat ca partea apuseana si cea nordica de la poalele Dealului Uroi este curata arheologic, lucru care sugereaza faptul curateniei sacrale a acestor locuri (orice locuire murdareste locurile sacre, motiv din care, dupa parerea noastra, nu sint locuite nici cetatile dacice), legate si de Apusul de Soare, si de Nordul Instelat.
Urcarea pe muntele Uroi este posibila doar pe panta lina, nordica, unde am identificat doua drumuri; unul, cel de la rasarit, se pare, avea functii ritualice, celalalt, de la vestul pantei, era, poate, drumul pe care veneau pelerinii la Marile sarbatori religioase ale dacilor. La fata locului am putut constata existenta pe aceiasi parte nordica a Dealului Uroi a unui vechi val care imprejmuia muntele din partea asta, usor accesibila. Pina la acest val nu apare nici un fel de urma antropica, dar imediat dupa el se deschide un adevarat eldorado arheologic. Ceramica iesita la suprafata pare a fi din toate vechile epoci ale acestui tinut, locuit inca din timpurile primordiale, dar cea dacica e cea mai multa.
Un deosebit interes prezinta stratul gros de ceornoziom (aproximativ 1 m) de pe platoul din virful dealului, care apare dupa valul indicat si care nu avea cum sa stea de milenii numai pe acel platou. Lipsa ceornoziomului in partea vestica si nordica de la poalele Uroiului ne-a facut sa presupunem ca el a fost adus acolo cu buna stiinta pentru scopuri care ramin inca neelucidate.
Inca si mai fantastice ni s-au parut cele vre-o 18 rotonde (mai multe nu am putut depista din cauza vegetatiei) orientate nordic cu o sapatura adinca
{Fig. 9}.Era clar ca sintem in locul unde multimi uriase de daci (sau alte populatii muresene si simeriene) se adunau pe Uroi pentru a venera un eveniment cosmic care avea loc pe Cerul Nordic, la Apus de Soare. Or, dupa parerea noastra, nu Dealul Uroi este Muntele Sfint, ci tocmai acest eveneniment ceresc, oglindit topografic cu formidabile marcari pamintesti, reprezinta Kogaiononul, Muntele Sfint al dacilor, care e in cer, nu pe pamint (atragem atentia ca si Constelatia Dragonului are forma unui munte). Adica, de fapt, Kogaiononul este un algoritm cosmogonic ritualic, un munte ceresc care se oglindeste in constructile magnifice ale dacilor. S-ar putea, deci, ca el sa fie construit in mai multe exemplare asemanatoare geometric. Asa am descoperit ca dealul Uroi este doar unul din cele 4 Kogaionoane pe care noi le-am identificat pina acum (din considerente legate de protejarea acelor locuri de invazia cautatorilor de comori noi nu dam aici localizarea lor topografica), iar asa zisele cetati dacice sint marcarile celor 16 stele ale Dragonului, cunoscute pe atunci, deci locuri sacre, adica temple dacice si nu cetati de aparare sau de refugiu. Anume functiile lor religioase lamuresc si efortul uman cu care au fost construite, si finetea cioplirii pietrelor, si poezia amplasarii lor, si enormele terase din apropierea cetatilor, pe care dacii isi asezau, probabil, salasele de pelerini, si adevaratele drumuri care inconjoara zidurile dace, drumuri pe care multimile inconjurau ritualic templul.
Faptul ca Marea sageata a Soa
relui de andezit, compusa tot din 16 pietre, indica cu o mare exactitate nordul, ca si multe alte constructii dacice ritualice (de pilda cele de pe raza comunei Beriu, sau enigmatica baie de la Gioagiu-Bai, sau cea de la Racos, aflata la 60 km nord de vf. Omu), ne indica, cum am aratat, ca este vorba de un eveniment care se intimpla undeva la nord. Care nord? Cel din templul spre care arata sageata. Se stie, constructia din acest templu, distrusa si de arheologi, este enigmatica. Generalul Vasile Dragomir a dat pina acum cea mai serioasa pista de interpretare a acestui sanctuar [Vasile Dragomir, Vasile Rotaru, Marturii geodezice, Editura Militara, Bucuresti, 1980]. El sustine ca dacii au reprezentat acolo pozitia planetelor din sistemul solar, 9 cunoscute la timpul cela, tot atitea cite pietre-marcari sau gasit in prima investigatie areheologica. Noi am mers mai departe pe aceasta ipoteza astronomica. Unind punctele acestui sanctuar dupa modelul de pe pietrele dacicenoi am obtinut aceeasi figura a Kogaiononului ceresc {Fig. 10}. Se mai stie ca pe a 16 piatra a Sagetii Soarelui de andezit sa gaseste incrustat acest semn {Fig. 11 a,b}, adica tot Jogaiononul.
