sâmbătă, 27 martie 2010
vineri, 12 martie 2010
Sferele de Lumina despre Romania
Ne vom referi mai intai la energiile lui Sananda si Maitreya. Energiile lui Sananda sunt reprezentate de sufletul pe care il cunoasteti sub numele de Iisus Christos, un invatator al filozofiilor vestice iar sufletul pe care il cunoasteti sub numele de Maitreya, reprezinta un invatator al filozofiilor estice. Ambele entitati lucreaza cu multipli mediumi in spatiul romanesc, atat in stare de constienta cat si in transa. Printre anumite distorsiuni datorate inabilitatii mediumilor aflati in transa sau constienti de a primi informatia corect, speram sa elucidam contradictiile anumitor profetii.
Aceste mediumuri primesc informatii precum ca Romania va juca un rol cheie in anii ce urmeaza. Perceptia noastra este ca informatia este corecta. Cu toate acestea, Romania nu este speciala in sensul pe care il considera mintea dominata de ego. Romania este unica in pozitia pe care o are, avand in vest tari ale caror guverne au un mare potential de a deveni instabile in anii ce urmeaza si, multi dintre locuitorii acestor tari vestice, vor migra catre tarile pe care le cunoasteti sub numele de Polonia, Ungaria , Serbia, Ucraina si desigur Romania.
Cu toate acestea, vor fi si aceia care vin cu scop precis in spatiul romanesc deoarece sunt calauziti de ghizii si aspectele lor inalte, Maitreya si Sananda, arhangheli, ingeri, de a veni in aceasta zona, stiind ca aici va fi un loc propice Iluminarii (vestul, nordul si centrul Romaniei). Deci, ei vor veni calauziti, din ambele directii, est si vest. Vom avea asadar o confluenta de energii stabilindu-se in nord, nord - vest si centrul Romaniei (precum si in Serbia, Ucraina si alte zone adiacente). Zona temporala aferenta acestei migratii este cuprinsa undeva intre 2009-2015 in cel mai probabil scenariu la timpul prezent.Vor fi in principal doua tipuri de instabilitati ce vor genera aceasta migratie spre zonele amintite din Romania :
Intrebare:
Da.. Examinam liniile temporale ale acestei regiuni precum si inregistrarile AKASHA privind Romania si sufletele incarnate aici pentru o perioada de vreme.. Ne uitam in urma cu 10 milioane de ani in timpul civilizatiei numite Pangeea si progresam catre civilizatiile Lemuriei, Atlantidei si altele mai putin cunoscute. Vedem cateva ocazii in care diferite rase stelare au interactionat cu suflete din teritoriul romanesc. Bineinteles ca atunci acest teritoriu nu se numea asa (si geografia era diferita), dar, intreaga regiune aferenta in prezent Marii Negre si Marii Mediterane a avut puncte de acces pentru multe civilizatii, unele dintre care au impartasit tehnologii avansate.
Exista de asemenea un portal catre ceea ce numim Pamantul Interior (in dimensiunea eterica a planetei) in care este o civilizatie aflata la multi kilometri sub suprafata Pamantului (nota baronm: in termeni stiintifici acceptati, deoarece vorbim de dimensiuni diferite, juxtapuse) in dimensiunile eterice interioare, cunoscuta sub diverse nume, printre care Shamballa, Poseida, Tellos si altele. Aceasta reprezinta o zona interioara a unei civilizatii mai putin cunoscute si mai putin mediatizate. Cu toate acestea, ea continua sa existe sub aceasta regiune. Au fost diversi emisari ai civilizatiei subpamantene ce au urcat la suprafata planetei in Corpurile lor Eterice de Lumina, interactionand cu vizionarii, clarvazatorii si misticii civilizatiei umane de la suprafata, in aceasta regiune. Deci, au fost invataturi privind diverse tehnologii, care au fost date la diverse intervale de timp locuitorilor de la suprafata, fie de catre ET, fie de catre membrii civilizatiei Pamantului Interior.
Artifacte ale acestor dispozitive tehnologice pot fi gasite in multe zone ale Romaniei si ale tarilor adiacente. Multe sunt ingropate adanc in pamant. Cateva pot fi escavate si gasite. Cand spunem asta, ne uitam la zona Muntilor Carpati, in Moldova, in Transilvania si alte cateva zone (nota baronm: deci, mai putin in zona sudica a tarii). Toate aceste arii contin urme ale diverselor tehnologii aduse pe Pamant de diferite rase stelare in perioada, 10.000.000 BC - 100.000 BC. Au existat in zona cateva civilizatii si in perioada Lemuriei si Atlantisului, de dimensiune mai mica si de vibratie mai mica, separat de continentele cunoscute ca Lemuria si Atlantis.
Intrebare: au fost deja descoperite o parte din aceste tehnologii de catre lucratorii de lumina romani sau agentii ale puterii?
Sferele de Lumina:
Noi nu vedem zona Bucurestiului ca fiind un centru principal de Lumina. Orasul nu se afla intr-o zona care este subiectul campurilor energetice inalte. El se afla in centrul unei energii mixte, Lumina - Intuneric, centrul guvernamental, care este in termenii vostri 75% Intuneric si 25% Lumina. Mai degraba, noi vedem zona aflata la 200-300 km NV de Bucuresti (nota baronm: judetul Alba, Alba Iulia?) ca fiind o zona favorizata de energii pentru construirea unor Centre de Lumina. In acest sens, am spune ca informatia de care vorbesti nu prezinta acuratete.Intrebare: Tot despre Centrele de Lumina... vor fi construite separat sau se vor baza pe orasele existente. Intreb asta deoarece mi se pare practic imposibil sa construiesti o comunitate spirituala in orasele din Romania, asa cum sunt ele acum ..Vor fi Centre de lumina ce nu vor avea nimic in comun cu orasele existente 3D. Pe masura ce Schimbarile Planetare se accelereaza, cele mai multe suflete din orasele 3D isi vor parasi corpurile. Centrele de Lumina se vor stabili in zona generala a acestor orase dar nu exact in aceeasi locatie.
Centrele de Lumina se vor situa in munti, in vai in care este posibila agricultura si in zone unde prezenta militara este minima. In unele cazuri, pe masura ce Schimbarile Planetare continua, este posibila folosirea unor cladiri si infrastructuri ale oraselor 3D de catre noile Centre ale Luminii. Centrele Luminii vor fi 4D, deci, vor fi inca subiectul instinctului de supravietuire al locuitorilor lor. Ei vor creste hrana organica in sere si infrastructuri asemanatoare. Daca exista un oras 3D abandonat ce are infrastructura necesara, ce poate fi folosita de Lucratorii de Lumina, va exista o interferenta minima a fortelor 3D datorita diferentei de vibratie a Lucratorilor de Lumina 4D si 5D fata de locuitorii care ar mai fi in orasele 3D. Noi estimam ca 80% din sufletele ce locuiesc in orasele 3D din Centrul Romaniei (dar nu numai acolo) isi vor parasi corpurile fizice pana in anul 2030, ceea ce va implica anumite actiuni ale Lucratorilor de Lumina (nota baronm: cred ca Sferele se refera la actiuni umanitare).
Perspective globale si personale
Concluzii
Am rugat Sferele de Lumina sa indice zonele generale in care exista vortexuri energetice de putere semnificativa in Romania.
Sferele de Lumina mentioneaza ca entitatile ET ce lucreaza cu Romania sunt in mare parte entitati de Lumina, benevolente, care, desigur, se pricep unele mai bine decat altele sa transmita informatiile. In afara de aceasta, intervin si distorsiunile aferente ego-ului (care este prezent in fiecare dintre noi) mediumilor romani. Mediumii romani sunt in cea mai mare parte suflete Luminoase si doresc sa ajute. Sunt insa influente ale subconstientului personal si mai ales colectiv romanesc ce au tendinta uneori sa ia unele invataturi literal si sa deformeze un pic realitatea. Sper ca mesajele Sferelor referitoare la Romania sa fie o confirmare a rolului important al tarii noastre si, in acelasi timp, o eliberare de responsabilitatea apasatoare a "liderului" spiritual ca sistem de credinta al spiritualitatii romanesti, astfel incat sa ne facem cu totii treaba cat mai bine in ograda noastra si apoi sa radiem Lumina si in jur.
3. Procesul Ascensiunii 5D
Ascensiunea 5D in corp eteric cristalin de Lumina este o calatorie sacra ce va fi accesibila in acest ciclu cosmic catorva zeci de milioane de oameni. Nu este vorba de o selectie pe care o face cineva de sus ci, pur si simplu, acesta este ordinul de marime al umanitatii ce are vibratia minima necesara Inaltarii. Numarul efectiv ce va reusi variaza deoarece avem Liber Arbitru si putem face alegeri care sa sprijine sau sa amane procesul pentru alta viata. Este foarte important sa facem alegeri benefice.
joi, 11 martie 2010
vineri, 12 februarie 2010
Sfinxul din Bucegi va fi demolat ???!!!!!

