Se afișează postările cu eticheta nicoleta. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta nicoleta. Afișați toate postările

luni, 27 mai 2013

Drapelul, protectorul tarii (Nicoleta Pasat)



Drapelul, protectorul tarii ! (26 mai 2013 )

Duminica 26 mai aveam stabilit in Sibiu  un workshop cu Melfior Ra (http://melfiorra.ro/).

Cu o saptamana inainte de acesata, in timp ce lucram ceva in bucatarie si eram cu mainile in apa, o lumina, ca un fulger, mi-a strabatut fiinta si odata cu aceasta am primit informatia sa o anunt pe Melfior ca sambata dupa amaiza in 25 mai, sa desfasuram in Sibiu si seminarul pe care il anunate cu o luna inainte si anume :  Activarea celui de-al saselea simt.

Am sunat-o pe Melfior, i-am povestit despre informatia pe care o primisem iar ea mi-a spus ca de cateva ore se gandea sa ma sune sa-mi propuna sustinterea acestui seminar in dimineata zilei  de sambata 25 mai.

In acesat caz am ramas amundoua stupefiate, dandu–ne seama ca de fapt din Inalt se lucra asupra noastra pentru desfasurarea lucrarii spirituale in data de 25 mai.

De ce s-a dorit sa ne intalnim in ziua de 25 mai ? Pentru ca trebuia sa sustinem si lucrarea deschiderii portalului ascensiunii.

Pe 25 mai a avut loc deschiderea unui portal foarte important  pentru viitorul omenirii, iar eclipsa lunii de la aceasta data, ne-a ajutat la acumulatea de energie pentru pregatirea acestui eveniment, care inseamna o binecuvantare pntru omenire si o revarsare de lumina peste intreaga planeta. Scopul deschiderii portalului  a fost:  eliberarea umanitatii de sub jugul grilei de energie negative care a subjugat omenirea in ultimii treisprezece mii de ani.

Seminarul - Activarea celui de al saselea - simt s-a desfasurat sambata, 25 mai dupa amiaza. In timpul seminarului am pus in practica: dedublari, decorporalizari si calatorii astrale.

In timpul calatoriei prin univers am ajuns intr-un spatiu unde m-au intampinat cu bucurie un grup de entitati de lumina. S-au asezat in cerc in jurul meu batand la tobe si facand incantatii.
Se bucurau ca sant vizitate de o entitate terestra. M-au condus apoi intr-un loc sacru al spatiului, unde, dintr-un obiectiv asemanatoar unui sfinx tasneau jeturi de lumina aurii spre mine. Am trait o mare bucurie sufleteasca cand mi-au oferit un dar. Era o pasare alba care canta aseazata intr-un cuib de energie luminoasa. Am realizat ca era un simbol drag sufletului meu, pentru ca si in Casa de Lumina Maria este - cuibul Maiastrei. Cantecul ei mi-a amintit de cantecul Pasarii Maiastre si atunci am realizat ca si in alte spatii celeste exista Pasarea Maiastra si cantecul ei desavarsit.

Dupa mai multe exercitii de dedublare si calatorii astrale prin univers, Melfior ne-a cerut sa facem o calatorie in spatiul terestru in care sa dorim sa aflam ceva ce la modul constient nu se stie inca.

In aceasta calatorie unde trebuia sa aflam ceva ce tine de necunoascut am fost condusa in Rarau deasupa Pietelor Doamnei unde am vazut energiile curgand peste zona tarii noastre si unde se afla trei nave extraterestre care vegheaza Romania.

Intrebandu-ma  de ce anume sant aici fiindca toate acestea imi sunt cunoscute  am constientizat ca  am fost adusa numai pentru a ma incarca energetic si deodata am ajuns desupra Masivului Ceahlau, am vazut piramida de lumina din Ceahlau iar apoi am fost condusa de o entitate sub infasisarea unui calugar, deasupra Manastirii Putna.