Deci arheologii, care au sapat atita la Gradiste, ar fi trebuit sa ridice ochii spre nordul Cerului instelat din preajma Polului Nord Ceresc ca sa
inteleaga rostul Marii Sageti. D
ar care Pol Nordic Ceresc? Cel din anul cind s-a intimplat evenimentul pe care dacii l-au insemnat cu atita geniu?Se stie ca Polul Nord Ceresc, care se apropie actualmente de Steaua Alfa a Ursei Mici, efectueaza o mare rotatie, numita precesiune, cu durata de 25725 ani. Minunea este ca acest numar se imparte exact la 5, anii care treceau la geti, cum sustine Herodot, de la un sacrificiu uman la altul. Minunea e ca cercul acestei uriase precesiuni, care face ca punctul de echinoctiu al Soarelui sa fie in fiecare an deplasat, inconjoara o singura constelatie - Dragonul, si o intretaie intr-un singur punct, apropiat de Alfa Dragonului.
Daca unim cu o linie dreapta steaua Lamda din coada Dragonului cu steaua Epsilon, care marcheaza picioarele lui, obtinem un exceptional ceas cosmic. Rotatia zilnica a Dragonului in jurul Polului Nord Ceresc ne arata cu exactitate ora, ba chiar si minutele zilei si, mai ales, noptii, iar locul Polului Nord Ceresc fata de aceasta linie ne va indica numarul de solstitii care au trecut de la evenimentul care ne intereseaza {Fig. 12}
Or, daca orientam Marea Linie cere
asca a Dragonului, asa cum sta ea la Apusul de Soare din anul 494 BC, pe linia paminteasca desenata de daci cu zidirile de la Pecica, Deva, Cugir, Boita pina la Virful Omu, obtinem o coincidenta uluitoare. "La apus de soare/ vor sa mi te-omoare/ ..." nu mai pare acum o simpla fantazie a unui poet anonim, ci un veritabil imn gnostic dacic, atrofiat pe alocuri de trecerea timpului, imn pe care dacii il spuneau, probabil, tot asa cum noi spunem azi "Tatal nostru carele esti in ceruri...". Mai mult decit atit - punerea paminteasca a Polului Nord Ceresc in locul indicat de daci mai sus de Marea Linie a Dragonului, ne indica destul de bine Dealul Uroi si imprejurimile lui, dar si anul care este reprezentat de daci cu Kogaiononul, adica Apusul de Soare de la solstitiul de vara din anul 494 BC.Inca o minune mai reiesa din aceasta harta magnifica: unirea stelei Lamda a Dragonului cu locul unde se afla Polul Nord Ceresc la Apusul de Soare de la Solstitiul din anul 494 BC ne conduce in prelungire pina la steaua din centrul Crucii Lebedei. Or, Lebada stilizata descoperita la Sarmisegetusa Regia sta si astazi parasita in curtea Muzeului din Deva. Grecii reprezentau cu Lebada pe Zeus. Ce reprezentau dacii cu aceasta constelatie?
S-au descoperit o multime de cruci pe locurile unde au trai
t dacii. Si noi am fotografiat destule {Fig. 13}Este clar ca aceste cruci, ca si cele cucuteniene sau turdasine, dam numai o pilda, deconspira o realitate gnostica si cosmogonica a stravechilor populatiuni carpato-dunarene, populatiuni nordice prin excelenta, aflate mereu in preajma formidabilei rotatii zilnice si a Lebedei, si a W-ului Casiopeii, si a Urselor, dar mai ales a Dragonului, care strajueste marea precesiune a Polului Nord Ceresc, si care mentine astfel si Soarele, si Luna pe liniile de Fiintare ale omului.