12/05/2008 - 11:31 — ionut
Ramificatiile scandalului Parcul Bordei sunt din nefericire extrem de adanci, iar ecourile tunului imobiliar sunt departe de a se fi stins.
Potrivit unei stiri de ultima ora, pe langa terenul primit in compensatie in Satul Francez, Costanda a primit si platoul Bucegilor, unde acesta intentioneaza sa consturiasca un hotel.
Costanda pastreaza secrete detaliile
"Intentionez sa investesc, cum e si normal. Nu pot lasa doua hectare in paragina. Intr-adevar, sunt niste stanci acolo, dar se poate rezolva cu putina dinamita si multa rabdare", a precizat pentru times.ro Costica Costanda, om de afaceri.
Sfinxul se afla pe locul unde va fi hotelul
Privelistea care iti taie rasuflarea din Bucegi va putea fi admirata de turisti dintr-unul din cele mai moderne hoteluri consturite in Romania dupa Revolutie, insa pentru asta turistii vor renunta la Sfinx.
Sfinxul din Bucegi reprezinta o stanca, in care intemperiile au sapat de-a lungul mileniilor forma unui chip uman, care poate fi vazut dintr-un singur unghi insa.
Misticii, exaltatii, epilepticii si ocultisti sustin insa ca Sfinxul reprezinta o statuie megalitica antica, sau un vestigiu lasat de extraterestri, declarandu-se total impotriva demolarii.
"Nu putem lasa un monument al naturii, sau chiar un vestigiu al extraterestrilor, sa fie distrus de un om, de un venetic, in scopul unor afaceri veroase, venale, venetice", a strigat pe fereastra catre redactie un pletos care sustinea ca reprezinta Corpul Fiilor Omului, un fel de secta ai carei membri sustin ca provin toti din Isus Christos.
ONG-ul "Sfinxul, primul roman adevarat", solicita in mod oficial Guvernului sa nu permita lui Costache Costanda sa demoleze celebrul Sfinx din Bucegi, ci mai degraba sa-l mute cateva sute de metri.
Pentru a vedea de ce parte se situeaza populatia, respectiv de partea progresului si impulsionarii turismului, sau de partea misticilor si ocultistilor, va invitam sa raspundeti la urmatorul sondaj de opinie organizat de times.ro, privind demolarea Sfinxului din Bucegi.
ticol preluat de la ... http://www.times.ro/national/sfinxul-din-bucegi-va-fi-demolat
Emisiunea despre Sfinx la TV N24 cu Emil Strainu si Melfior Ra
luni, 1 februarie 2010
Romania Inima Oculta a Terrei (Floare Bandariu şi Gicu Dan)

