Se afișează postările cu eticheta lumina. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta lumina. Afișați toate postările

miercuri, 29 mai 2013

Lumina Neapropiata (Ioan Alexandru)




Singuratate si Monada

Singurãtatea, din fericire, sau mai curând din nefericire, tot omul stie ce inseamnã. Monada însã este o notiune mai complexã si mai greu de definit.

 Termenul “monadã” vine din grecescul “monas” care înseamnã unitate. Leibnitz, pãrintele Monadologiei sau “Teoriei monadelor” (text redactat în 1714), este filozoful-matematician extrem de putin permeabil la principiile materialiste ale lui Descartes, fiind mai curând atasat fizicii moderne a lui Huygens, care atribuie corpurilor, în afara formei si extinderii spatiale, si forte interne, de coeziune, care le asigurã stabilitatea si autonomia. De la “forte” la Fortã nu este decât un gând îndreptat cãtre cer si Leibnitz l-a gândit !

 Atunci când spune cã “monada este unitatea fiintei”, aceastã “unitate” o putem interpreta în dubla sa acceptiune: aceea de unitate de mãsurã a profunzimii fiintei, dar si de fortã de coeziune a principiilor vitale cu care ne nastem. Conform definitiei, o monadã este “o fortã ireductibilã”, care cuprinde deopotrivã planul, sursa care a creat planul si rezultatul lui, adicã încreatul. Monada este unirea materiei vizibile cu materia invizibilã sau “subtilã”. Monada este unul în toate si toate în unul. Mitr. Hierotheos Vlachos[1], pãsind pe urmele lui Leibnitz, vede MONADA în Dumnezeu, care este “unul si întreit”:

“Sfântul Maxim Mărturisitorul spune: „Dumnezeu este împărţit, dar neâmpărţibil... El este unit în chip împărţibil". Şi apoi încheie spunând: „Din această pricină, atât împărţirea, cât şi unirea sunt un paradox".
Sfântul Thalassie scrie acelaşi lucru: „Monada mişcându-se către triadă rămâne monadă; iar triada adusă din nou la monadă rămâne triadă; ceea ce este un paradox".

 Monada este omul ca parte a divinitãtii, omul-carne si omul-spirit în continuã unire si transformare, de-a lungul anevoiosului proces al autocunoasterii, lumen naturae, care trece prin introspectie, prin coborârea în adâncuri tulburi, în acea “vale a plângerii”. “Doar în lacrimi poti sã-ti regãsesti faţa” – spune Cioran, dându-i suferintei un sens, iar acest sens este spre cunoasterea de sine. Nu mã plâng, Doamne, dar plâng... Acest lucru se face departe de lume, dacã urmãrim atingerea esentei si nu a fatadei. Introspectia are nevoie de singuratate, iar singuratatea, odatã ce i-am strigat numele, poate fi îmblânzitã în folosul nostru. In acest sens, Cioran a fost un îmblânzitor de singurãtate, cãci ce altceva sugereazã fraza “Singurãtatea nu te învatã sã fii singur, ci singurul”?

Filozoful, poetul cautã uneori singurãtatea, fugind de lume, dar fuga vine abia dupã ce a experimentat-o, dupã ce a gustat din amãrãciunea acelei singurãtãti. Omul, pentru concluzii vitale, are nevoie de tãcere, fiindcã atunci când el îsi scrie pe suflet, îsi scrie sufletul. Iar atunci când îsi scrie sufletul, încearcã sã se acordeze cu unda divinã, cu Logosul. Acel om care va reusi, va fi cu adevãrat “trezit”, va fi cu adevarat un “initiat”. Numeascã-l cine-o vrea, cum o vrea (din invidie, din rãutate sau din porunca altuia): schizofren, autist, nebun, besmetic, omul trezit îsi poate contempla monada si poate descoperi rostul ei. Din oaie de turmã devine, fãrã voia lui si chiar fãrã stirea lui, pãstor.

 Un asemenea pãstor de suflete a fost, este si va fi de-a pururi Eminescu. Este destinul marilor oameni - filozofi, poeti, artisti în general, - acei “iluminati” pe care i-a dat lumea în tumultoasa ei existentã, ca pentru a-i sublinia legitimitatea. Acesti “iluminati”, sau “alchimisti” care populeazã Shambala, sunt cei ce vãd fãrã a fi prezenti, sunt cei ce aud rezultanta vocilor interioare ale celorlalti, le înteleg si le rãspund, fiecare în limbajul care îi este propriu, - poezie, prozã, muzicã, filozofie, arte plastice s.a.m.d.. Ei sunt expresia monadei ca om în interactia lui cu divinitatea din lãuntru si cu lumea din afarã, ca om liber dar si legat constient de ea. Retragerea temporarã si aparentã din lume, este o necesitate pentru ei. “Intr-un cuptor deschis pâinea nu se coace”, spunea Coelho. Acele exercitii de singurãtate, necesare, cãci artistul experimenteazã singurãtatea pentru ca apoi sã o transforme în sursã de inspiratie, acele exercitii deci, odatã sfârsite, uneori se pot eterniza. Dar nu din cauza obisnuintei de a pãstra dinstanta, ci dintr-un fenomen de nerezonantã cu cei din jur, rãmasi în urmã, ca evolutie spiritualã. Ion Deaconescu, sesizând cu subtilitate acest aspect al însingurãrii nedorite, spune: “O, oameni, nu deschideti portile, cã s-ar putea sã nu intre nimeni”.

 Monada nu are o formã ci toate formele. Monadele sunt deopotrivã singularitate si pluralitate în unitate, în sensul complementaritãtii acelor “diferentiale divine” cum le numea Blaga. Monada este acea linie subtilã, invizibilã si imobilã, dar vie, în continua sa lucrare de transformare a omului. Aceastã transformare se face, dupã Leibnitz, nu din cauze externe, ci prin lucrarea “principiului intern” asupra simtului de perceptie a lumii înconjurãtoare si a celei nevãzute. Ea atinge, tangential, deopotrivã pe om si pe Dumnezeul din el, atât cât încape El în om. De aici toatã suita diversificãrii în naturã si a ierarhizãrii monadelor. Nici o monadã nu seamãnã cu alta, dar toate împreunã refac întregul. Monadã sau suflet, tot una. Monada ar fi scara cu mai multe trepte, sau cu mai putine, pe care o avem de urcat de-a lungul unei vieti terestre. Cu fiecare treaptã mai sus, avem o altã perspectivã, iar mintea si sufletul se îmbogãtesc întru sporirea constiintei. Pentru om, nu materialul din care este confectionatã scara este important, ci numãrul de trepte de urcat.

