vineri, 12 februarie 2010

Sfinxul din Bucegi va fi demolat ???!!!!!



Sfinxul din Bucegi va fi demolat
12/05/2008 - 11:31 —
ionut

Ramificatiile scandalului Parcul Bordei sunt din nefericire extrem de adanci, iar ecourile tunului imobiliar sunt departe de a se fi stins.
Potrivit unei stiri de ultima ora, pe langa terenul primit in compensatie in Satul Francez, Costanda a primit si platoul Bucegilor, unde acesta intentioneaza sa consturiasca un hotel.
Costanda pastreaza secrete detaliile
"Intentionez sa investesc, cum e si normal. Nu pot lasa doua hectare in paragina. Intr-adevar, sunt niste stanci acolo, dar se poate rezolva cu putina dinamita si multa rabdare", a precizat pentru times.ro Costica Costanda, om de afaceri.
Sfinxul se afla pe locul unde va fi hotelul
Privelistea care iti taie rasuflarea din Bucegi va putea fi admirata de turisti dintr-unul din cele mai moderne hoteluri consturite in Romania dupa Revolutie, insa pentru asta turistii vor renunta la Sfinx.
Sfinxul din Bucegi reprezinta o stanca, in care intemperiile au sapat de-a lungul mileniilor forma unui chip uman, care poate fi vazut dintr-un singur unghi insa.
Misticii, exaltatii, epilepticii si ocultisti sustin insa ca Sfinxul reprezinta o statuie megalitica antica, sau un vestigiu lasat de extraterestri, declarandu-se total impotriva demolarii.


ONG-urile solicita mutarea sfinxului

"Nu putem lasa un monument al naturii, sau chiar un vestigiu al extraterestrilor, sa fie distrus de un om, de un venetic, in scopul unor afaceri veroase, venale, venetice", a strigat pe fereastra catre redactie un pletos care sustinea ca reprezinta Corpul Fiilor Omului, un fel de secta ai carei membri sustin ca provin toti din Isus Christos.
ONG-ul "Sfinxul, primul roman adevarat", solicita in mod oficial Guvernului sa nu permita lui Costache Costanda sa demoleze celebrul Sfinx din Bucegi, ci mai degraba sa-l mute cateva sute de metri.


Orban e siderat


"Sfinxul e un bolovan de aproximativ 500.000 de tone. Nu zic ca nu ar fi imposibil. Dar ar fi greu. Totusi, eu am unele proiecte, prin care intentionez sa construiesc o cale ferata pe Platoul bucegilor, pentru a le asigura turistilor un acces mai usor la acea zona frumoasa. Folosind aceasta cale ferata, putem transporta Sfinxul si putem deplasa si macaralele", a declarat pentru times.ro Ministrul Transporturilor.
Pentru a vedea de ce parte se situeaza populatia, respectiv de partea progresului si impulsionarii turismului, sau de partea misticilor si ocultistilor, va invitam sa raspundeti la urmatorul sondaj de opinie organizat de times.ro, privind demolarea Sfinxului din Bucegi.



Sondajul poate fi accesat
aici.

ticol preluat de la ... http://www.times.ro/national/sfinxul-din-bucegi-va-fi-demolat

Emisiunea despre Sfinx la TV N24 cu Emil Strainu si Melfior Ra

luni, 1 februarie 2010

Romania Inima Oculta a Terrei (Floare Bandariu şi Gicu Dan)


Capitolul nr. 20

20. - Fenomenul SEUCA -Transilvania - România , din perspectiva Angelei Anghel

Dragii prieteni .
Acum este momentul în care se impune ca să cercetăm Miracolul Spaţiului Românesc şi dintr-o altă perspectivă , Miracol care în lumea occidentală şi terestră nu a fost încă mediatizat .
Această perspectivă este inevitabil legată de Fecioara Maria .
În limitele firescului spiritual , cînd la nivelul nominal - particular al planetei Pămînt se vorbeşte de Grădina Maicii Domnului , Marii Iniţiaţi ai Terrei cît şi Marii Maeştrii din Ierarhia de Lumină Divină , îşi fixează Coştienţa în mod inevitabil pe Spaţiul Românesc .
Cu toate acestea , marea masă a populaţiei neiniţiate a Terrei , ar lega mai degrabă denumirea de Grădină a Maicii Domnului de bogăţia materială a vreunui stat capitalist dezvoltat , sau ar lega această denumire de apariţiile Fecioarei Maria la Fatima în Portugalia , la Lourdes în Franţa şi mai puţin ca să nu zic exclus la Mejdugorje în fosta Iugoslavie extinsă .
Faptul că : adevărata Grădină a Maicii Domnului este chiar Spaţiul Românesc ,
pentru marea majoritate a populaţiei Terrestre pare deocamdată o echivalenţă lipsită de sens , ba chiar o aberaţie , deoarece acest Adevăr le-a fost ascuns sute şi sute de ani.
Acestă anormalitate se datorează tuturor celor care în ultimii 2000 de ani ,
de la cucerirea Daciei de către imperiul Roman , au ascuns ADEVĂRUL conform căruia :
Dacia - România de astăzi , a fost , este şi va fi , Împărăţia Luminii Divine sau Raiul Maicii Domnului pe Pămînt.
Mulţi cetăţeni din diverse popoare ale Terrei , care nu cunosc trăirile şi legăturile de suflet al cetăţenilor din România cu Ierarhia de Lumină , se vor întreba şi pe bună dreptate , de ce Fecioara Maria nu şi-a făcut apariţia în Grădina sa Românească ?
Dragi prieteni ai Terrei , trebuie să înţelegeţi că Fecioara Maria nu a abanonat niciodată România .
Prezenţa sa este cunoscută în acest mirific spaţiu mioritic , nu numai prin Icoanele făcătoare de minuni , ci şi prin apariţii , a căror cazuistică neoficială şi chiar oficială acceptată de Biserica Ortodoxă Română , confirmă faptul că România este pentru Fecioara Maria Grădina sa de suflet şi locul prin care întreaga planetă cu locuitorii ei vor Cunoaşte multe Taine de Lumină ale lui Dumnezeu .