20. - Fenomenul SEUCA -Transilvania - România , din perspectiva Angelei Anghel
Dragii prieteni .
Acum este momentul în care se impune ca să cercetăm Miracolul Spaţiului Românesc şi dintr-o altă perspectivă , Miracol care în lumea occidentală şi terestră nu a fost încă mediatizat .
Această perspectivă este inevitabil legată de Fecioara Maria .
În limitele firescului spiritual , cînd la nivelul nominal - particular al planetei Pămînt se vorbeşte de Grădina Maicii Domnului , Marii Iniţiaţi ai Terrei cît şi Marii Maeştrii din Ierarhia de Lumină Divină , îşi fixează Coştienţa în mod inevitabil pe Spaţiul Românesc .
Cu toate acestea , marea masă a populaţiei neiniţiate a Terrei , ar lega mai degrabă denumirea de Grădină a Maicii Domnului de bogăţia materială a vreunui stat capitalist dezvoltat , sau ar lega această denumire de apariţiile Fecioarei Maria la Fatima în Portugalia , la Lourdes în Franţa şi mai puţin ca să nu zic exclus la Mejdugorje în fosta Iugoslavie extinsă .
Faptul că : adevărata Grădină a Maicii Domnului este chiar Spaţiul Românesc ,
pentru marea majoritate a populaţiei Terrestre pare deocamdată o echivalenţă lipsită de sens , ba chiar o aberaţie , deoarece acest Adevăr le-a fost ascuns sute şi sute de ani.
Acestă anormalitate se datorează tuturor celor care în ultimii 2000 de ani ,
de la cucerirea Daciei de către imperiul Roman , au ascuns ADEVĂRUL conform căruia :
Dacia - România de astăzi , a fost , este şi va fi , Împărăţia Luminii Divine sau Raiul Maicii Domnului pe Pămînt.
Mulţi cetăţeni din diverse popoare ale Terrei , care nu cunosc trăirile şi legăturile de suflet al cetăţenilor din România cu Ierarhia de Lumină , se vor întreba şi pe bună dreptate , de ce Fecioara Maria nu şi-a făcut apariţia în Grădina sa Românească ?
Dragi prieteni ai Terrei , trebuie să înţelegeţi că Fecioara Maria nu a abanonat niciodată România .
Prezenţa sa este cunoscută în acest mirific spaţiu mioritic , nu numai prin Icoanele făcătoare de minuni , ci şi prin apariţii , a căror cazuistică neoficială şi chiar oficială acceptată de Biserica Ortodoxă Română , confirmă faptul că România este pentru Fecioara Maria Grădina sa de suflet şi locul prin care întreaga planetă cu locuitorii ei vor Cunoaşte multe Taine de Lumină ale lui Dumnezeu .
Notă :
Marii Iniţiaţi ai României vremurilor prezente şi trecute , atunci cînd vorbeau sau scriau în operele lor literare , despre faptul că Românii sînt un popor Mioritic ,
nu se refereau la calificativul ce derivă din termenul de cioban neşcolit , ci se refereau la calificativul ce derivă din termenul de PĂSTOR Spiritual , ale cărui turme de mioare sînt chiar neiniţiaţii celorlalte popoare terestre .
Iată un mare şi fundamental Adevăr Divin , pe care Dumnezeu l-a sădit în Sfînta Grădină a Maicii Domnului - ROMÂNIA magnifica mirabilis .
Dragi prieteni ai tuturor popoarelor Terrei , căci pentru voi scriu acest capitol , prin amintirea faptului că Fecioara Maria îşi face des apariţia în localitatea Ioneşti din partea de sud a României , să trecem acum spre centrul ţării şi anume în localitatea Seuca din judeţul Mureş .
Din acest considerent , voi apela în mod direct la ajutorul unei misionare a Luminii Celeste , încarnate pe partea de vest a României .
Această iniţiată , se numeşte Anghel Angela , pentru care vă prezentăm următoarele date ezoterice :
- are Cheia Cunoaşteilor Oculte în Piramida Fizică Celestă aflată în munele Parîngu Mare ;
- a venit la această încarnare de pe Stratul ( Cerul –Universul ) nr. 6 ;
- are Cunoaştere ocultă depozitată şi în Egipt ( inclusiv în zona Luxor )de pe timpul vremurilor
antice , cînd şi-a completat Iniţierea în Marile Misterii Oculte , neaccesibile atunci oricui .
Şi acum, să o lăsăm pe prietena noastră Angela , pentru a-şi expune în cîteva rînduri perspectiva personală vis a vis de apariţia Fecioarei Maria la Seuca :
Dragii mei .
Trebuie să vă spun încă de la început faptul că , măreţia acestui fenomen m-a predeterminat ca din data de 17 iunie 2002 şi pînă în data de 26 februarie 2004 , să particip la 6 apariţii ale Fecioarei Maria în localitatea Seuca , ocazie cu care am reuşit să duc mai mulţi pelerini cu mine , trezind în spirit cîteva suflete din amorţeala materiei.
Cu două zile înaintea ultimului meu pelerinaj din luna februarie 2004 , adică în noaptea de 23 spre 24 , fiind în Stare de Supraconştienţă în Lumea Spirituală , m-am trezit spunînd rugăciunea ,, Bucurăte Maria cea plină de har … ,, avînd o stare de fericire de nedescris .
După terminarea acestei rugăciuni, am revenit rapid în Conştienţa Stării de Veghe .
Deoarece am Simţit - Intuit că experienţa în afara corpului fizic pe care o vieţuisem anterior a avut un motiv bine întemeiat , am întrebat-o mental (în gînd ) pe Maica Domnului de ce mi sa întîmplat acest lucru .
Atunci , mi s-a transmis din Plan Spiritual de către Fecioara Maria , că ar fi bine să scriu istoricul fenomenului de la Seuca , pentru cei care încă nu-l cunosc .
Înainte de a efectua acest lucru , trebuie să vă mărturisesc faptul că încă de la plecarea noastră din oraşul Arad spre centrul Transilvaniei , indiferent că eram cu una , două sau trei maşini , prin clarviziune am observat cum deasupra noastră se forma o Cruce Albă de Lumină Celestă care ne proteja ; au fost momente în care condiţiile de trafic au despărţit uneori maşinile din convoiul nostru , alte maşini intercalîndu-se printre ale noastre şi totuşi , coada acestei Cruci se alungea sau se micşora după caz .
Tot timpul , atît la dus cît şi la întors , am fost binecuvîntaţi prin protecţia acestei Cruci de Lumină .
Au fost cazuri în anumite pelerinaje , cînd însuşi Domnul nostru Iisus Cristos a apărut în faţa maşinii în corp de Lumină , transmiţîndu-ne faptul că suntem sub protecţia lui şi a Ierarhiei de Lumină .
Şi acum , dintr-o perspectivă proprie vă descriu istoricul Fenomenului Seuca ,
nu înainte de a preciza faptul că la fiecare plerinaj al apariţiei Fecioarei Maria ,
noi mai urcăm cîte o treaptă spre Cerul de Lumină .
Aşadar , reţineţi dragii mei .
În Europa secolului 20 , de-a lungul anilor au avut loc mai multe apariţii periodice ale Sfintei Fecioare Maria şi anume : în Franţa , în Portugalia cît şi în fosta Iugoslavie .
După anul 1990 , Sfînta noastră Fecioară Maria a apărut şi în România,
( Grădina sa de Suflet - Grădina Maicii Domnului Iisus Cristos ) astfel că începînd cu iarna anului 1997 domnia sa şi-a consemnat prezenţa, cu titlu de permanenţă provizorie inclusiv în localitatea Seuca ( Szokefalva ), situată la 3 Km de oraşul Tîrnăveni din judeţul Mureş.
Populaţia acestui sat este constituită din cetăţeni români , atît de naţionalitate Română cît şi de naţionalitate Maghiară .
Intenţia apariţiei Fecioarei Maria în satul Seuca , a debutat în incinta Bisericii Creştine locale de Ritual Catolic , în timpul slujbei de duminică .
Fenomenul în sine a debutat sub forma unor globuri luminoase jucăuşe , care s-au transformat apoi în simboluri ezoterice ,care se roteau necontenit în jurul statuii creştine , ce reprezenta pe Sfînta Fecioară Maria .
După cîteva săptămîni a apărut însăşi Fecioara Maria , care a fost văzută de o clarvăzătoare din sat şi căreia Maica Domnului i-a transmis un mesaj.
De atunci , apariţiile au loc de trei ori pe an şi la fiecare apariţie Maica Domnului transmite cîte un mesaj , ca învăţătură pentru întreaga omenire care este receptivă la îndrumările Divine .
Datele calendaristice de apariţie Divină variază , cu excepţia zilei de 17 Iunie a fiecărui an , zi ce reprezintă pentru fraţii noştrii catolici chiar hramul lăcaşului lor de rugăciune .
Pînă în prezent ( 26 Februarie 2004 ) au avut loc 18 apariţii ale Fecioarei Maria .
Clarvăzătoarea - medium despre care vă vorbeam anterior ,este sora Rozsita , care face parte din Ordinul Carmelitelor ; domnia sa , exceptînd faptul că poartă povara unei boli de diabet şi este oarbă , simplitatea sa este îmbogăţită cu multă pioşenie , evlavie şi smerenie .
Răspîndindu-se vestea celor întîmplate , tot mai multă lume a venit la Seuca ,Motiv pentru care s-a amenajat în curtea bisericii un altar şi s-au instalat difuzoare pentru o audiţie clară la distanţe mai mari.
Pelerini sosesc din Ungaria şi Germania , iar din spaţiul Românesc , din judeţele Moldovei , Maramureşului ,Crişanei , Banatului şi mai puţini din judeţele aflate în sudul României ; de fiecare dată , la întîlnirea cu Fecioara Maria se estimează a fi între 15 şi 20 de mii de pelerini.
Cu toate că biserica aparţine fraţilor noştrii creştini de ritual catolic , mesajele sînt transmise în limba română , iar satul a fost special ales , deoarece se află în centrul Transilvaniei .
Primul mesaj , a îndemnat populaţia celor două naţionalităţi conlocuitoare la o foarte bună convieţuire ( ceea ce a stricat omul , îndrumă şi repară Divinul ).
Toate mesajele îndeamnă la purificarea individuală prin :
- curăţirea trupului prin posturile creştine care se ţin în zilele de luni , miercuri şi vineri ale fiecărei săptămîni .
- curăţirea sufletului şi înălţarea spiritului prin rugăciuni zilnice , care pot fi rostite individual , cu familia sau în grupuri .
- Rugăciunile vor fi adresate Tatălui , Fiului şi Sfîntului Duh , la care în mod obligatoriu trebuie să adăugăm rugăciunile şi recunoştinţa noastră adresate Iubitului nostru Învăţător Iisus Cristos , cît şi a Maicii sale Preacurate Fecioara Maria .
Cele mai bine primite rugăciuni sînt ale copiilor , deoarece rostite prin sufletul lor imaculat , produc o energie - rugămite - altruistă de o frecvenţă vibraţională atît de înaltă , încît ating urgent sfera Tatălui Ceresc , iar materializarea este iminentă .
Rugăciunile adresate în gînd sau prin cuvînt rostit , sînt necesare în contextul în care se crează o protecţie a ţării rostitorului ( unde-s mulţi puterea creşte ), indiferent de ţară , rasă , continent , cît şi o protecţie a familiei şi a individului referitor la evenimentele tragice care vor urma pe Terra .
Suplimentar acestor îndrumări , Fecioara Maria ne spune următoarele :
Copiii mei , vă aşteaptă vremuri foarte grele , iar de nu veţi urma sfatul Fiului Meu care m-a trimis la voi , nu am să vă pot apăra .
Cu o zi înainte de fiecare apariţie a Fecioarei Maria , Entităţi Celeste de Lumină Cristică , îşi fac apariţia în peisajul suprasensibil al satului Seuca , pentru a curăţa energetic locul pe o rază de circa 30 - 50 km.
Cu o seară înainte de apariţia Fecioarei Maria , printre alte fenomene de provenienţă Divină , anumiţi clarvăzători au observat deasupra bisericii respective, o Piramidă Energetică de culoare Verde. ( fără piramide nu se poate )
Începînd cu dimineaţa zilei de apariţie a Fecioarei Maria , necontenit se spun rugăciuni pînă la orele 15,00 ( 13,00 GMT ), cînd preoţii încep oficierea liturghiei în limba română , apoi în limba maghiară şi după caz în limba germană .
La ora 16,30 , în locuri special amenajate şi marcate cu steaguri albe , se face împărtăşania celor care au ţinut post pentru ziua respectivă .
La ora 17,00 fix Fecioara Maria îşi face apariţia , ocazie cu care transmite şi mesajul ce durează între 10 - 15 minute ; în această perioadă de timp , de obicei sînt prezenţi între 10 şi 20 de preoţi de confesiuni diferite .
Înainte de apariţie , în timpul apariţiei , cît şi după retragerea Fecioarei Maria , au loc fenomene diverse în jurul soarelui , care de fiecare dată sînt altfel .
Aceste fenomene nu au o explicaţie logică , ele fiind percepute diferit de la o persoană la alta , în funcţie de credinţa şi curăţenia sufletească a fiecăruia .
Nu am să fac nici un fel de descriere , pentru a nu influienţa pe cei care nu au fost pînă la această dată la Seuca ; oricum , nu poate fi vorba nici de hipnoză colectivă şi nici de isterie în masă , deoarece percepţiile vizuale şi stările sufleteşti au o gamă foarte variată , de la om la om .
Singurul fenomen care apare în mod frecvent , este acela al razelor şi al unui halou deosebit înjurul soarelui , de culoare roz şi verde , culori ale Iubirii şi Vindecării Divine .
Clarvăzătorii au parte de o percepţie mult mai amplă şi descriu pentru cei interesaţi tot ceea ce se întîmplă în plan spiritual în cazul fenomenului Seuca .
Din cele observate la nivel clarvizionar , esenţial este faptul că Dumnezeu a aşezat o cruce energetică deasupra României , pentru protecţia şi spiritualizarea întregii populaţii.
Partea de îmbinare a celor două braţe ale acestei cruci de lumină suprasensibilă ,este poziţionată în atmosfera fizică a localităţii Seuca .
Cu fiecare apariţie a Maicii Domnului în localitatea Seuca , domnia sa este însoţită de Îngeri de Lumină Divină cît şi de mari personalităţi cereşti, cum este cazul Învăţătorului nostru Iisus Cristos cît şi al Sfîntului Arhanghel Mihail .
În cursul anului 2003 , la nivel energetic deasupra României , a fost aşezat Sfîntul Tron Divin , ca protecţie supremă şi ca dovadă că sîntem un popor ales , al cărui importanţă Misionar - Spiritual - Divină cuprinde întreaga planetă Pămînt .
Efectul produs asupra mulţimii de pelerini diferă de la caz la caz şi asta după puritatea şi sinceritatea rugăciunilor adresate Divinităţii , astfel că , pentru cei sinceri ,smeriţi şi evlavioşi , protecţia le este asigurată pînă la următoarea apariţie a Fecioarei Maria .
Despre vindecările miraculoase , am afat că o doamnă avocat din Ungaria care era deja în metastază , în urma unui pelerinaj la Seuca s-a vindecat instantaneu , situaţie mediatizată pe unul dintre canalele de televiziune ale vecinilor noştrii unguri , post care este recepţionat şi pe partea de vest a României .
Fenomenul Seuca este o binecuvîntare pentru poporul român cît şi pentru cele aproximativ 18 naţionalităţi conlocuitoare ( în continuă creştere , deoarece Lumina Cristică din România îi atrage ) , făcînd din toţii cetăţenii fără discriminare un popor ales , care are o misiune Divină specială şi o protecţie Divină specială . Dumnezeu să ne ajute pe toţi pămîntenii .
Şi iată dragi prieteni , cum profeţiile minunatului Spirit Iluminat Sundar Singh al Indiei ezoterice, se materializează în România ca Inimă Ocultă a Terrei .
sâmbătă, 30 ianuarie 2010
Romania Inima Oculta a Terrei (Floare Bandariu şi Gicu Dan)