 Monada este ATMANUL indian, cel ce este “mai mic decât mic si mai mare decât mare”, dar este si CABIR-ul grec, acel zeu pitic si urias totodatã. Este atomul, este punctul si infinitul din el si din afara lui, este microcosmos si macrocosmos, unul si acelasi lucru, privit în oglinda timpului.

 Si acum, de la monadã la monadã, haideti sã ne privim mâinile. Ce vedem ? Omul are 5 degete la o mânã, atâtea cât sã numere perioadele de evolutie a pãmântului, a vietii si a materiei din univers. Iatã monada! Ce ar fi mâna fãrã cele 5 degete si ce ar fi cele 5 degete fãrã legãtura lor cu palma? Ce ar fi palma fãrã trup si trupul fãrã creier? Ce este omul fãrã Dumnezeul din el? Este antimonada, este trupul condus de un creier atrofiat, este un “zombi”, acel trup “mort" care poartã douã brate ce se terminã cu doi pumni, gata sã loveascã. Iatã si rostul vietii noastre terestre: triumful monadei asupra antimonadei.

 Omul, ca monadã si totodatã parte din Monadã, oscileazã între omul ca “zeu cãzut, care-si aminteste de ceruri”, al lui Lamartine, si cerul lui Cioran, ca “singura limitã pentru delirul inimii”.

 Antonia Iliescu
23 iunie 2006





Rumi, in cateva poezii, rezuma 'Cu adevarat, in El ne vom intoarce'

duminică, 14 aprilie 2013

Enigmele Egiptului antic - Confirmari stiintifice la vizualizarile descrise in cartile mele (Melfior Ra)


CONFIRMARI STIINTIFICE LA VIZUALIZARILE DESCRISE IN CARTILE MELE CU PRIVIRE LA ENIGMELE EGIPTULUI ANTIC

OAMENII PASARE SI PISICA-OM

Referitor la articolul care circula acum pe internet “Descoperirea din Marea Piramida” va pot preciza urmatoarele:


In cartea mea "Descifrarea enigmelor din Piramida Luminii Celeste" ( http://www.melfior-ra.ro/c02%20-%20Descifrarea%20Enigmelor%20din%20Piramida%20Luminii%20Celeste.htm ) (aparuta la editura Solteris in anul 1995) am relatat cum si cand s-a construit ceea ce acum se numeste Marea Piramida. Aici am descris oamenii pasare numiti " SUMII" existenti atunci in Egiptul Antic care erau folositi la constructia piramidei.


Iata ca  acum oamenii de stiinta au ajuns sa  descopere in Marea Piramida pe langa oamenii pasare si pisica – om si ma bucur ca stiinta argumenteaza ceea ce eu am descris in cartea mea in urma cu aproximativ doua decenii.
Iata cum si cand vin confirmarile la ceea ce am descoperit prin calatoriile astrale si regresiile atemporale.

Referitor la Sfera de lumina plutitoare, descoperita acum in camera secreta.

In cartea mea “Enigma sarcofagului” ( http://www.melfior-ra.ro/enigma_sarcofagului.html ) (aparuta la editura Misiunea Romania, in anul 2007) am descris calatoria mea impreuna cu un grup de discipoli in Egipt, cu intrarea in Marea Piramida si chiar in sarcofagul din camera regala. In fotografia atasata se pot vedea doua sfere luminoase de o  parte si de alta a capului meu, cand  eram in sarcofagul din camera regala.

Am o mare satisfactie ca stiinta recunoaste existenta a ceea ce eu am trait, vizualizat si descris in cartile mele.

Melfior Ra   http://melfiorra.ro/
















Acesta este link-ul catre articolul original aparut in publicatia The National Reporter


Aici un link cu articolul tradus in limba romana


duminică, 27 mai 2012

Lumina din altar in timpul liturghiei



Această fotografie a fost realizată în timpul Sfintei Liturghii, la o Biserică Ortodoxă. Atât preoții, cât și cel care a făcut fotografia nu au văzut nimic deosebit. Abia când filmul a fost developat, a fost vizibilă Lumina Dumnezeiască din Sfântul Potir. Prin pogorârea Sfântului Duh, pâinea și vinul se transformă în Trupul și Sângele Mântuitorului nostru Iisus Hristos. Harul Sfintei Treimi este, de fapt, Lumina necreată sau energiile divine prin care Hristos Se împărtășește Bisericii și credincioșilor. De aceea, Trupul și Sângele Dumnezeiesc răspândesc și împărtășesc Lumina Dumnezeiască.
La Sfânta Liturghie cântăm:
”Am văzut Lumina cea adevărată, am primit Duhul cel ceresc, am aflat credința cea adevărată, Nedespărțitei Sfintei Treimi  închinându-ne”.Hristos a înviat!
 .
.
Iata si relatarea Nicoletei Pasat, terapeut/clarvazator, din cartea "Misterul Pasarii Maiastre" care vine in completarea celor scrise mai sus. In cartile sale (Cartea Fiintelor Vii, Revelatii, Darul meu pentru tine) mai sunt si alte revelatii asemanatoare. 
.