Or, legatura Kogaiononului cu Crucea Lebedei, care este orientata magnific pe Fasia Colosala a Caii Laptelui ne-a permis sa lam
urim inca un mister al topografiei cosmogonice dacice. Linia vf. Patru - Banita a triunghiului dreptunghic de baza descoprit de noi in 1995, pusa in coordonatele topografiei ceresti, este paralela cu Calea Laptelui, adica si cu linia care leaga Crucea Lebedei cu W-ul Casiopeii. Iar maretul triunghi dreptughic insemnat pe pamint de daci nu este altceva decit un reper inteligent pentru cei care urmaresc si stelele pe cer, si legea morala din ei {Fig. 14}Astfel Calea Laptelui, Dragonul si polul Nord Ceresc formeaza o echipa geometrica senzationala, temeinica din punct de vedere al stabilitatii triunghiului dreptunghic in actuala devenire cosmica, la vedere tocmai din cauza acestui argument, si, in acelasi timp, aflata in necontenita miscare precesionala, miscare care schimba tot timpul unghiul de cadere al razelor solare pe pamint, lucru care influenteaza benefic dezvoltarea necontenita a materialului biologic de aici.
Desenarea asemanatoare a triunghiului vf. Patru-Banita-Piatra Ro
sie pe datele Marii Linii Dacice Pecica-Vf. Omu {Fig. 15}ne arata ca asa zisa construire romana a podului de la Drobeta este o mistificare a istoriei de catre Traian, cum sustine Napoleon Savescu [N. Savescu, Noi nu suntem urmasii Romei]. Chiar si astazi nu se poate construi in 3-4 ani un pod peste Dunare intr-un loc atit de dosit si de nepotrivit. Or, noi credem ca punctul topografic Drobeta reprezinta inteligent la daci originea celor care au cunoscut precesiunea cerului instelat inca din preistorie si care au transmis aceste cunostinte din generatie in generatie cu simboluri geometrice, ca in preistorie, nu cu ajutorul alfabetului fonemic, care transmite de cele mai multe ori desartaciuni, nu date (amintim ca si Cuina Turcului, si Schela Cladovei, se gasesc tocmai in aceste locuri si ca nu zadarnic descoperim atitea paralelisme intre iconografia culturii Garna, formata la Portile de Fier ale Dunarii si contemporana nasterii scrisului fenician, si cea dacica [A. Vartic, Puterea Spiritualitatii dacice , Dava International, N2, februarie, 2001].
Podul de la Drobeta, loc destul de ascuns in meandrele de fier ale Dunarii, o fi fost construit de Burebista in timpurile cind Dacia se intindea si dincolo de Dunare (pentru a cuprinde si varsarea Muresului in ea), si cind hotarele imperiului roman se aflau departe de acest loc (noi credem ca dacii au construit stilpii de sustinere a podului intr-un an deosebit de secetos din timpul lui Burebista). La apropierea acestor hotare dacii au demolat arcurile podului, nu si stilpii de sustinere. Dat fiind importanta deosebita a punctului Drobeta in religia dacilor, Traian si sfetnicii lui, printre care il amintim pe viitorul imparat Hadrian, cel mai erudit imparat al Romei, au hotarit sa cucereasca mai intii acest pod, sa-l reconstruiasca si sa inceapa al doilea razboi, cum se si vede pe Columna, prin trecerea lui ritualica pentru a umili firea demna a dacilor si, astfel, pentru a-i slabi si cuceri. Lupta din anul 101-102 care e arata pe Columna la apele unui riu mare nu poate avea alta motivare pentru daci decit hotarirea de a-si recuceri unul din cele mai importante puncte strategice ale statului lor, adica Drobeta. Si numai asa noi lamurim faptul ca lupta de la Tapae a fost mai repede o inscenare a desteptului general roman care i-a permis sa ocupe nestingherit Drobeta, unul din cele mai insemnate locuri pentru echilibrul moral al dacilor.
Or, acest urias triunghi, pe ipotenuza caruia este construit Dragonul ceresc de la Apusul de soare de la solstitiul din vara anului 494 BC, coincide, cum bine se vede, cu Dacia Romana, cu Dacia Felix. Totul arata ca dacii lui Decebal ocupau tocmai acea tara care coincidea cu imaginea Zeului lor ceresc, oglindita inteligent in superbul triunghi dreptunghic vf. Omu-Drobeta-Pecica, asemanator cu triunghiul vf. Patru-Banita-Piatra Rosie {Fig.9}.