7. - MARELE REGE şi Iniţiat DECEBAL - ne destăinuie
Deoarece rescrierea istoriei social - politice din perspectiva ezoterică este o necesitate a momentului , vom aborda în rîndurile următoare anumite aspecte cu tentă ocultă , izvorîte din activitatea spirituală a celui ce cu bucurie îl numim reîncarnarea fostului Rege şi Iniţiat Sacerdotal - MAESTRUL DECEBAL ( US ).
Munca de documentare care a permis obţinerea informaţiilor pe care voi le veţi citi în continuare , a fost obţinută datorită prezenţei în corp energetic a Maestrului Decebal la masa de lucru pe data de 25 octombrie 2003 .
Este din nou timpul revenirii Maestrului DECEBAL , care ne destăinuie următoarele informaţii necesare a fi cunoscute momentului actual :
Acum Floare te rog să-i spui lui Gicu , că nu am murit aşa cum s-a spus , nici de unii - nici de alţii , ci pur şi simplu : am murit de moarte bună , adică , de bătrîneţe .
Am condus poporul dac 38 de ani , nici mai mult nici mai puţin şi de aceea doresc acum să vă precizez nişte lucruri care la prima vedere par a fi nişte aberaţii .
Eu am fost zeul poporului dac , lumina lor , iubirea lor , coordonatorul lor spiritual şi nu numai .
TRAIAN a fost prietenul şi fratele meu de cruce, cum spuneţi voi , tinzînd amîndoi spre acelaşi ţel : UNIFICAREA POPOARELOR NOASTRE ,
Doresc să vă spun că legăturile de prietenie care au existat între noi , s-au datorat legăturii spirituale ce dăinuiau de mii de ani între popoarele noastre , deoarece pe atunci aveam o limbă comună .
Amîndoi am avut ca instructori- coordonatori , pe aceiaşi Maeştrii Spirituali ai vremii respective , nu cum credeţi voi şi ce credeţi voi acum , deoarece nu există timp şi spaţiu care să ne separe de aceşti mari maeştrii ai omenirii indiferent unde am fi fost .
Aceşti Mari Maeştrii , sînt şi vor fi , rămînînd în eternitate - aceasta este expresia cea mai plauzibilă .
Acum vreau să specificaţi în cartea voastră , că ZAMOLXIS a fost marele nostru Maestru Spiritual , zeul şi Dumnezeul nostru , fiind UNUL din FIII lui DUMNEZEU .
Acum trebuie să înţelegi Gicu , că la întrebările pe care le-ai pregătit ca să mi le pui , eu îţi voi răspunde prin Florica . Totuşi , aceste răspunsuri pot fi considerate acum nebunie .
Dar peste 50 de ani , aşa simt şi văd eu acum viitorul , mai repede decît se credea , toate lucrurile se vor reaşeza aşa cum Dumnezeu Creatorul nostru şi-o doreşte şi aşa cum fiecare dintre noi spiritele benefice ne-o dorim .
Veţi întîlni de acum încolo foarte multe piedici , dar le veţi depăşi cu seninătate căci noi sîntem cu voi ( FIII LUMINII ) mereu .
Lupta este atît de acerbă între Lumină şi Întuneric , încît şi voi sînteţi demoralizaţi ,dar nu în totalitate , ci în procent de 20 - 30 %.
Acum aş vrea să ştiţi că în timpul cel mai apropiat , adică pînă în anul 2007 ,
va fi o luptă foarte puternică şi drastică între cele două părţi .
Vă rog : să aveţi iubire pentru toţi cei care luptă ,pentru Luminare , pentru Conştientizare , pentru Concretizare, şi fiţi alături de ei îndeplinind cu toţii aceste condiţii , în timpul cel mai apropiat care se precipită acum spre voi .
Iubiţi tot ce vă înconjoară . Iubiţii pe toţi , căci totul este creaţie Divină.
Aceste lucruri le spun pentru ajutorarea voastră şi pentru mersul lucrării spirituale într-un ritm mai accelerat .
Nu vreau să vă reţin mai mult asupra acestor aspecte , pentru că tu Gicule doreşti anumite răspunsuri pe care le vei primi într-o oarecare măsură , dar nu sub forma pe care tu o vrei .
Eşti cinstit , bun , îngăduitor cu toţi , dar nerăbdător cu tine însăţi .
Lumea a apărut , a evoluat în miliarde de ani , aşa că şi tu înarmează-te cu răbdarea necesară pentru primirea informaţiilor , aşa cum sînt ele destinate . Şi acum , te rog să-mi pui întrebările care te frămîntă .
Dragi prieteni , să intrăm împreună în conversaţie cu :
Marele nostru Rege - Iniţiat DECEBAL .
Î. - În ce parte a Daciei te-ai născut , în viaţa în care ai fost regele Decebal ?
R. - M-am născut în Sarmisegetuza - cetatea de domnie Dacică .
Î. - Am dori să cunoaştem numele mamei şi numele tatălui tău ?
R. - Numele mamei mele era MARIA , iar numele tatălui meu era IOAN .
Î. - Dacă ai avut fraţi şi numele lor ?
R. - Am avut doi fraţi ; unul era mai mare , iar celălalt mai mic .
Diferenţa de vîrstă dintre noi era de aproximativ 20 de ani şi acest lucru s-a datorat tocmai misiunii pe care eu am avut-o de îndeplinit .
Părinţii mei cunoşteau acest lucru şi au respectat întrocmai reîncarnarea noastră în Dacia .
Fraţii mei erau buni ostaşi , buni organizatori , oameni destoinici ca şi părinţii mei de altfel .
Î. - Te rog să ne spui dacă ai avut copii şi numele lor ?
R. - Nu am avut copii , ci nepoţi de la fraţi , pe care am putut să-i îndrum şi să-i ajut cît am fost rege Daciei , la domnie bineînţeles .
Î. - La ce vîrstă ai început Iniţierea Spirituală şi unde ?
R. - Iniţierea Spirituală am început-o în jurul vîrstei de 12 ani , în locurile în care m-am născut ; adică , în capitala Daciei - Sarmisegetuza .
Î. - Te rog să ne spui numele numele Marelui Preot Dac care te-a iniţiat şi pe ce strat-treaptă spirituală se află acum ?
R. - Numele Marelui Preot Dac era MATEI- după cum pronunţaţi voi acum - sau MATEIUS , aşa cum pronunţam noi atunci . Acest Mare Maestru se află acum pe stratul nr. 9 .
Î. - La ce vîrstă ai terminat şcoala Iniţierii ?
R. - Am terminat şcoala Iniţierii la vîrsta de 20 de ani .
Î. - La ce vîrstă ai ajuns rege al Daciei ?
R. - Rege al Dacilor , am ajuns la vîrsta 30 de ani .
Dar pînă atunci , am ocupat cîteva posturi şi anume :
- Ajutor în armata Dacilor . Mai concret , mă ocupam cu făcutul armelor .
- Apoi am avansat şi am avut soldaţi în subordine .
- Am fost cel mai bun la lupte - concurs şi de atunci am devenit lider .
- Eram trimis în diferite locuri să ajut tinerii ,după care am fost ales rege .
Tatăl meu era foarte bun conducător de oşti şi acest lucru m-a ajutat foarte mult .
Mama mea a fost Iniţiată în tainele Spiritului, ea m-a înţeles şi ajutat mult .
Locul naşterii , părinţii , educaţia primită , m-au ajutat în drumul meu spre titlul şi calitatea de conducător .
Eram foarte iubit , apreciat , sfătos îmi plăcea să stau de vorbă cu oamenii vîrstnici ,de parcă eram de vîrsta lor .
Preoţii cetăţii m-au admirat şi spuneau mereu că Dacia are nevoie de un asemenea om îndrăzneţ ,bun organizator , cult şi de o bunătate ieşită din comun .
Nu îmi explicam uneori anumite lucruri , dar mai tîrziu , aproape de vîrsta de 30 de ani , am început să simt , să întrezăresc ceea ce va urma .
Asta însemna că am fost înzestrat şi cu clarvedere şi ştiam concret unde trebuia să duc armatele ,unde era locul indicat să fac o cetate şi ce tuneluri - comunicaţii subterane trebuiau făcute .
Toate acestea şi altele le vedeam şi în scurt timp le materializam ; nu degeaba se spune că puterea gîndului mută munţii .
Participam în mod efectiv la tot ce se făcea , fiind permanent alături de oamenii mei şi eram admirat nespus de mult pentru acest lucru .
Î. - Ai fost educat spiritual în mai multe centre de iniţiere ?
R. - Nu . Am efectuat iniţierea spirituală numai în Sarmisegetuza .
Î. - Ştiai de existenţa piramidelor fizice din Dacia ( România ) ?
R. - Da ; ştiam de existenţa piramidelor fizice ( ascunse ) din Dacia .
Utilizam frecvent clarviziunea şi îmi amintesc că am fost în fiecare dintre ele .
Î. - Dacă ştiai de existenţa piramidelor energetice din Dacia ( România + ) ?
R - Da ; ştiam şi de existenţa piramidelor energetice din Dacia . Maestrul şi fratele IISUS CRISTOS mi-a arătat totul, şi nu numai mie , ci toţi Fiii lui Dumnezeu ştiam totul în acele vremuri .
Î. - Fiindcă ştiai de existenţa piramidei de la Tismana - Gorj , poţi să-mi spui dacă ai fost în interiorul ei în acea viaţă ? şi cum : în corp fizic sau în corp astral ?
R.- Am avut privilegiul de a vizita piramida fizică de la Tismana; în corp astral bineînţeles, şi nu oricum , ci în compania Marelui nostru Maestru Zamolxis .
Î. - Dacă aveai obiceiul de a cerceta clarvizionar evenimente , locuri , oameni , din trecutul , prezentul şi viitorul tău ?
R. - Fenomene din trecut nu cercetam , pentru că nu mă interesa . În schimb am cercetat viitorul ; mă interesa în linii mari ce va urma şi rolul meu de a mă implica în bine pentru poporul meu . Combinaţia dintre Daci şi Romani şi în special între iniţiaţii Daciei şi Romei era foarte bună ; această colaborare a avut un rol benefic asupra Daciei .
Î. - Dacă ştiai că ai participat prin veacuri la construcţia unor piramide ?
R. - Da , ştiam .
La construcţia piramidelor cu toţii am participat , dar în etape diferite .
Cunoaşterea Spirituală , am depus-o fiecare undeva .
În ceea ce mă priveşte ,eu am depus cunoaşterea personală în Munţii Retezat .
Pe timpul cît vieţuiam ca Decebal , emanaţia cunoaşterilor mele oculte ,
depozitate în Piramida fizică din munţii Retezat a fost extraordinar de puternică .
Î. - La cîţi ani după cucerirea Daciei de către romani ai murit ?
R. - Am ,, murit ,, după 10 ani .
Î. - Poţi să ne spui locul undea avut loc ritualul de înmormîntare al fostului tău corp fizic ?
R. - Ritualul a avut loc la Sarmisegetuza , locul în care am trăit .
Î. - Dacă se mai păstrează şi acum corpul tău fizic ?
R. - Răspunsul la această întrebare îl veţi primi în momentul intrării voastre în Sala Altarului de la Sarmisegetuza; dar tu Gicule trebuie să ştii cum au murit şi au fost înmormîntaţi Marii Iniţiaţi ai dacilor .
Î. - Te rog să ne spui pe ce strat spiritual ai urcat tu şi fostul împărat Traian ?
R. - Eu mă aflu acum pe stratul spiritual nr. 9 , iar Traian pe stratul nr. 8 .
Î. - Te rog să ne spui dacă ţi-ai încheiat misiunea terestră , s-au mai alegi încă o viaţă şi unde pe Terra , pentru a-ţi preda cunoaştrea spirituală următoarei trepte de iniţiere ?
R. - O să cobor pe Terra pentru ultima reîncarnare .Am să vin acum pentru misiunea care mi s-a dat şi nu oriunde ci aşa cum era de aşteptat , adică în spaţiul Carpatic .
Î. - În ce an estimezi că va fi posibilă reîncarnarea ta în spaţiul Românesc şi din ce considerent ?
R. - După anul 2012 cînd terenul este pregătit , mă voi reîncarna .
E foarte greu să vin acum . E un risc extraordinar momentan şi nici nu mi se permite .
ATENŢIE :
În perioada 2007 - 2012 , situaţia se va îmbunătăţi treptat la nivel spiritual şi fizic .
Lumea se va schimba în acest timp , astfel încît atunci cînd voi veţi fi Acasă , vă veţi bucura mult de urmaşii voştrii şi veţi fi foarte fericiţi că le-aţi lăsat informaţii foarte importante .
Nu uitaţi că:
Maestrul Tuturor este IISUS CRISTOS care şi-a asumat marele risc , şi interesant că perioada lui de acum 2000 de ani , a fost asemănătoare cu cea trăită de voi astăzi : zbateri , lipsă de credinţă , nevoi , etc,
Î. - Te rog să ne spui dacă noi am colaborat împreună fiind încarnaţi pe Terra ?
R. - Noi nu ne-am suprapus ca programe la nivel terestru . Voi aţi avut Maeştrii voştrii şi noi pe ai noştrii; dar totuşi ,am colaborat împreună prin trimiteri de informaţii spirituale de la unii la alţii , peste veacuri .
Reţineţi că eu Decebal am fost doar un episod spiritual ; alţii-printre care şi voi, aţi fost alte episoade spirituale , şi toate aceste episoade unite duc la Reuşita Finală.
Î. - Te rog să ne oferi acum cîteva recomandări sau puncte de vedere personale , din care să extragem noi înţelesuri şi noi căi de cercetare ezoterice .
R. - Am să fac acest lucru cu plăcere şi vă rog să meditaţi asupra lor :
1. - Voi nu înţelegeţi cu adevărat semnificaţia expresiei :CARPATO - DANUBIANO - PONTICĂ ;
Totuşi , acum vă ofer un reper : cînd întîlnim expresia CARPATO - DANUBIANO - PONTICĂ trebuie să ne gîndim că : toată informaţia şi vibraţia înaltă aparţine acestor munţi , inclusiv a munţilor Dobrogei .
Vă rog nu excludeţi din studiul vostru munţii Dobrogei .
2. - Vă recomand să mergeţi la Sarmisegetuza Dacică ,mai precis în sala preoţilor .
Cei care vor efectua meditaţii în sala preoţilor , vor primi multe informaţii . Aici o să vă ofer un aspect inedit .
Cine va merge în cetatea Sarmisegetuza Dacică , şi coboară în sala unde se oficia ceremonia preoţilor , va fi un spirit trezit .
Mulţi oameni se duc , se uită şi unii nu vor să coboare ; dar cei ce coboară în acest fost altar , se trezesc spiritual .
Acolo există un puternic flux energetic suprasensibil , dar fluctuant , care stimulează benefic pe toţi cei care intră în zona sa de manifestare .
Tot în zona cetăţii , în anumite camere subterane şi foarte bine protejate , există documente cu un bogat conţinut informaţional .
Dragi prieteni , mulţumindu-i acum Maestrului Iniţiat Decebal pentru informaţiile oferite , ne îndreptăm spre finalul cestui capitol cu unele precizări :
a). - cînd se pronunţă expresia CARPATO - DANUBIANO - PONTIC , va trebui să avem în vedere pentru o eventuală cercetare ezoterică , faptul că fluviul Dunărea trebuie vizualizat pe tot traseul său , iar munţii Carpaţi trebuiesc analizaţi pe toată lungimea lor , la care se mai adaugă şi lanţul munţilor Balcani ca parte a Carpaţilor şi unde este ascunsă vestita enigmă a Călăreţului Tracic .
b). - anterior , Maestrul Decebal făcea precizarea că eu trebuie să ştiu cum au fost înmormîntaţi iniţiaţii daci ( am avut reîncarnări în Dacia , înainte şi după Maestrul Decebal ) .
Este foarte uşor pentru un Maestru ca EL ,din lumea suprasensibilă de pe stratul nr. 9 , să citească uşor toate informaţiile pe care le posed eu ca spirit ,mai ales că sînt cu o treaptă inferioară lui ; dar aici în planul fizic , în funcţie de programul de destin , eu nu pot avea acces la toată cunoaşterea proprie .
Dragi prieteni , acest lucru este valabil şi pentru voi toţi .
Ţinînd cont de faptul că Maeştrii Decebal şi Traian revin la încarnare după anul 2012 , lor le revine sarcina de a rescrie istoria social - politică şi în special istoria ocultă al fostului lor timp antic .
Simbioza ocultă dintre spiritele lor , va fi inevitabilă şi plină de lumină , în derularea istoriei viitoare de după anul 2012 . Fiţi pe fază şi colaboraţi cu EI , pentru că nu-i aşa ? în spirit sîntem cu toţii UNUL şi e timpul să demonstrăm acest lucru .