vineri, 12 martie 2010

Sferele de Lumina despre Romania


Perspectivele Romaniei

Dragi cititori,
Informatiile date aici de Sferele de Lumina, entitati 12 D venite sa asiste planeta in acest sfarsit de ciclu cosmic, vor tine loc de ceea ce doream eu sa scriu despre Misiunea Romania sub semnul Echilibrului Divin. Mai toate ideile mele se regasesc, completate de foarte multe informatii noi, in materialul pe care vi-l prezint acum.
Pentru cei noi veniti, puteti citi in mesajele precedente de pe acest site materialul Sferelor de Lumina privind transformarile spirituale globale ce se petrec pe masura ce ne indreptam spre 2012 si ulterior. Acel material l-am inclus in jurnalul de fata deoarece mi s-a parut unul dintre cele mai coerente si clare privind transformarile de exceptie pe care le traim. In Lumina acelui material, am cerut Sferelor printr-o serie de intrebari sa elucideze rolul Romaniei, dincolo de perspectiva ego-ului si interferente emotionale subiective. Mai sunt si unele intrebari personale, o parte din raspunsurile aferente lor le voi publica de asemenea aici deoarece s-ar putea sa intereseze mai multa lume.
Inainte de a merge mai departe, simt ca trebuie sa fac o precizare:
Ceea ce veti citi in continuare are ca scop cresterea constientei noastre fata de rolul Romaniei in cadrul transformarii spirituale a planetei. Nu reprezinta o sugestie de a ne schimba modul de viata, locul in care traim, prietenii, familia. Poate unii dintre voi veti zambi, dar eu cred ca se impunea si acest paragraf.Datorita bogatiei de informatii, am impartit materialul in cateva mesaje, in acest fel fiind si mai usor de contemplat.
Ok, sa incepem !
.
Sferele de Lumina:
Salutari, noi suntem Sferele de lumina. Este o mare placere sa petrecem acest timp cu tine astazi. Am primit intrebarile tale in avans si le-am contemplat. Cu toate acestea, te incurajam pentru binele acestui medium si acestei inregistrari sa pui intrebarile intr-o maniera secventiala. Prima ta intrebare, si noi vom parafraza iar tu ne vei spune daca am inteles corect, este ca doresti sa cunosti gradul de acuratete a materialului actual venit prin channeling privind rolul pe care il va juca Romania in timpul schimbarilor planetare ce se petrec. Spunem ca schimbarile se petrec deoarece, asa cum stii, nu vorbim de viitor ci chiar de prezent. Schimbarile se petrec pe masura ce noi purtam aceasta discutie.Vom elabora asupra multiplelor invataturi care sunt date privind Romania precum si ceea ce se va petreace in aceasta tara in anii ce urmeaza. Noi, desigur, ca orice fiinte suverane din acest Univers, citim energiile ca si fluctuatii in continuumul constiintei, si, ca urmare, citim iminenta vibratiei compozite a entitatilor ce exista in forma umana pe Pamant. Datorita Liberului Arbitru, predictiile noastre precum si predictiile oricaror alte fiinte suverane din Univers, pot avea un grad de aproximatie. Ca urmare, vom elabora numai ceea ce apare in linia temporala dominanta a Romaniei si ne vom acorda la acele entitati, atat in forma umana cat si in alte dimensiuni, care sunt jucatori cheie in ceea ce priveste viitorul Romaniei.
Ne vom referi mai intai la energiile lui Sananda si Maitreya. Energiile lui Sananda sunt reprezentate de sufletul pe care il cunoasteti sub numele de Iisus Christos, un invatator al filozofiilor vestice iar sufletul pe care il cunoasteti sub numele de Maitreya, reprezinta un invatator al filozofiilor estice. Ambele entitati lucreaza cu multipli mediumi in spatiul romanesc, atat in stare de constienta cat si in transa. Printre anumite distorsiuni datorate inabilitatii mediumilor aflati in transa sau constienti de a primi informatia corect, speram sa elucidam contradictiile anumitor profetii.
Aceste mediumuri primesc informatii precum ca Romania va juca un rol cheie in anii ce urmeaza. Perceptia noastra este ca informatia este corecta. Cu toate acestea, Romania nu este speciala in sensul pe care il considera mintea dominata de ego. Romania este unica in pozitia pe care o are, avand in vest tari ale caror guverne au un mare potential de a deveni instabile in anii ce urmeaza si, multi dintre locuitorii acestor tari vestice, vor migra catre tarile pe care le cunoasteti sub numele de Polonia, Ungaria , Serbia, Ucraina si desigur Romania.
Mai avem de asemenea in relativa apropiere si tarile estice Turciei, care includ Orientul Mijlociu. Vor fi locuitori ai acestor zone ce vor migra in directia Turciei si, prin Marea Neagra, catre Bulgaria, Romania, si diverse provincii rusesti. Ca urmare, veti avea migratii atat din est cat si din vest in zona Europei de Est si a zonei rusesti de sud vest. Va exista astfel o confluenta de energii estice si vestice.
Desigur ca, din punct de vedere economic, nu veti fi capabili sa integrati un numar mare de emigranti. Ca urmare, unii din cei ce vor intra in spatiul romanesc nu vor putea sa se intretina (valabil si in tarile din jur), datorita si vibratiilor in crestere ale planetei.
Cu toate acestea, vor fi si aceia care vin cu scop precis in spatiul romanesc deoarece sunt calauziti de ghizii si aspectele lor inalte, Maitreya si Sananda, arhangheli, ingeri, de a veni in aceasta zona, stiind ca aici va fi un loc propice Iluminarii (vestul, nordul si centrul Romaniei). Deci, ei vor veni calauziti, din ambele directii, est si vest. Vom avea asadar o confluenta de energii stabilindu-se in nord, nord - vest si centrul Romaniei (precum si in Serbia, Ucraina si alte zone adiacente). Zona temporala aferenta acestei migratii este cuprinsa undeva intre 2009-2015 in cel mai probabil scenariu la timpul prezent.Vor fi in principal doua tipuri de instabilitati ce vor genera aceasta migratie spre zonele amintite din Romania :
a) instabilitatea unor tari occidentale precum Marea Britanie, Franta, Italia, Spania, Germania, Olanda si alte cateva zone. Cauzele vor fi multiple:- altitudinea scazuta a unora din aceste tari, aproape de nivelul marii incontextul schimbarilor climatice- infiltratii ale anumitor energii in UE, cu efecte de instabilitate ale valutei europene
b) cea mai dramatica instabilitate: Orientul Mijlociu: se escaladeaza razboiul intre tari precum Israel, Iran, Arabia Saudita, Irak, Siria si alte zone care probabil isi vor schimba numele in anii ce urmeaza.Aceste zone, incluzand ceea ce numiti Palestina, vor pierde din populatie datorita razboiului, refugiatii migrand spre Turcia si alte tari. Acestia nu vor fi insa bine primiti de guvernul si armata turca, si vor continua migratia spre Romania si alte tari adiacente, asadar veti avea si aceasta influenta.Am detaliat aici scenariul general cel mai probabil privind confluenta energiilor estice si vestice in Romania. Recunoastem faptul ca ai intrebari specifice de natura spirituala pe care te rugam sa le pui in continuare..