Asa se lamureste faptul ca Traian nu a cucerit alte teritorii dacice (vezi, de pilda, cum sta hotarul Daciei Romane pe Mures): acele teritorii nu intrau in statul lui Decebal, iar certarea cu alti regi geto-daci nu ii trebuia lui Traian.
Dar ce eveniment s-a putut intimpla in anul 494 BC? Legarea pe care Herodot si alti scriitori antici o fac lui Zalmoxis de Pytagoras, cel care s-a intimplat sa moara tot in preajma anului 500 BC, ne da dreptul sa dam inca o ipoteza ce poate fi controlata stiintific: la solstitiul de vara din anul 494 BC, la Apus de Soare, s-a intimplat ceva exceptional cu zeul dacilor, care a fost si regele lor. Ce a putut sa se intimple intr-o zi atit de bine insemnata astronomic si cosmogonic? Doar sacrificiul zeului, care era si regele lor, sacrificiu care marca un eveniment ceresc major din punctul lor de vedere. Acest eveniment putea fi doar unul: trecerea Polului Nord Ceresc prin linia care uneste steaua Lamda din coada Dragonului cu centrul Constelatiei Lebedei. Iar Crucea Lebedei s-ar putea astfel sa insemne locul din cer unde sta zeul dacilor, tatal lor din cer care flutura Dragonul pentru a-i pazi pe daci tot asa cum efigia acestui Dragon era fluturata de cetele dacilor.
Si inca un lucru tulburator ne prezinta Marea Linie dacica. Polul Nord Ceresc a intersectat aceasta Mare Linie in anul 44 BC. Este anul cind a plecat si Burebista la Zalmoxis, trimis acolo, probabil, tot prin sacrificiu de cei mai buni dintre dacii sai.
Limitele omenesti ale acestui Congres ne opresc aici comunicarea. Cercetarile viitoare, la care credem ca va pune serios mina si Guvernul Rom^niei, si Academia Rom^na, si alte institutii private si de stat, vor arata felul cum stramosii nostri au cunoscut si transmis din generatie in generatie stiinta despre precesiunea Polului Nord Ceresc si, mai ales, cum a fost posibil sa se realizeze in acele timpuri constructii topografice atit de precise pe un teritoriu muntos atit de vast. Noi, care am vazut cu ochii instrumentelor moderne din dotare puritatea exceptionala a fierului dacic, proprietatile inteligente ale mortarelor lor, imensele cariere de la Magura Calanului, felul magnific de taiere a andezitelor, uriasele terasari care masoara in adincime zeci de metri, care am calculat colosala cantitate de piatra taiata de daci pentru a realiza "zidirea muntilor", cum spune Dio Casius, nici macar nu ne miram de faptul ca stramosii nostri casnici si rustici au putut cunoaste si drumul precis al stelelor pe cer, si oglindirile lor pmintesti, si necesitatea imperioasa a curateniei sufletelui pentru devenirea omului [Platon, Harmides].
marți, 10 martie 2009
Romania Gradina Maicii Domnului (noutati editoriale)
Mesaj pentru Globul Pamantesc
.

luni, 2 februarie 2009
Inuaki: Reptilianul din mine (Aryana Havah)

Inuaki, reptilianul din mine - dezvaluiri tulburatoare despre trecutul, prezentul si viitorul Pamântului. Cartea ne invita sa pasimîntr-o lume aparte, mistica, terifianta, dar absolut sublima prin ineditul ei. Pe parcursul relatarii vom afla raspunsuri laîntrebarile care framânta omenirea de milenii:"Cine suntem?"," De unde venim?" si"încotro ne ducem?".Unele informatii ne vor parea incitante, altele dureroase, iar altele ne vor rasturna sistemul de valori. Pe masura ce le vom aprofunda vom realiza ca, de fapt, toate aceste lucruri se aflau ascunse adâncînauntrul nostru,încatusate, asteptând parca clipa eliberarii. Alaturi de David, un copil special, sosit printre noi tocmai de pe planeta Inua, suntem purtatiîntr-o calatorie fascinanta prin care ni se releva atât trecutul, prezentul si viitorul planetei Terra, cât si conexiunea speciei noastre cu cea a reptilienilor, calatorie al carei unic scop este apropierea noastra de Divinitate, de Adevar, de Viata.