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre
Partea IX
20.- Despre Modulele desprinse din Nava-Mamă a Confederaţiei
Floare Bândariu ne relatează :
În eternitatea trecută, membrii echipei Cristice care azi suntem răspândiţi pe toată Terra în diverse popoare, eram membrii echipajului Navei-Mamă condusă de Aştar Şeran.
Pentru a înţelege mai bine potenţialul experimentului Terra care oferea condiţii noi de evoluţie în Conştiinţă, cât şi pentru a ajuta omul preistoric al vechilor timpuri, am creat diverse baze informaţionale pe Terra, ba mai mult, am desprins din Nava-Mamă condusă de Aştar Şeran module pe care le-am îngropat în subsol în diverse părţi ale globului, pentru utilităţi specifice viitoare.
În acest moment (iunie 2005) percep faptul că pe Terra au fost depuse 9 Module care s-au desprins din Nava-Mamă.
Acum nu am acces decât la informaţia conform căreia, în ordinea mărimii acestor Module Extraterestre îngropate în scoarţa terestră, clasamentul se prezintă astfel pe primele trei locuri:
1. - România;
2. - Egipt (sălile din Amenti de sub Piramida Luminii Celeste -Toth);
3. - Republica Moldova, cu accent de desecretizare pe Ţîpova.
Celelalte 6 locaţii ale modulelor nu mi se dezvăluie momentan, poate că altcineva are acces la acest aspect.
Ca o informaţie complementară mi se anunţă faptul că Modulul aflat între graniţele României Actuale, cuprinde o suprafaţă aproximativă de 50% , deci este un Modul gigant.
21.- Nemuritorii Terrei.
1.- Maestrul ELI ne spune:
Există un număr de 12 Nemuritori în Spaţiul Românesc, iar Ei se intersectează tot timpul în spaţii si activităţi specifice.
Nemuritorii sunt modeşti şi au o vibraţie atât de înaltă, încât, dacă nu eşti pregătit vibraţional ameţeşti şi pici jos la pământ când eşti lângă EI.
Înainte da a încheia acest subiect, vă mai informez faptul că avem repartizaţi pe Terra un număr de 112 Nemuritori, din care 12 sunt în România, la paritate cu cei 12 Nemuritori din Egipt; meditaţi.(mesager Floare Bândariu).
2.- Iisus Cristos Exemplificare:
Învăţătorul nostru IISUS CRISTOS ne destăinuie Enigma Muntelui Vulcan Kilimanjaro din Africa.
Pe muntele vulcanic Kilimanjaro există un Spirit Nemuritor, de milioane şi milioane de ani pământeni.
Acest Nemuritor este un Înalt între Înalturi ca Spirit, dar şi în planul fizic a fost lăsat să fie aşa.
Este un Nemuritor singur, care ,,suferă,, foarte mult, pentru că voi omenirea nu vă treziţi.
Nemuritorul a încercat prin tot felul de situaţii să trezească omenirea, să atragă atenţia asupra sa, asupra muntelui şi cu toate că mulţi oameni au fost interesaţi de acest aspect prin simţul lăuntric, la fel de mulţi nu au realizat de ce li se întâmplă acest lucru.
Muntele Kilimanjaro degajă o energie benefică extraordinară.
Dacă aţi putea să vedeţi cu ochiul minţii (al treilea ochi) cum din mijlocul acestui munte iese un izvor de energie şi lumină spre înalt, aţi avea impresia că cerul se uneşte cu pământul.
Foarte multe expediţii s-au organizat pe acest munte vulcan, dar multe nu au reuşit.
Mulţi încearcă, puţini reuşesc; Românii au reuşit.
Mari Spirite ajung pe el şi mari energizări s-au produs deja asupra celor ce-au urcat.
V-am spus aceste lucruri, ca să conştientizaţi valoarea ezoterică a muntelui vulcan Kilimanjaro, iar în particular pentru tine Gicule, cum nimic nu vine în întâmpinarea ta întâmplător, veni-va vremea în curând când vei colabora spiritual cu acest minunat Nemuritor; tot în curând, vei fi contactat şi de către Marii Maeştrii Tibetani, pentru colaborări spiritual-fraterne universale.(mesager Floare Bândariu).