Intrebare:
Exista un puternic sistem de credinta in Romania privind existenta unor civilizatii avansate pe acest teritoriu in vechime, care au lasat tehnologii avansate, arhive, tunele hiperdimensionale conectand Romania de Egipt si de alte zone, ce vor fi descoperite in curand si vor duce la mari avansuri tehnologice si revelatii privind istoria planetei. As dori sa cunosc punctul vostru de vedere.
.
Sferele de Lumina:
Da.. Examinam liniile temporale ale acestei regiuni precum si inregistrarile AKASHA privind Romania si sufletele incarnate aici pentru o perioada de vreme.. Ne uitam in urma cu 10 milioane de ani in timpul civilizatiei numite Pangeea si progresam catre civilizatiile Lemuriei, Atlantidei si altele mai putin cunoscute. Vedem cateva ocazii in care diferite rase stelare au interactionat cu suflete din teritoriul romanesc. Bineinteles ca atunci acest teritoriu nu se numea asa (si geografia era diferita), dar, intreaga regiune aferenta in prezent Marii Negre si Marii Mediterane a avut puncte de acces pentru multe civilizatii, unele dintre care au impartasit tehnologii avansate.

Exista de asemenea un portal catre ceea ce numim Pamantul Interior (in dimensiunea eterica a planetei) in care este o civilizatie aflata la multi kilometri sub suprafata Pamantului (nota baronm: in termeni stiintifici acceptati, deoarece vorbim de dimensiuni diferite, juxtapuse) in dimensiunile eterice interioare, cunoscuta sub diverse nume, printre care Shamballa, Poseida, Tellos si altele. Aceasta reprezinta o zona interioara a unei civilizatii mai putin cunoscute si mai putin mediatizate. Cu toate acestea, ea continua sa existe sub aceasta regiune. Au fost diversi emisari ai civilizatiei subpamantene ce au urcat la suprafata planetei in Corpurile lor Eterice de Lumina, interactionand cu vizionarii, clarvazatorii si misticii civilizatiei umane de la suprafata, in aceasta regiune. Deci, au fost invataturi privind diverse tehnologii, care au fost date la diverse intervale de timp locuitorilor de la suprafata, fie de catre ET, fie de catre membrii civilizatiei Pamantului Interior.

Artifacte ale acestor dispozitive tehnologice pot fi gasite in multe zone ale Romaniei si ale tarilor adiacente. Multe sunt ingropate adanc in pamant. Cateva pot fi escavate si gasite. Cand spunem asta, ne uitam la zona Muntilor Carpati, in Moldova, in Transilvania si alte cateva zone (nota baronm: deci, mai putin in zona sudica a tarii). Toate aceste arii contin urme ale diverselor tehnologii aduse pe Pamant de diferite rase stelare in perioada, 10.000.000 BC - 100.000 BC. Au existat in zona cateva civilizatii si in perioada Lemuriei si Atlantisului, de dimensiune mai mica si de vibratie mai mica, separat de continentele cunoscute ca Lemuria si Atlantis.
Aceasta zona geografica a fost foarte diferita atunci fata de acum, asa cum iti poti imagina (nota baronm: am avut acum o luna o viziune in care am putut vedea zona Buzaului, unde ma duc eu la tara, modificandu-se radical intr-o succesiune temporala rapida. Timpul trecea rapid in viziunea mea si am depus eforturi sa mentin memoria imaginilor. Dealurile si-au schimbat infatisarea, am vazut diverse ferme cu animale ciudate. Totul se schimba si arata altfel). Marea Caspica si Marea Neagra erau orientate diferit, o parte din muntii vostri si-au modificat forma datorita deplasarilor placilor tectonice, ati avut inundatii si diverse dezastre naturale. Acestea au acoperit in mare parte urmele acestor civilizatii. In unele cazuri a fost vorba de razboi, implicand folosirea tehnologiei avansate.Nu a existat o prezenta nucleara in istoria acestei zone, deci nu veti gasi reziduuri radioactive ale unor tehnologii nucleare. Au existat insa dispozitive radionice, dezvoltate in diverse perioade de rasele stelare. Unele au fost implicate in razboaie, folosind Pamantul ca un camp de lupta.
Conflictele nu au implicat in mod direct locuitorii de la suprafata Pamantului din aceasta zona (rasa pleiadeana adamica). Dupa cum poti vedea, este o istorie destul de complicata si complexa. Cu toate acestea, noi confirmam ceea ce se spune. Au fost diverse tehnologii folosite aici. Au existat Scoli ale Misterelor pentru cei care au dorit sa atinga stari avansate de constienta si constiinta spirituala, in diverse perioade de timp, in aceasta zona temporala de 10. mil de ani. Au fost de asemenea si diverse fenomene de distrugere, asa cum am detaliat anterior.Cat priveste tunelurile subterane, noi le vedem numai ca portaluri si conexiuni eterice, nu vedem tuneluri fizice conectand Romania de Egipt sau orice zona din partea cealalta a Marii Negre (nota baronm: si in cartile lui Radu Cinamar, tunelurile apar ca fiind de vibratie diferita de cea fizica, deci, viziunea lui este bine orientata). Aceste tehnologii (tuneluri fizice subterane de mari dimensiuni) nu au fost dezvoltate aici conform perceptiei noastre si conform inregistrarilor AKASHA. Taramurile eterice sunt foarte diferite de cele fizice, timpul si spatiul fiind cu totul altfel acolo. Exista multe portaluri si gauri de vierme ce permit diverselor entitati sa calatoreasca dintr-o locatie in alta cu relativa usurinta atunci cand sunt in corpurile eterice de Lumina. Pamantul Eteric are aceste portaluri geometrice situate de-a lungul multor zone de uscat si de mare, deci, astfel de informatii privind tuneluri interioare se refera la taramul eteric.