Fragmente ( sunt numai raspunsurile lui David )
Aici pe acest pamant (Romania) au trait fiinte foarte evoluate, care au lasat viitoarelor generatii un fel de bula energetica, care contine informatii de o mare valoare. Ele vor fi revelate la un anumit moment. Totodata prin accesarea acestora, noi vom capata explicatii la toate intrebarile care au fost puse de-a lungul evolutiei, intrebari a caror raspunsuri reale, au fost de obicei ascunse, mascate sau trunchiate.
Romania este singura tara care are sapte chakre active.
Pamantul are la randul lui sapte centri energetici, dispusi pe intreaga suprafata, insa in rest nici o tara nu are sapte centri proprii. Asta este de fapt motivul pentru care s-a insistat in subjugarea Romaniei de catre anumite curente sau organizatii negative.
Chakrele Pamantului sunt in: California, America de Sud, Australia, Anglia, Egipt, Iran si Tibet.

Centrele energetice ale Romaniei sunt la: Sambata de Sus-Reca, Muntii Rarau, Simleul Silvaniei, Capidava, Sarmizegetusa, Muntii Parang si Sbcarpatii Getici. Bine, dar nu sunt in ordinea pe care tiam spus-o. Functiile loe exacte, nu pot fi inca dezvaluite, deoarece nu sunt suta la suta active (amplasarea pe harta a centrilor imi apartine - EM).
Atat in Bucegi cat si in Ceahlau, exista acel tezaur informational de care iti vorbeam. Daca oamenii s-ar uita ar putea chiar sa vada. In acele locuri apar niste formatiuni energetice sub forma de piramida cu baza patrata ( citeste/vizioneaza aici despre ele ... http://romaniaesoterica.blogspot.com/2008/10/piramida-holografica-din-ceahlau-intre.html dar si in celelalte articole despre muntii Romaniei). Acum arata ca un fel de holograma, dar cu cat ne vom apropia de anumite evenimente cu atat vor fi mai pregnante.
Ele protejeaza tara de anumite atacuri energetice si transmit forme-gand-energie in scop de protectie si evolutie spirituala. Intr-un fel, putem spune ca incearca sa ridice vibratia la nivelul intregii Romanii. Atat a locului cat si a oamenilor.
Acesti centri energetici sunt identici cu ai oamenilor. Au aceleasi culori si roluri. Ei regleaza, supravegheaza si optimizeaza functionarea planetei. La fel ca si chakrele fiintelor, care coordoneaza functionalitatea intregului sistem. Oamenii au exac acelasi numar de centri, deoarece traiesc aici si trebuie sa corespunda vibrational cu planeta.
Chakrele Romaniei au inceput a fi activate abia in 1986. Maximul optim se va atinge in 2011.
Scopul lor nu-l pot spune, decat ca pamantul acestei tari exista de la inceputul Terrei. Tot aici au fost create primele fiinte, care apoi au plecat si au colonizat intreaga planeta. Tara aceasta va avea un rol important in anii ce vor urma. Constiinta colectiva lasata noua de catre strabuni, va exploda, cuprinzand inimile celor ce vor avea sansa sa supravietuiasca.
Caci nu vom fi feriti. De altfel este foarte bine asa. Nu toata lumea este pregatita sa acceada catre alt plan. Dar nu pot discuta despre asta.

vineri, 30 ianuarie 2009
Coduri ADN (Mihaela Palade)
Coduri ADNEu vin in ale voastre case, adus de gandurile voastre si impartasesc cu voi acum, Steaua Nemuririi. Acea stea ce tu si altii o purtati. Este Steaua Nemuritoare a Sufletului Dac, spirit ce se transfera din an in an, din generatie in generatie, transmis de-a lungul generatiilor, prin energii primordiale, ce-n ADN-ul vostru este pecetluit. Aceste insemne ce sunt din momentul sosirii pe planeta, de la inceputurile formarii pe planeta, voi, acest popor, le-ati purtat din veac in veac, adanc codificat in ADN-ul vostru. Acum, acest ADN se activeaza. Ceea ce in celule a fost ferecat, se dezleaga si iese la suprafata. Voi, spirite marete ce v-ati asumat misiuni marete, iata ca acum le dezvaluiti si va dezvaluiti.