Dragi prieteni de pretutindeni, indiferent de nivelul de Contienţă spirituală pe care l-aţi atins, cu multă îndrăzneaţă, credinţă, pace interioară şi Iubire Divină, intraţi în rezonanţă cu energiile muntelui vulcan Kilimanjaro (Nemuritorii, Marii Maeştrii tibetani, etc,..), atât la nivel suprasensibil, cât şi la nivel fizic prin deplasări la faţa locului.
Alegerea vă aparţine în a efectua sau nu experimentul Kilimangiaro; rezultatele acestui demers, ca şi altele de natură spirituală, vă rog să le publicaţi spre bucuria celor care aşteaptă asemenea informaţii.
Vă mulţumesc pentru colaborarea planetară.
22.- Clasamentul metafizic al primelor zece state Pământene, în ordinea numărului de Spirite Iniţiate ca pondere în populaţia statului respectiv, la care Învăţătorul Iisus Cristos adaugă o informaţie ezoterică:
1. - ROMÂNIA- s-a specificat parţial;
2. - RUSIA- are şi un CRISTAL;
3. - ITALIA- are şi doi NEMURITORI;
4. - CHINA- are şi PIRAMIDE ale CUNOAŞTERII;
5. - COREEA (ambele )- au şi PIRAMIDE ale CUNOAŞTERII;
6. - AMERICA DE SUD- are şi un CRISTAL;
7. - INDIA- are şi doi NEMURITORI;
8. - AMERICA DE NORD- are şi doi NEMURITORI;
9. - TURCIA- are şi doi NEMURITORI;
10. - ANGLIA- are şi un CRISTAL.
(Mesager Floare Bândariu).
23.- Sala Proiectiilor din Munţii Bucegi.
Radu Cinamar ne spune:
Marea Galerie se termina brusc in aula gigantica din interiorul muntelui Bucegi, care are o inaltime de 30 de metri si o lungime de 100 metri. Sala Proiectiilor este delimitata de scutul energetic si are dimensiuni mai mici decat aula din munte. Avansand spre scutul energetic, portiunea de scut din fata este delimitata ca o usa si devine stravezie si apoi dispare pentru a putea intra in Sala Proiectiilor. Scutul are rolul de a proteja de diversele influente nefaste din exterior. Odata intrat in Sala, scutul redevine compact. Din interior, scutul are o culoare alb-aurie. In partea din spate, scutul nu mai cobora pana la nivelul solului, ca in zona din fata: Sala Proiectiilor avea jumatatea din spate acoperita de zidul de roca. In acel masiv perete din piatra, inalt de circa 10-12 metri, sunt dispuse trei guri enorme de tunel: una drept in fata, iar celelalte doua – simetric, de o parte si de alta a acesteia si sunt luminate difuz, intr-o nuanta verzuie.
Mese gigantice pentru uriasi
Incepand din fata, de la intrare, Sala Proiectiilor contine un sir de mese imense din piatra, dispuse de-a lungul peretelui din dreapta, urmand curbura acestuia. Similar, exista un alt sir de-a lungul peretelui din stanga. Nici una dintre mese nu avea o inaltime mai mica de doi metri. Pe grosimea placii de deasupra sunt taiate in relief, cu precizie, semne diferite dintr-o scriere nemaivazuta care seamana cu caracterele cuneiforme din antichitate. Scrierea contine si simboluri mai generale, cum ar fi triunghiul si cercul. Desi semnele nu sunt vopsite, ele ies in evidenta printr-o usoara radiatie fosforescenta, in culori diferite de la o masa la alta. Sunt cate cinci mese pe fiecare parte a salii. Pe unele dintre ele exista diferite obiecte care par a fi instrumente tehnice. De la multe dintre ele coboara spre sol o multime de fire albe translucide care se aduna in cutii dreptunghiulare dintr-un material lucios, argintiu, aflate in afara mesei, direct pe sol. (Confirmă Cărnaru Rodica şi Mihaela Palade).

Pictură personală(Gicu Dan) în ulei din anul 2004

De aici am adus Energii-Informaţii Celeste Multidimensionale în România şi pe Terra.
Pictură personală(Gicu Dan) în ulei din anul 2004
24.- Precizări de final.
1.- Lucia Dobrea ne spune:
Pasărea Phoenix era din DACIA=RAMANIA şi purta cele trei culori primordiale (curcubeul primordial): roşu, galben si albastru (erau şi culorile Atlanţilor). Vasile Lovinescu avea, deci tot dreptul să afirme că "DACIA a fost Centrul Spiritual Suprem într-o vreme foarte îndepărtată".
2.- Gicu Dan spune:
Dacia, prin România actuală redevine Centru Spiritual Suprem al Terrei.
Şi Noi Misionarii României (şi ai Terrei) suntem Păsările Phoenix.
Am renăscut, iar Vulturul Alb prin Joanette Crowley confirmă acest lucru dintr-o perspectivă personală.
3.- Vulturul Alb prin Joanette Crowley ne spune ca mesaj adresat POPORULUI ROMÂN (oferit în anul 2008):
În ţara voastră se vor naşte multe ORACOLE (Păsările Phoenix), oameni obişnuiţi care vor începe să vorbească cu Înţelepciune şi Cunoaştere Atemporală…
Fiecare dintre voi vă veţi găsi Discursul Interior, propria voastră Cunoaştere Interioară mai clară.
Voi, Încurajaţi ceea ce nu poate fi văzut.
Mulţi dintre voi aţi fost elita din Altantida.
Sunteţi aşa: UN CENTRU AL INIMII pentru Draga MAMĂ PĂMÂNT (adică România este Inima Ocultă a Terrei).
Dragi Prieteni ai Terrei celei Noi.
Dacă informaţiile citite de voi în acest Ghid-Carte de vizită Fizică şi Metafizică a României a avut un Impact pozitiv la nivel de Intelect, vă recomand ca să intraţi în Rezonanţă cu Energiile Suprasensibile ale României la Nivel de INIMĂ şi SUFLET, aşa cum Misionara Alexandra Hinda ne destăinuie mai jos.
1.- Alexandra Hinda- terapeut:
Am dat voie Sufletului meu să scrie el acest mesaj. De ce? Sufletul meu are prioritate, pentru că vă aştepta de mult, foarte mult timp. El a Simţit toata această căutare a voastră(mai corect spus, a noastră) de prea mulţi ani. Energia Pământului Românesc reprezintă pentru mine hrana de zi cu zi, fără ea mă ofilesc... mă usuc. Am fost plecata acum doi ani (2007) din ţara şi am rezistat doar doua luni. Am avut acolo tot ceea ce era necesar sa fiu în plină sănătate şi bucurie. Dar îmi lipsea esenţialul. Doamne, ce mult îmi lipsea un strop din Energia Pământul meu Romanesc, să-i simt mirosul, să-i simt Energia datatoare de Viaţă. Şi am ajuns din nou aici, ACASA. M-am îmbăiat în Energia minunata a acestor locuri. Acum, când am reuşit să beau din nou din Izvorul de Apa Vie de pe plaiul Românesc, Strălucesc, Sunt Vie.
2.- Eugen Delcea exemplificare (extras din cartea ,,Istoria începe în Carpaţi,,):Credem sau nu în realitatea cazurilor de manifestări şi puteri supranaturaleprezente, nu putem să nu observăm ca CEVA SE PETRECE PE TERITORIUL ROMÂNIEI, mai presus de puterea noastră de înţelegere. Tot mai mulţi locuitoriai vechii RAMANII se încarcă cu Energii Benefice încă insuficient "decriptate"de Ştiinţa clasică, iar mulţi (chiar şi oameni...normali) afirmă ca pământul României "îi energizează", simţind acest lucru chiar şi ... din avion la intrarea în spaţiul aerian al ţării.
3.- Ramona Nicoară ne oferă un articol din presă:
În munţii Bucegi (şi în alte locuri din România) există o zonă de un kilometru pătrat în care organismul nu oboseşte, iar funcţiile fizico-chimice se revigorează brusc. Specialiştii spun că avem de-a face cu legendarul loc dintre Cer şi Pământ. Armata este interesată de subiect.
Descoperirea absolut întâmplătoare a zonei benefice din Bucegi, "Gură de Rai" în tradiţie populară, vine să rotunjească ceea ce ştiam până acum despre anomaliile ,,magnetice,, atipice. În primul rând ne întăreşte ideea că nimic din ceea ce avem lăsat ca memorie colectivă prin folclor nu este gratuit, are cel puţin un Sâmbure de Adevăr, declară Vasile Rudan.