Intrebare: au fost deja descoperite o parte din aceste tehnologii de catre lucratorii de lumina romani sau agentii ale puterii?
.
Sferele de Lumina:
Da, la acest moment, multe dintre tehnologiile aduse pe Pamant in diverse perioade sunt redescoperite, cea mai eficienta metoda fiind transmisia directa de informatie, receptata prin clarviziune. Primiti scheme si diagrame de dispozitive precum cele bazate pe tehnologia Punctului Zero si alte tehnologii. Pe langa acestea, artifacte care sugereaza existenta acestor dispozitive sunt de asemenea descoperite, indicand faptul ca au fost folosite pe Pamant in trecut. Cea mai semnificativa revelatie in ceea ce se desfasoara acum in Romania sunt oamenii de stiinta cu orientare spirituala ce sunt capabili sa inteleaga diagramele, schemele si viziunile care le sunt transmise de diverse rase stelare. Ei sunt de asemenea capabili sa adune resursele materiale necesare pentru a construi si opera aceste dispozitive. Aceasta nu se intampla numai in Romania, bineinteles, exista multe alte locuri pe Pamant unde au loc procese similare. Ai cumva intrebari specifice privind aceste "noi" tehnologii ?
.
Intrebare:
Da, as dori sa stiu daca in zona Romaniei au fost facute deja descoperiri privind aceste noi tehnologii sau asta se va intampla in anii urmatori ?
.
Sferele de Lumina:
Constientizam faptul ca exista cel putin 6 oameni de stiinta cu orientare spirituala in Romania care lucreaza activ in domeniul dispozitivelor ce folosesc energie spirituala. Unii dintre ei au primit informatiile prin materiale venite prin channeling precum si revelatie directa, in vreme ce altii au descoperit artifacte sau tablite, precum si diverse documente istorice, care ii asista in intelegerea modului cum sunt create asemenea dispozitive. Vedem 6 entitati ce apar a fi de gen masculin lucrand la dezvoltarea dispozitivelor ce folosesc energie spirituala.Intrebare: As dori sa stiu ce factiuni ET, ale Confederatiei Galactice, lucreaza predominant in zona Romaneasca, nivelul lor evolutiv si agenda.Organizatia numita in mod comun Confederatia Galactica consista in peste 1000 de sisteme stelare in aceasta zona a Galaxiei. In zona Pamantului lucreaza multe factiuni ale Confederatiei, unele fiind focalizate in zona Romaneasca deoarece percep rolul acestei regiuni in confluenta energiilor estice si vestice. Cunosc de asemenea potentialul acestei zone pentru construirea unor Orase de Lumina (zona centrala si nordica a Romaniei). Aceste factiuni isi asista in mod activ mediumii in cultivarea informatiilor ce ilustreaza cele spuse mai sus. Asa cum am mentionat mai devreme, vor fi suflete (mai ales din vest) ce vor fi dirijate sa vina in Romania pentru a contribui la crearea Centrelor de Lumina. Ai o intrebare specifica in acest sens ?
.
Intrebare:
Da, am citit unele materiale in care mesaje primite prin channeling sugereaza ca Bucurestiul va fi un centru principal de Lumina. Eu ma indoiesc de acest lucru iar mesajele respective imi apar ca fiind de vibratie 4D (benevolenta) dar nu foarte corecte. As dori sa cunosc punctul vostru de vedere.
.
Sferele de Lumina:
Noi nu vedem zona Bucurestiului ca fiind un centru principal de Lumina. Orasul nu se afla intr-o zona care este subiectul campurilor energetice inalte. El se afla in centrul unei energii mixte, Lumina - Intuneric, centrul guvernamental, care este in termenii vostri 75% Intuneric si 25% Lumina. Mai degraba, noi vedem zona aflata la 200-300 km NV de Bucuresti (nota baronm: judetul Alba, Alba Iulia?) ca fiind o zona favorizata de energii pentru construirea unor Centre de Lumina. In acest sens, am spune ca informatia de care vorbesti nu prezinta acuratete.Intrebare: Tot despre Centrele de Lumina... vor fi construite separat sau se vor baza pe orasele existente. Intreb asta deoarece mi se pare practic imposibil sa construiesti o comunitate spirituala in orasele din Romania, asa cum sunt ele acum ..Vor fi Centre de lumina ce nu vor avea nimic in comun cu orasele existente 3D. Pe masura ce Schimbarile Planetare se accelereaza, cele mai multe suflete din orasele 3D isi vor parasi corpurile. Centrele de Lumina se vor stabili in zona generala a acestor orase dar nu exact in aceeasi locatie.

Centrele de Lumina se vor situa in munti, in vai in care este posibila agricultura si in zone unde prezenta militara este minima. In unele cazuri, pe masura ce Schimbarile Planetare continua, este posibila folosirea unor cladiri si infrastructuri ale oraselor 3D de catre noile Centre ale Luminii. Centrele Luminii vor fi 4D, deci, vor fi inca subiectul instinctului de supravietuire al locuitorilor lor. Ei vor creste hrana organica in sere si infrastructuri asemanatoare. Daca exista un oras 3D abandonat ce are infrastructura necesara, ce poate fi folosita de Lucratorii de Lumina, va exista o interferenta minima a fortelor 3D datorita diferentei de vibratie a Lucratorilor de Lumina 4D si 5D fata de locuitorii care ar mai fi in orasele 3D. Noi estimam ca 80% din sufletele ce locuiesc in orasele 3D din Centrul Romaniei (dar nu numai acolo) isi vor parasi corpurile fizice pana in anul 2030, ceea ce va implica anumite actiuni ale Lucratorilor de Lumina (nota baronm: cred ca Sferele se refera la actiuni umanitare).