Din manastire tasnea un flux de lumina spre Inalt si mi-a fost directionata privirea spre acel flux de lumina iar deodata ca o deschidere din acel flux a aparut in toata splendoarea un imens drapel in culorile Romaniei rosu galben si albastru, drapel care, fluturand,  acoperea intreaga zona a tarii noastre din plan astral. Mi-a fost dat sa inteleg ca acel drapel din plan astral  reprezinta protectia zonei tarii noastre, protectie care este sustinuta de catre toate entitatile din Inalt care au vietuit si si-au inchinat viata slujirii neamului romanesc.

Iata cum  spirite plecate din planul fizic si nemafiind intr-un corp carnal se afla in duh si  continua lucrarea de luminare a celor ce vietuiesc sub flamura drapelului rosu  galben si albastru. Aceste entitati sant de fapt cei care au iubit cu adevara tara, neamul, glia si le-au aparat cu pretul vietii lor. Au fost marii voievozi, sihastri, ostenii tarii si toti cei care au iubit locul si zona aceasta. Ei sant cei care vegheaza ca drapelul sa fluture liber desupra pamantului romaensc.

In incheierea intalnirii noastre am efectuat si meditatia speciala pentru deschiderea ultimului Mare Portal al asecensiunii Terrei in cea de-a cincea dimensiune.

Toti particiupantii la aceasta lucrare au avut trairi inaltatoare, au avut viziuni cu ceea ce urmeaza sa se intample pe Tera, toti au fost coplesiti de cele traite  si vizualizate incat, dupa incheierea meditatiei a lucrarii spirituale, nimeni nu dorea sa plece din Casa de Lumina Maria, unde s-a desfasurat lucarea.

Am scris aceste randuri pentru toti iubitorii de lumina, pentru ca energiile care ne-au coplesit sa se transmita si citirorilor randurilor de mai sus.

Tuturor,
Pace si iubire !

Nicoleta Pasat,
26 mai 2013.

28 mai 2013


Dupa doua zile de la ceea ce ingerii mi-au aratat in plan subtil despre drapelul ce ocroteste Romanaia, pe Antena 3 am vazut ca s-a realizat si in planul fizic drapelul, protectorul tarii.
Romania si-a omologat cel mai mare drapel din lume. Tricolorul romanesc a fost inscris de Antena 3 in ,,Guinness World Records”.
Drapelul a fost realizat mai intai in plan astral si apoi in plan material. Persoanele care au avut menirea de a realiza in plan fizic drapelul, au fost inspirate si sustinute din Inalt.
Astfel am primit confirmarea; Drapelul, protectorul tarii !

Tuturor,

Pace si iubire !

Nicoleta Pasat


marți, 10 martie 2009

Romania Gradina Maicii Domnului (noutati editoriale)

Doua carti inspirate de Fecioara Maria si Domnul Iisus.
Autoarea Nicoleta Pasat poate fi contactata la adresa hathori_terapii@yahoo.com
.
.
Misterul Pasarii Maiastre!
10.03.2008
Eram cu Melfior pe canapea in locuinta mea. Eu m-am asezat la picioarele ei si am pus mainile pe ea, sa-i arat cum fac terapie la cabinet. Era o atmosfera de pace si armonie.
Deodata, a cantat PASARE MAIASTRA!
Melfior a inceput sa se incarce energetic, simteam amandoua cum vine energia peste noi, ne invaluia in diferite culori, Melfior a cerut sa mai cante Pasarea Maiastra, sau daca se poate sa o vizualizeze.
Atunci, din INALT a venit un jet de LUMINA de forma trapezoidala si in mijlocul acestei lumini a aparut FECIOARA MARIA. Melfior a vizualizat-o foarte clar, era atat de stralucitoare si emana atata IUBIRE si LUMINA!
In gandul ei persista intrebarea ... Pasarea Maiastra ... Atunci, Fecioara Maria a ridicat bratele spre inalt si-a unit palmele ce revarsau raze stralucitoare de lumina, iar din palmele sale a zburat o PASARE de LUMINA asemanatoare cu un porumbel alb. Acel porumbel a venit spre noi, MELFIOR si NICOLETA iar FECIOARA MARIA a spus: "Aceasta este PASAREA MAIASTRA a Nicoletei, dar ajunge la voi sub forma de SUNET"
Atunci am inteles de fapt ce este Pasarea mea Maiastra!
ESTE O ENERGIE EMISA DE FECIOARA MARIA, care coboara catre mine in chip de porumbel alb, iar zborul il percep sub forma de SUNET! Este un sunet atat de inaltator, care te ridica mult vibrational cand il auzi, treci de barierele timpului si spatiului si ai sentimentul ca esti UNA CU TOT, ca te regasesti in fiecare OM si FLOARE.
Melfior era fericita si a inteles ca intr-advar sunt ocrotita si lucrez sub indrumarea si LUMINA FECIOAREI MARIA.
Multumesc Maicii Sfinte si lui Melfior ca m-au ajutat sa aflu misterul Pasarii Maiaste, care-mi incanta si inalta sufletul din decembrie 2004. Multumesc Maicii Sfinte pentru LUMINA ce o revarsa catre mine, sa ma ajute sa-mi implinesc Menirea!
Voua tuturor LUMINA MAICII SFINTE SI IUBIREA DIN INIMA MEA SI A LUI IISUS
.
Mesajul Fecioarei Maria