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre
ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre
Partea VIII
17.- Trasee Energetice cu Energii de Echilibrare între localităţi în interiorul României
Dragi prieteni.
1.- Revenim acum la detalierea unor Trasee Energetice, pe care le-am obţinut prin bunăvoinţa ÎNVĂŢĂTORULUI NOSTRU IISUS CRISTOS şi care într-un fel sau altul ne influenţează pozitiv existenţa dar şi demersurile noastre spirite în Spaţiul Românesc, dar şi pe cuprinsul întregii Terre.
1.1.- PRIMUL TRASEU este:
Surplacul de Barcău-Tismana-Boroşteni-Surplacul de Barcău
Acest culoar triunghiular de Lumină suprasensibilă, se detaliază cercetătorului clarvizionar prin existenţa unui traseu energetic de suprafaţă şi al unui traseu energetic subteran.
Traseul de suprafaţă este un curcubeu aerian sub formă de semicerc, ce uneşte fiecare focar energetic în parte .
Gicu Dan menţiune: acest traseu de suprafaţă a fost observat de Aurora Neghiu din Arad, în urma cercetărilor ezoterice pe care le-am efectuat împreună în toamna anului 2001.
Revenim la următorul traseu.
Traseul subteran este format dintr-un jet foarte puternic de energie suprasensibilă, asemănător unui tub care conţine trei fluxuri de energie, ce se văd la nivel clarvizionar sub vibraţia următoarelor trei culori: ALB, ROŞU,VERDE. Cele trei focare energetice amintite anterior, formează un triunghi energetic de bază pentru mai multe scheme energetice.
1.2.-AL DOILEA TRASEU ENERGETIC este:
De la Surplacul de Barcău pleacă un flux (tub ) energetic de culoare Albă spre Suceava; de la Suceava pleacă un tub energetic de culoare Roşie spre Galaţi;
de la Galaţi pleacă un tub energetic de culoare Verde spre Constanţa; de la Constanţa pleacă un tub energetic de culoare Roşie spre Tismana.
1.3.- AL TREILEA TRASEU ENERGETIC este:
BUCUREŞTI-IAŞI-SURPLACUL DE BARCĂU-CLUJ-GALAŢI-TIMIŞOARA-TURNU SEVERIN-TÎRGU JIU-TURNU MĂGURELE-BUCUREŞTI.
1.4.- AL PATRULEA TRASEU ENERGETIC este:
DEVA-TIMIŞOARA-IAŞI-ŢÎPOVA-GALAŢI-BRAŞOV-BOROŞTENI-DEVA.
Sunt zeci de astfel de scheme energetice în România(era anul 2004).
Dar nu uitaţi că din TÎRGU-JIU pornesc spre toţi centrii( vortexuri ) energetici ai Spaţiului Românesc( şi nu numai ) astfel de tuburi de lumină colorate .

2.- Completări necesare aduse de Maestrul Spiritual Celest Eli
Să ştiţi dragii mei, că toate traseele energetice pot lua culori diferite, în funcţie de necesitate.
Culorile aferente traseelor energetice menţionate anterior de Învăţătorul nostru IISUS CRISTOS , au fost operaţionale pentru momentul în care vi s-a făcut transmisia, dar ele se schimbă permanent.
Aceste trasee de lumină sunt materializarea activităţii Entităţilor de Lumină, care le ţes sub forma unei pânze de lumină peste tot teritoriul Românesc.
Şi acum să vă ofer spre exemplificare câteva trasee energetice, în continuarea firească a celor patru menţionate anterior.
2.1.- AL CINCILEA TRASEU ENERGETIC este:
BEBA VECHE-SURPLACUL DE BARCĂU-DARABANI(din judeţul Botoşani)-IAŞI- TULCEA-TURNU MĂGURELE-TURNU SEVERIN-BEBA VECHE.
2.2.- AL ŞASELEA TRASEU ENERGETIC este:
TIMIŞOARA-CONSTANŢA-BUHUŞI-SATU MARE-TÎRGU JIU-
BUCUREŞTI-TIMIŞOARA.
2.3.- AL ŞAPTELEA TRASEU ENERGETIC este:
ORADEA-SUCEAVA-IAŞI-CLUJ-ARAD-SIBIU-TIMIŞOARA-RM. VÎLCEA-
BRAŞOV-GALAŢI-ORADEA.
Dacă vă interesează rolul culorilor prin care se manifestă aceste trasee energetice, faceţi o corespondenţă între aceste culori şi chakrele corpului fizic.

18.- Trasee Energetice care pornesc din Piramidele Fizice Celeste, spre diferite localităţi-zone Româneşti.

1. – Iisus Cristos ne exemplifică Piramida Fizică Celestă a Munţilor Apuseni
1.1. - Timişoara - culoare roşie ;
1.2. - Arad - culoare galbenă ;
1.3. - Oradea - culoare verde deschis ;
1.4. - Satu Mare - culoare verde deschis ;
1.5. - Cluj Napoca - culoare verde închis
1.6. - Suceava - culoare roşie ;
1.7. - Braşov - culoare galbenă ;
1.8. - Sibiu - culoare albastră

Desecretizare făcută în data de 14 februarie 2004, într-o meditaţie colectivă la Sântana de Arad (mesageri: Anghel Alexandrina, Neghiu Aurora şi Floare Bândariu).
2.- Maestrului Eli ne spune:
Domnul Iisus Cristos a ales ca acum să discutăm concret despre centrii energetici ai fiecărei Piramide Fizice Celeste din România, inclusiv despre traseele energetice care pornesc din interiorul lor spre diferite oraşe ale minunatului vostru Spaţiu Românesc
(Gicu Dan, NOTĂ: Prezenta detaliere de localităţi Româneşti este necesară tuturor cetăţenilor din alte ţări ale Terrei, care vor să se obişnuiască cu denumirile Româneşti, dar mai ales pentru cei care vor să şi viziteze anumite localităţi din România în viitor).
2.- Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti,
din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Făgăraş:
1. - Suceava- culoare verde;
2. - Satu Mare- culoare verde;
3. - Bucureşti- culoare verde;
4. - Cluj- culoare verde;
5. - Buzău- culoare verde;
6. - Constanţa- culoare verde;
7. - Botoşani- culoare galbenă;
8. - Tulcea- culoare galbenă;
9. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
10. - Arad- culoare galbenă;
11. - Turnu Severin- culoare galbenă;
12. - Bucureşti- culoare galbenă;
13. - Tîrgu Jiu- culoare galbenă;
14. - Braşov- culoare galbenă;
15. - Timişoara- culoare roşie;
16. - Cluj- culoare roşie;
17. - Bistriţa- culoare roşie;
18. - Satu Mare- culoare roşie;
19. - Vaslui- culoare roşie;
20. - Ialomiţa(râu la vărsarea în Dunăre)- culoare roşie;
21. - Slobozia- culoare roşie;
22. - Curtea de Argeş- culoare roşie;
23. - Bucureşti- culoare mov;
24. - Năvodari- culoare mov;
25. - Tîrgu Neamţ- culoare mov.

3. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Ceahlău-Vârful Toaca:
1. - Oradea- culoare verde;
2. - Miercurea Ciuc- culoare verde;
3. - Făgăraş- culoare verde;
4. - Turnu Severin- culoare verde;
5. - Vaslui- culoare verde;
6. - Constanţa- culoare verde;
7. - Satu Mare- culoare verde;
8. - Oradea- culoare verde;
9. - Cluj- culoare verde;
10. - Miercurea Ciuc- culoare verde;
11. - Sfîntu Gheorghe- culoare verde;
12. - Tulcea- culoare verde;
13. - Bucureşti- culoare verde;
14. - Tîrgu Jiu- culoare verde;
15. - Suceava- culoare galbenă;
16. - Oradea- culoare galbenă;
17. - Retezat- culoare galbenă;
18. - Tismana- culoare galbenă;
19. - Craiova- culoare galbenă;
20. - Slobozia- culoare galbenă;
21. - Chişinău- culoare mov;
22. - Vaslui- culoare mov;
23. - Timişoara- culoare mov;
24. - Bucureşti- culoare mov.

4. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Retezat:
1. - Reşiţa- culoare verde;
2. - Turnu Severin- culoare verde;
3 .- Braşov- culoare verde;
4. - Iaşi- culoare verde;
5. - Baia Mare- culoare verde;
6. - Oradea- culoare verde;
7. - Cluj- culoare verde;
8. - Miercurea Ciuc-culoare albastră;
9. - Bucureşti- culoare albastră;
10. - Tîrgu Jiu- culoare albastră;
11. - Chişinău- culoare mov;
12. - Oradea- culoare mov;
13. - Timişoara- culoare mov;
14. - Reşiţa- culoare mov;
15. - Tismana- culoare mov;
16. - Tîrgu Ocna- culoare mov;
17. - Cehlău- culoare galbenă;
18. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
19. - Arad- culoare galbenă;
20. - Vaslui- culoare galbenă;
21. - Tîrgu Jiu- culoare galbenă.

5. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă de la Tismana:
1. - Beba Veche- culoare galbenă;
2. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
3. - Cluj- culoare galbenă;
4. - Suceava- culoare galbenă;
5. - Botoşani- culoare galbenă;
6. - Tîrgu Neamţ- culoare galbenă;
7. - Timişoara- culoare verde;
8. - Tîrgu Jiu- culoare verde;
9. - Parîngu Mare- culoare verde;
10. - Slobozia- culoare verde;
11. - Ceahlău- culoare verde;
12. - Oradea- culoare verde;
13. - Iaşi- culoare roşie;
14. - Cluj- culoare roşie;
15. - Satu Mare- culoare roşie;
16. - Sfîntu Gheorghe- culoare roşie;
17. - Năvodari- culoare roşie.

6. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Parângu Mare:
1. - Bucureşti- culoare verde;
2. - Constanţa- culoare verde;
3. - Botoşani- culoare verde;
4. - Oradea- culoare verde;
5. - Cluj- culoare verde;
6. - Tîrgu Jiu- culoare roşie;
7. - Craiova- culoare roşie;
8. - Vama Veche- culoare roşie;
9. - Oradea- culoare roşie;
10. - Arad- culoare roşie;
11. - Cluj- culoare galbenă;
12. - Miercurea Ciuc- culoare galbenă;
13. - Chişinău- culoare galbenă;
14. - Vaslui- culoare galbenă;
15. - Constanţa- culoare galbenă;
16. - Tismana- culoare albastră;
17. - Bucureşti- culoare albastră;
18. - Timişoara- culoare albastră;
19. - Constanţa- culoare albastră;
20. - Surplacul de Barcău- culoare albastră;
21. - Satu Mare- culoare albastră;
22. - Arad- culoare albastră;
23. - Oradea- culoare albastră.

7. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Bucegi:
1. - Turnu Severin- culoare mov;
2. - Tîrgu Jiu- culoare mov;
3. - Arad- culoare mov;
4. - Timişoara- culoare mov;
5. - Cluj- culoare mov;
6. - Bucureşti- culoare galbenă;
7. - Iaşi- culoare galbenă;
8. - Cluj- culoare galbenă;
9. - Baia Mare- culoare galbenă;
10. - Vaslui- culoare albastră;
11. - Cîmpulung Moldovenesc- culoare albastră;
12. - Hunedoara- culoare albastră;
13. - Bucureşti- culoare verde;
14. - Parîngu Mare- culoare verde;
15. - Satu Mare- culoare verde;
16. - Baia Mare- culoare verde;
17. - Oradea- culoare verde;
18. - Suceava- culoare verde.

Gicu Dan: Reţineţi şi Materializaţi (valabil pentru toată Terra).
Este mai mult decât necesar, ca aceste schiţe să fie imprimate color,
şi aşezate cu sau fără ramă în orice casă sau birou, deoarece ele emit foarte multă Energie de Echilibru.
DE asemenea, producătorii de produse naturale alimentare şi nealimentare, pot utiliza ca imagine (eventual redesenate) de prezentare a produselor lor schiţele din acest ghid, deoarece imaginea în sine, racordează clientul privitor al etichetelor-ambalajelor pe energia Cristică 5Dimensională.
19. - TRASEE ENERGETICE cu Energii de Echilibrare, pornite din ROMÂNIA SPRE ALTE ŢĂRI ALE TERREI Maestrul Eli detaliază:
1. - Egipt(Cairo)- culoare verde;
2. - Mauritania(Nouakchott)- culoare galbenă;
3. - Libia(Tripoli)- culoare verde;
4. - Italia(Roma)- culorile mov şi roşu;
5. - Anglia(Londra)- culorile verde şi galben;
6. - Spania(Madrid)- culorile mov, verde şi roşu;
7. - Brazilia(Brasilia)- culorile galben şi mov;
8. - Argentina(Buenos Aires)- culorile roşu şi verde;
9. - Mexic(Ciudad de Mexico)- culorile galben, roşu şi albastru;
10. - SUA: pentru New York- culoare verde;
pentru Philadelphia- culoare albastră;
pentru Washington D.C.- culoare mov;
pentru Denver(statul Colorado)- culoare verde;
pentru Phoenix(statul Arizona)- culoare verde;
pentru Los Angeles- culoare galbenă;
pentru Chicago- culoare mov;
11. - Canada(Toronto)- culoare verde;
12. - Australia(Canberra)- culorile galben şi verde;
13. - Tailanda(Bangkok)- culoare verde;
14. - China; duş peste toată ţara- culoare galbenă;
15. - Mongolia(Ulan Bator)- culoare roşie;
16. - Suedia(Stockholm)- culoare verde;
17. - India(duş peste toată ţara)- culorile roşu, galben, albastru şi verde;
18. - Rusia(Moscova şi Leningrad);duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
19. - Ucraina(Kiev);duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
20. - Kazahstan(Astana);du- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
21. - Rep. Moldova(Chişinău):duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
Trebuie să înţelegeţi dragii mei, că aceste energii indiferent de vibraţie-culoare, pornesc separat din Spaţiul Românesc spre celelalte zone ale Terrei sub forma unui jet puternic de lumină, iar unde este cazul, acest jet se constituie într-un duş de o singură culoare, care se împrăştie pe spaţiul respectiv.
În conformitate cu nominalizările anterioare, fiind mai multe trasee energetice care pornesc din România spre anumite ţări, jeturile respective în atmosferă se transformă în duşuri de lumină suprasensibilă colorată, care prin împrăştiere se interpătrund coloristic în spaţiul respectiv.
Pentru a întregi informaţia prezentată şi pentru a uşura înţelegerea acestui fenomen, să exemplificăm aceste realităţi extrasenzoriale pe relaţia România- Japonia, deoarece poporul Japonez are un potenţial cu adevărat profetic în susţinerea României ca Centru Spiritual Divin, în Noua Epocă Spirituală care se naşte.
(Gicu Dan, Notă: Sper ca poporul Japonez să aleagă să fie aşa şi să reţinem faptul ca atât Împăratul cât şi Prinţul Japoniei au vizitat România tocmai datorită rezonanţei lor cu aceste Energii Miraculoase ale României. Totodată, Prinţul Charles al Angliei a vizitat România, tot în acelaşi context de rezonaţă cu aceste energii, de 8 ori până în anul 2009).
Reamintesc faptul, aşa cum vă spunea şi Maestrul Tobias prin Coldre în cercul Shaumbra întrunit la Bucureşti în data de 18 Aprilie 2004, că: ROMÂNIA ESTE ŢARA ENERGIILOR DE ECHILIBRU PENTRU ÎNTREGUL SPAŢIU TERESTRU.
Şi în cazul Japoniei, Entităţile de Lumină Celestă preiau Energiile de Echilibru depozitate în România şi sub formă de jeturi (fluxuri, tuburi, culoare) colorate, aceste energii sunt dirijate spre spaţiul Japonez în funcţie de nevoile iminente.
De exemplu, azi 22 Aprilie 2004 ora 15 după meridianul de la Bucureşti (ora 13 GMT), Entităţile de Lumină Celestă duc din România spre Japonia fluxuri- jeturi de lumină pe frecvenţa următoarelor culori: roşu, verde, mov, galben şi albastru.
Aceste trasee de lumină se constituie în momentul de faţă în cele mai puternice jeturi care pornesc din România spre exteriorul graniţelor sale fizice şi energetice, iar în atmosfera Japoniei se transformă în cele mai puternice duşuri.
Energiile de echilibru a căror culoare am menţionat-o anterior, intră în scoarţa întregului spaţiu fizic şi metafizic al Japoniei, curăţindu-l de imense volume de energii de frecvenţă vibraţională joasă, iar oamenii locului absorb aceste energii de echilibru inclusiv prin tălpi în corpurile lor fizice şi energetice.
Indiferent de culoarea lor, aceste energii aparţin Noilor Energii ale Noului Pămînt, care purifică şi înlătură vechea energie a vechiului Pămînt, lăsând în urma lor după purificare o Lumină Nouă de vibraţie Argintie.
Acest proces de Energizare, Purificare şi Echilibrare care porneşte din România spre întreaga planetă Pământ, este un proces de durată, de aproximativ 200- 300 de ani; mai repede se poate termina acest proces, dar mai târziu de 300 de ani NU.
În finalul acestui proces, nu va mai exista nici-o capitală şi nici-o ţară a Terrei, care să nu fie racordată la Energiile de Echilibru ale României.
Mulţumim Maestre Eli.


.