Perspective globale si personale
.
Dragi cititori, in insemnarea de astazi, Sferele de Lumina vor vorbi despre unele aspecte ce tin de potentialul unui conflict global, dar, am inclus si raspunsul la o intrebare personala. Am facut aceasta in ideea ca, daca cititi jurnalul de fata, este poate util sa stiti ceva si depre rolul meu aici, mai ales ca este posibil sa ne intalnim in urmatorii ani intr-un context cu totul diferit de cel de acum. Va mai exista un singur mesaj in seria de fata, in care am sa fac rezumatul informatiilor ce mi-au parvenit de la Sfere in legatura cu evolutia procesului ascensiunii.
.
Intrebare:
Vedeti un potential mare pentru un al 3-lea razboi mondial ?
.
Sferele de Lumina:
Da, dar repetam, noi aici vorbim despre probabilitati. Exista din estimarile noastre o probabilitate de 80% ca o conflagratie in Orientul mijlociu intre diverse tari din acea regiune sa atraga atentia si interventia majoritatii tarilor mai dezvoltate, incluzand Rusia, China, SUA, India precum si alte tari. Dupa cum stii (nota baronm: revedeti mesajele Sferelor privind 2012, in mesajele mai vechi de pe acest blog), nu va exista un razboi nuclear deoarece aceasta optiune nu este permisa. Confederatia Galactica a pus deja la punct un sistem foarte performant de monitorizare. Orice dispozitiv nuclear ce este programat sa detoneze intr-o zona locuita va fi neutralizat. Aceasta este valabil si pentru armele electro-magnetice si chimice (de scara larga). Deci, un conflict terestru conventional si unul aerian de nivel mediu va fi permis in Orientul Mijlociu. Un numar mare de refugiati va incerca sa intre in Romania si tarile adiacente dar nu vor avea succes (in numar mare). Acest conflict global pare ca se va intinde pana undeva in 2015. Estimarea noastra este ca aproximativ 100 mil. de suflete isi vor parasi trupurile fizice in acest conflict, ceea ce este un numar moderat fata de numarul de suflete ce va parasi planeta din cauza incompatibilitatii de vibratie (prin caderea sistemului imunitar). Intrebare: As dori sa imi spuneti cum vedeti rolul meu in ceea ce se va intampla pe planeta.Da, rolul tau care este deja clarificat, e in principal de a aduce componenta practica si impamantare multiplelor invataturi spirituale ce sunt date in Romania si in tarile adiacente. Tu vei asigura o metoda de discernamant si echilibru in ceea ce se intampla. Ca urmare, vei transmite invataturi unor multiple grupuri de suflete, pasi concreti prin care pot intra in contact cu natura lor superioara (Supra Eu), fie ca asta va insemna tehnici de vindecare, yoga, meditatii. Vei asista diverse Comunitati de Lumina sa se stabileasca si sa se dezvolte armonios, in ciuda unor conditii economice dificile (datorate schimbarilor de pe planeta). Tu vei mentine un nivel practic spre deosebire de multi mediumi ce primesc informatia dar nu sunt capabili sa o impamanteze in realitatea fizica (nota baronm: sa faca informatia utilizabila efectiv). Vei fi capabil sa separi informatia ce nu este impamantata de cea care este intr-adevar utilizabila, pentru oamenii ce avanseaza de la 3D la 4D. Te vedem de asemenea ca un invatator al Ascensiunii, pentru sufletele ce sunt gata sa treaca de la 4D la 5D, ajutandu-le la crearea unui mediu potrivit pentru initierea tranzitiei la Corpul Cristalin de Lumina, prin invataturi de Geometrie Sacra, procedee mistice samanice si multe alte aspecte ale adevarurilor spirituale si metafizice. Vei mai putea aborda de asemenea si domeniul stiintific, in zona dispozitivelor ce interfateaza energia eterica cu mediul fizic, cum ar fi cele in care este aplicata tehnologia Punctului Zero (campul electromagnetic nul). Deci, vedem un camp foarte larg de actiune pentru tine in viitorul ce poate fi prevazut.

Concluzii
.
Dragi cititori,in mesajul de astazi am sa fac un rezumat al ultimei parti a dialogului meu cu Sferele de Lumina privind Romania si procesul Ascensiunii. Desigur ca voi ilustra ideile ce au relevanta pentru cat mai multi, lasand deoparte anumite amanunte personale.Dupa acest mesaj voi continua insa sa ilustrez multe din invataturile lor, combinate cu ceea ce stiu sau intuiesc si eu. In opinia mea, Sferele de Lumina sunt printre cele mai coerente si energizante surse de informatie pe care le-am intalnit iar nivelul lor de vibratie (pentru a comunica cu noi, ei coboara o parte din ei de la 12D la 7D) le permite sa strapunga bariera de frecvente ce inconjoara planeta (voi reveni in alt mesaj cu descrierea diverselor bariere de frecventa amplasate in jurul Pamantului) astfel incat distorsiunile sa fie minimizate (nimeni nu poate pretinde in conditiile actuale acuratete 100%).Desigur, repet, nimeni nu este obligat sa creada ceea ce scriu aici, nimeni nu trebuie sa urmeze pe nimeni. Informatiile de aici au scopul de a largi perspectiva sufletului pentru a porni propria cercetare a Adevarului si, cel mai important, a stabili conexiunea stabila si clara cu Divinitatea din Interior, acolo unde exista raspunsuri la toate intrebarile.
.
1. Vortexuri energetice in Romania

Am rugat Sferele de Lumina sa indice zonele generale in care exista vortexuri energetice de putere semnificativa in Romania.
Raspunsul lor a fost :
Avem vortexuri de nivel semnificativ (mediu in comparatie cu mega vortexurile existente pe plan mondial in cateva locuri) in zona Muntilor Carpati, in Transilvania si in Maramures (nu intamplator, aceste zone descriu aria cea mai favorabila stabilirii Comunitatilor de Lumina). Mai avem vortexuri de putere mai mica in zona Moldovei si in zona de granita cu Serbia si Ungaria.
Zona de Centru - Nord - Vest a Romaniei va fi "Gradina Maicii Domnului" pentru Comunitatile de Lumina. Aici vin si vor veni transmisii puternice de energie Celesta pentru a sprijini formarea comunitatilor spirituale 4D si ascensiunii 5D. Sferele prevad un "exod" spiritual al Lucratorilor de Lumina spre zona mentionata mai sus, intr-un interval temporal cuprins aproximativ intre 2009-2015. Nu este vorba numai de Lucratori de Lumina romani ci si din alte tari, cu precadere vestice, ce vor primi calauzire superioara sa vina aici.
As dori sa adaug, ca raspuns la un comentariu, ca aceasta nu inseamna ca nu pot fi Comunitati de Lumina si in Moldova, Muntenia sau Oltenia. Dar inseamna ca nu vor fi conditii atat de prielnice precum in centrul-nordul-vestul tarii. Nu trebuie sa uitam ca, aceste comunitati 4D nu vor fi de la inceput invizibile haosului 3D si vor trebui sprijinite in acest sens, inclusiv prin alegerea zonelor favorabile.
Nu am intrat in amanunte privind locatia exacta a vortexurilor deoarece ar fi cerut foarte mult timp si resurse.
.
2. Rolul Romaniei (zonei romanesti)
.
Aici ma refer la sistemul de credinta precum ca Romania are rol conducator in transformarea spirituala a planetei. Nu este un secret ca eu consider acest sistem de credinta o distorsiune a unui fapt care este real: Romania are un rol foarte important, dar nu conducator la nivel planetar. Nici o tara/regiune nu are un asemenea rol. Transformarea spirituala este o chestiune de colaborare si impartasire.

Sferele de Lumina mentioneaza ca entitatile ET ce lucreaza cu Romania sunt in mare parte entitati de Lumina, benevolente, care, desigur, se pricep unele mai bine decat altele sa transmita informatiile. In afara de aceasta, intervin si distorsiunile aferente ego-ului (care este prezent in fiecare dintre noi) mediumilor romani. Mediumii romani sunt in cea mai mare parte suflete Luminoase si doresc sa ajute. Sunt insa influente ale subconstientului personal si mai ales colectiv romanesc ce au tendinta uneori sa ia unele invataturi literal si sa deformeze un pic realitatea. Sper ca mesajele Sferelor referitoare la Romania sa fie o confirmare a rolului important al tarii noastre si, in acelasi timp, o eliberare de responsabilitatea apasatoare a "liderului" spiritual ca sistem de credinta al spiritualitatii romanesti, astfel incat sa ne facem cu totii treaba cat mai bine in ograda noastra si apoi sa radiem Lumina si in jur.