Eu, Lord Melkisedek, lumina din lumina Creatorului, vin sa dezleg mai mult din aceste coduri si permisiune eu va dau voua, ce aveti misune, ca aceste izvoare inchise pana acum, sa curga si fluxul de Lumina sa isi reia calea. Permiteti-va deci sa curga aceste izvoare. Lasati-le sa curga in voi si apoi lasati sa curga in afara catre ceilalti oameni.
Popor ales voi sunteti si a sosit momentul ca prorocirile de alta data sa se infaptuiasca. Tot ce unii si alte forte au vrut sa ascunda si sa distruga, nu aveau cum, pentru ca informatia este in voi, in ADN-ul vostru si oricate hartii ar fi ars sau sechestrat, nici unii si nici o forta, nici o biserica, nici un stat nu pot opri glasul sufletului. Voi dati glas acum acestui ADN, dati glas inimilor voastre. Aceasta stralucire si lumina se va transmite de la o inima la alta ca un fulger. Nimic nu o poate opri pentru ca iubirea este o energie atat de puternica, ce nu poate fi stavilita.
Eu, Lord Melkisedek, impreuna cu familia Melkisedekilor, am venit sa va anuntam ca sustinem energia tarii voastre, ca sustinem energia tuturor celor care sunt numiti romani. Sustinem aceste energii sa infloreasca si sa se iveasca tot ce este de ivit din inimile voastre. Nimeni si nimic nu va mai poate stavili. Nu mai intrati in panica de indiferent ce legi se dau, nu intrati in panica de indiferent ce anunturi auziti. Nu mai au nici o forta, nici o valoare, nici o putere. Noi suntem cu totii aici, cu lumina catre voi, catre acest tinut si nu numai. Tot ceea ce unele glasuri vor sa sperie, sunt ei in frici si simt si stiu ce ii asteapta. Dar voi, care aveti stelele pe frunte, care aveti acest ADN ce s-a deschis, nu dragilor, pentru voi numai Lumina si iubirea exista. Fiti mandri de tot cee ce voi sunteti Priviti lumea cu ochii mari deschisi. Priviti viitorul ca sunteti voi si fiti in deplina incredere in voi. Voi sunteti Steaua Mareata a Romaniei si Lumina ei se extinde si cuprinde intreaga planeta. Toti Maestrii Inaltati, toate spiritele energiei Cosmice si Planetare, sunt intr-o inima cu voi si raspund sentimentelor voastre.
Ancorarea voastra in Mama Pamant, este profunda si totala. Ea, prin voi scoate tezaurul ei de spiritualitate. Va daruieste ceea ce nici nu puteti gandi. Sunt darurile ei, copiilor, care sunteti voi. O mama si un tata isi daruiesc intreaga avere copiilor si voi primiti acest lucru acum. Fiti binecuvantati si permiteti-va sa fiti tot ceea ce voi sunteti.
Aceasta am venit sa va transmit eu, Lord Melkisedek care sunt glasul familiei melkisedekilor. Fiti binecuvantati. Las acum loc pentru ca un drag frate este acum aici langa noi, Lord Zamolxe, care isi alatura glasul acum in acest moment si ii permitem :

-Draga sora Renate, draga fiica Mihaela, sunteti mugurii acestei noi ere. Ramaneti in bucurie, ramaneti in plenitudinea voastra, fiti increzatoare. Credeti ca noi degeaba am ramas aici, langa voi ? Credeti ca noi nu stim ce se intampla pe Pamant ? Credeti ca noi nu simtim ingrijorarile voastre despre dragul vostru tinut si despre draga voastra planeta ? Stim si simtim si venim sa va asiguram ca aceste energii nu isi mai au nici o putere. Deci dragele mele, stati in liniste in pace si armonie. Lasati iubirea sa curga si nu va coborati frecventele pentru asemena informatii.(controlul securitatii—cipuri...) Dati-le deoparte. NU SUNT PENTRU VOI. Iubirea este magia. Lasati iubirea sa curga.Va multumesc ca mi-ati permis si mi-ati ascultat glasul Fiti binecuvantate.
Sursa ... http://mihaelapalade.blogspot.com/