Copiii mei, Eu si toata divinitatea de aici de sus, va iubim pe toti la fel, chiar daca sunteti din alte religii sau alt cult.
Noi nu facem diferente, cum faceti voi oamenii, noi suntem globuri de lumina si va iubim pe toti la fel, indiferent de rasa si culoare.
Va iubim de aici din inaltul cerului pe toti oamenii de pe pamant si de pe alte planete
.
Maria, Maica Domnului
.
.
Mesaj pentru Globul Pamantesc
.
Copiii mei, noi de aici de sus va ajutam, dar fara rugaciunile voastre, nu va putem ajuta!
Rugati-va pentru voi, rugati-va pentru bunicii vostri, rugati-va , rugati-va!
Pentru eliminarea intunericului din voi, rugati-va, rugati-va!
Pentru copiii si parintii vostri, rugati-va, rugati-va!
Pentru linistea din casa voastra rugati-va, rugati-va!
Eu doresc ca acest mesaj sa ajunga in lumea intreaga
Iisus
.




.
.
.
Scriu toate acestea la cumpana dintre anii 2008 - 2009. In jurul meu, in plan fizic, totul vibreaza de Focurile de artificii, iar in plan subtil Pamantul se inalta prin Focul Viu care arde in inimile celor care au ales sa slujeasca Lumina si iubirea pe Pamant.
Sa nu uitam niciodata ca adevarata schimbare incepe in interiorul nostru, ca frumusetea interioara atrage intotdeauna frumusetea exterioara. Sa stim ca atunci cand suntem pregatiti, Universul aduce catre noi tot ceea ce avem nevoie ca sa mergem mai departe, sa urcam Trepte de Lumina spre Desavarsire spirituala.
Spun aceasta din propriile trairi.
Incepand din ianuarie 2009, grupul de rugaciune si meditatie desfasoara in Casa de Lumina Maria (Sibiu), Meditatia de Transmitere a Energiilor Cosmice.
.
Fragment
Privesc tacuta spre Domnul Iisus, parca nu mai indrazneam sa-l privesc in ochi. Iar el spune:
"Inima mea pe care o vezi venind din inima ta prin mainile tale este un simbol al iubirii pe care trebuie sa o lasi sa curga din inima ta catre semeni, indiferent care, catre toti."
Apoi ma invita sa iau loc pe un scaun la masa unde era asezat si el. Ma asez cu emotie pe scaun si vad in fata mea o carte si privesc atenta ca era numele meu scris pe coperta cartii. Vazandu-ma putin mirata, domnul Iisus spune:
"Da, este carte scrisa de tine. Curand se va materializa si in planul fizic. Se numeste *REVELATII* , caci prin aceasta vei aduce la cunostinta semenilor taine navazute, dobandite prin Revelatii, Glasuri si Melodii Divine, pe care tu le-ai numit *Cant de Pasare Maiastra*"