3. Procesul Ascensiunii 5D
.
Aici am sa enumar cateva idei inspirate din discutia cu Sferele pentru cei ce simt ca vor urca in 5D in urmatorele decade.

Ascensiunea 5D in corp eteric cristalin de Lumina este o calatorie sacra ce va fi accesibila in acest ciclu cosmic catorva zeci de milioane de oameni. Nu este vorba de o selectie pe care o face cineva de sus ci, pur si simplu, acesta este ordinul de marime al umanitatii ce are vibratia minima necesara Inaltarii. Numarul efectiv ce va reusi variaza deoarece avem Liber Arbitru si putem face alegeri care sa sprijine sau sa amane procesul pentru alta viata. Este foarte important sa facem alegeri benefice.
Aici ajungem la un punct sensibil pe care mi l-au dezvaluit Sferele (apare si in alte invataturi spirituale). Este posibil (si chiar probabil) ca oamenii ce ne sunt apropiati acum sa nu faca aceasta calatorie impreuna cu noi. Ma refer la prieteni si familie. Sunt rare cazurile in care suntem inconjurati de oameni apropiati ce se vor inalta impreuna cu noi in 5D. In cazul meu, foarte putine din sufletele apropiate vor face calatoria impreuna cu mine.Previziunea este ca, impreuna cu un numar mic de suflete (probabil din aceeasi familie de suflet), voi parasi zona Bucurestiului in urmatorii cativa ani, mergand spre centrul Romaniei pentru a ajuta la stabilirea unei Comunitati de Lumina. Momentul temporal (undeva intre 2010 si 2013) precum si tovarasii de calatorie imi (ne) vor fi revelate in mod foarte clar ci concret. Pur si simplu, micul grup va sti cand, cine si unde.
Relatiile personale vor fi de o importanta capitala pentru buna desfasurare a procesului Ascensiunii. Trebuie sa fim inconjurati de oameni (suflete) care ne sprijina pe deplin in acest sens (si reciproc). Vom fi atrasi unii catre ceilalti in adevarate familii de suflete (pentru noii veniti, vedeti si materialele mai vechi ale Sferelor din acest jurnal, sfarsitul lui 2007, inceputul lui 2008).

marți, 29 iulie 2008

Tabara initiatica Rarau-Pietrele Doamnei (EM)


In luna iulie 2008, intre datele 18 – 20, a avut loc “Tabara Initiatica Rarau – Pietrele Doamnei”.

Muntii Rarau – Gimalau fac parte din muntii Bucovinei, fiind situati in nordul Carpatilor Orientali, in bazinele hidrografice superioare ale Moldovei si Bistritei.
Sunt marginiti la nord de Campulung Moldovenesc si de Obcinele Bucovinene, reprezentate de Obcina Mestecanisului si Obcina Feredeului, spre est de Obcina Voronetului, iar spre sud-vest de Muntii Stanisoarei. In sudul lor se afla muntiii Bistritei, in sud-vest depresiunea Tara Dornelor, strajuita de masivul vulcanic al Calimanului; in vest Obcina Suhardului si muntii Bargaului, iar spre nord-vest se profileaza la orizont crestele alpine ale muntilor Rodnei.
Muntii Rarau-Gimalau sunt delimitati la nord-vest de valea Putnei si de saua sau pasul Mestecanisului, care le separa de Obcina Mestecanisului, apoi la nord de valea Moldovei. Spre rasarit, fata de Obcina Voronetului, cele doua masive sunt limitate de vaile a doua paraie: Sandru si Slatioara. Spre sud-est, dincolo de aliniamentul valea Chiril - curmatura Prislopului - paraul Hogea se desfasoara culmile prelungi sle muntilor Slatioarei.
La este, valea Bistritei Aurii constituie limita spre Obcina Suhardului, iar la sud, de la confluenta cu raul Dorna, valea Bistritei separa cele doua masive de muntii Bistritei. Bazinul depresionar Pojarata si depresiunea Campulung Moldovenesc se inscriu in aria geografica a muntilor Rarau-Gimalau, delimitandu-l de Obcinele Bucovinei.
In aceste limite, muntii Rarau-Gimalau au suprafata de circa 375 kmp. Altitudinile maxime se afla in muntele Gimalau (1857m) si in muntele Rarau (1651m).
.
.

Ca in fiecare vara s-au adunat din toate colturile tarii circa o suta de maestri la chemarea maestrului lor Melfior Ra (http://melfior-ra.ro/) pentru a participa la tabara initiatica
.
Romania este o tara binecuvantata de Dumnezeu. Ea este Anahata Pamantului si Gradina Maicii Domnului. Muntii Rarau- Pietrele Doamnei fac parte din Triunghiul de Lumina impreuna cu muntii Retezat si Sfinxul din muntii Bucegi. Melfior Ra – calator astral – ne-a spus ca aici, in Rarau-Pietrele Doamnei se afla o baza a navelor extraterestre ale comandantului Asthar Sheran. De asemenea, in plan subtil deasupra Pitrelor Doamnei se afla o nava energetica care masoara permanent vibratiile Pamantului si ale omenirii. La adresa http://exploziacurcubeului.blogspot.com/ vei gasi o pictura in acuarela cu variante computerizate ale Pietrelor Doamnei - fata lor nevazuta
.
.
Peisajul este mirific. Cabana unde am fost cazati este inconjurata de munti impaduriti cu brazi si foiase iar Pietrele Doamnei stau maiestos de straja peste aceste locuri de rai. Parfumul florilor de munte, al iebii crude si al padurii te invaluie si te imbata cu mireasma proaspata de ozon.
.
In aceasta feerie verde plina de lumina soarelui ce-si trimetea din inalt razele calde spre noi, intr-o atmosfera inaltatoare si plina de bucurie ne-am desfasurat activitatile intr-o poienita in forma de inima din apropierea cabanei. Tot timpul am fost asistati de Entitatile de Lumina din zona si din alte spatii dimensionale, fratii nostri din subtil, care au avut grija sa ne trimita o raza de Lumina in cercul iubirii pe care il formasem.
In poienita-inima unde s-a desfasurat workshopul era amplasat complexul piramidal compus din: piramida, obeliscuri, soarele, crucea energetica, diadema lui Tuthankamon si baghetele magice.

In prima zi s-au invocat Zeii zonei, s-au facut comunicari de catre participanti privind trairile lor spirituale sau noutati despre terapiile complementare pe care le practica, dansuri initiatice. La cabana a avut loc lansarea cartii: “Misterul Pasarii Maiastre – trairi spirituale” scrisa de Nicoleta Pasat. Ne-a povestit pe scurt cum a ajus sa scrie aceasta carte – copilul ei spiritual care a fost “botezat” in aceasta atmosfera inaltatoare si plina de voiosie. Nasa din plan subtil a fost Fecioara Maria, nasa din plan fizic a fost Melfior Ra, iar mesenii au fost participantii, fratii sai intru Lumina cu care a impartasit aceasta bucurie.

Seara intr-o atmosfera de veselie frenetica s-a desfasurat “Carnavalul Bucuriei”, cu parada costumelor, dans, ras cu lacrimi, veselie, bucurie. Ne simteam minunat, fericiti, inviorati si nu doream sa ne despartim mergand la culcare dar stiam ca a doua zi ne asteapta un program la fel de bogat.
.
Aceasta noua zi a inceput cu pelerinajul initiatic la Pietrele Doamnei pe drumul prin padure. Iata relatarea acestui drum facuta de Nicoleta Pasat:
“Am pornit cu totii pe poteca intr-o liniste deplina, se auzea doar suierul usor al vintului cu miros de brad ce ne mingiia fetele, aveam sentimentul ca era o forma de salut al muntelui, fata de noi!
Poteca te ducea printre brazi si stinci, drumul devenea tot mai abrupt, trupurile erau supuse unui efort intens si inimile bateau cu putere. Ma intrebam in sinea mea: oare doar efortul depus este cauza acestor batai intense ? si am primit confirmarea ca nu.
Era si bucuria reintilnirii si comunicarii ce zecile de ENTITATI de LUMINA, cu fratii nostri in corpuri energetice care vegheaza aceste locuri sacre ale pamantului romanesc. Dansau in jurul nostru bucuroase ca le-am urmat chemarea de a pasi in imparatia lor.
Iata-ne in sfirsit pe platoul cel mai inalt al muntelui Rarau. Doamne , cita minunatie! Este Raiul pe Pamint si noi il tot cautam, uitasem ca se afla in jurul nostru si in inimile noastre!
Eram atit de aproape de CER ! Ma simteam UNA cu CERUL si PAMINTUL ! Aveam sentimentul ca sufletul meu putea cuprinde in el Totul , Cer, Pamint si Oameni., de fapt eu eram o particica ce formam intregul.
Am meditat si am spus rugaciuni tacute, fiecare cum a simtit in inima lui.
Am emis din inima mea Pace, Iubire, Armonie si Lumina catre intregul Univers.Am inchis ochii si am incercat sa intind mainile catre Cer, sa ating Cerul, si am simiti ca Sinele meu spune: Nico , cerul este si in tine..!
Din acel loc puteam privi maretia imprejurimilor iar in fata noastra, se ridicau semete spre cer Pietrele Doamnei.Privind la ele simteai si tu dorul de Inalt, parca iti spuneau: acesta este drumul spre Lumina, spre Inalt.
Am coborit apoi pe o alta poteca printre stinci catre Baza Pietrelor Doamnei,si ne-am indreptat spre Cabana Rarau cu o bucurie nemarginita, incarcati de energie si lumina.”
.
La intoarcerea de la Pietrele Doamnei ne-am adunat in poienita-inima continuindu-ne activitatile: dansuri samanice, salutul soarelui, comunicari si impresii din pelerinajul la Pietrele Doamnei. Seara tarziu a fost aprins un foc de tabara ca in povesti. Flacarile rosiatice dansau de bucurie in jurul bradului central invaluindu-l in limbi jucause. Din cand in cand, tasneau scantei ce se inaltau la cativa metri inaltime impreuna cu panglici aurii de flacari ce luminau noaptea intrecandu-se cu stelele ce straluceau pe cerul senin. Luna plina, inconjurata de un frumos halou opalescent, ne privea cum cantam plini de voie buna, cum recitam poezii pline de haz si se minuna de focul nostru de tabara alaturi de cateva nave care survolau pe cer. Placerea de a dansa in jurul focului au avut-o si Entitatile de Lumina care au participat alaturi de noi la muzica bucuriei.

Din pacate a venit si ultima zi de tabara. Ne-am strans din nou in poienita-inima unde am salutat soarele, am dansat dansul de transmutare a karmei ca om, dar armonizaind si vietile in care am fost mineral, planta sau animal, ne-am miscat in ritm de toba in dansul samanic si am incheiat cu dansul Lotusului cel mai sublim dintre dansuri. Formam impreuna o imensa corola de Lotus care se unduia in adiera vantului, fiecare petala (noi) inaltindu-si privirea si inima catre Soare, catre Divinitatea sa si catre Mama/Tata Dumnezeu, multumind pentru aceste zile minunate petrecute in mijlocul Naturii de pe Pamant si la distanta de un gand fata de fratii nostri de dincolo de voal din Imparatia Cerului.

Toti plecam imbogatiti sufleteste si trupeste cu trei zile de energie christica ce a venit din Inalt, de ozon oferit cu generozitate de padurile ce inconjoara Pietrele Doamnei si bucuria de a fi impreuna atatia Lucratori in Lumina ce simt si gandesc ca UNUL, care si-au daruit mintea, sufletul si corpul Divinitatii devenind canale de Lumina intre Cer si Pamant.
Aici, in poienita-inima, am deschis un Portal de Lumina prin care Iubirea Divina curge in valuri de curcubeu spre centrul Pamantului vindecandu-l si inaltandu-l spre a deveni o Stea Albastra ce va straluci in Uni
vers alaturi de celelalte surori ale sale. ( cititi poezia "Albastru" la adresa: http://pulberedestele.blogspot.com/ )
.
Noi, Oamenii Ingeri, locuitori ai Planetei Albastre, Flori de Lotus cu radacinile ancorate in Pamant, cu tulpina in aer si florile cu fata spre Soare, suntem autorii acestei inaltari spre dimensiuni mai inalte a Pamantului ajutati de fratii de dincolo de voal, din toate spatiile si dimensiunile.
PACE, LUMINA, IUBIRE
EM