Notă :
Marii Iniţiaţi ai României vremurilor prezente şi trecute , atunci cînd vorbeau sau scriau în operele lor literare , despre faptul că Românii sînt un popor Mioritic ,
nu se refereau la calificativul ce derivă din termenul de cioban neşcolit , ci se refereau la calificativul ce derivă din termenul de PĂSTOR Spiritual , ale cărui turme de mioare sînt chiar neiniţiaţii celorlalte popoare terestre .
Iată un mare şi fundamental Adevăr Divin , pe care Dumnezeu l-a sădit în Sfînta Grădină a Maicii Domnului - ROMÂNIA magnifica mirabilis .
Dragi prieteni ai tuturor popoarelor Terrei , căci pentru voi scriu acest capitol , prin amintirea faptului că Fecioara Maria îşi face des apariţia în localitatea Ioneşti din partea de sud a României , să trecem acum spre centrul ţării şi anume în localitatea Seuca din judeţul Mureş .
Din acest considerent , voi apela în mod direct la ajutorul unei misionare a Luminii Celeste , încarnate pe partea de vest a României .
Această iniţiată , se numeşte Anghel Angela , pentru care vă prezentăm următoarele date ezoterice :
- are Cheia Cunoaşteilor Oculte în Piramida Fizică Celestă aflată în munele Parîngu Mare ;
- a venit la această încarnare de pe Stratul ( Cerul –Universul ) nr. 6 ;
- are Cunoaştere ocultă depozitată şi în Egipt ( inclusiv în zona Luxor )de pe timpul vremurilor
antice , cînd şi-a completat Iniţierea în Marile Misterii Oculte , neaccesibile atunci oricui .
Şi acum, să o lăsăm pe prietena noastră Angela , pentru a-şi expune în cîteva rînduri perspectiva personală vis a vis de apariţia Fecioarei Maria la Seuca :

Dragii mei .
Trebuie să vă spun încă de la început faptul că , măreţia acestui fenomen m-a predeterminat ca din data de 17 iunie 2002 şi pînă în data de 26 februarie 2004 , să particip la 6 apariţii ale Fecioarei Maria în localitatea Seuca , ocazie cu care am reuşit să duc mai mulţi pelerini cu mine , trezind în spirit cîteva suflete din amorţeala materiei.
Cu două zile înaintea ultimului meu pelerinaj din luna februarie 2004 , adică în noaptea de 23 spre 24 , fiind în Stare de Supraconştienţă în Lumea Spirituală , m-am trezit spunînd rugăciunea ,, Bucurăte Maria cea plină de har … ,, avînd o stare de fericire de nedescris .
După terminarea acestei rugăciuni, am revenit rapid în Conştienţa Stării de Veghe .
Deoarece am Simţit - Intuit că experienţa în afara corpului fizic pe care o vieţuisem anterior a avut un motiv bine întemeiat , am întrebat-o mental (în gînd ) pe Maica Domnului de ce mi sa întîmplat acest lucru .
Atunci , mi s-a transmis din Plan Spiritual de către Fecioara Maria , că ar fi bine să scriu istoricul fenomenului de la Seuca , pentru cei care încă nu-l cunosc .
Înainte de a efectua acest lucru , trebuie să vă mărturisesc faptul că încă de la plecarea noastră din oraşul Arad spre centrul Transilvaniei , indiferent că eram cu una , două sau trei maşini , prin clarviziune am observat cum deasupra noastră se forma o Cruce Albă de Lumină Celestă care ne proteja ; au fost momente în care condiţiile de trafic au despărţit uneori maşinile din convoiul nostru , alte maşini intercalîndu-se printre ale noastre şi totuşi , coada acestei Cruci se alungea sau se micşora după caz .
Tot timpul , atît la dus cît şi la întors , am fost binecuvîntaţi prin protecţia acestei Cruci de Lumină .
Au fost cazuri în anumite pelerinaje , cînd însuşi Domnul nostru Iisus Cristos a apărut în faţa maşinii în corp de Lumină , transmiţîndu-ne faptul că suntem sub protecţia lui şi a Ierarhiei de Lumină .
Şi acum , dintr-o perspectivă proprie vă descriu istoricul Fenomenului Seuca ,
nu înainte de a preciza faptul că la fiecare plerinaj al apariţiei Fecioarei Maria ,
noi mai urcăm cîte o treaptă spre Cerul de Lumină .
Aşadar , reţineţi dragii mei .
În Europa secolului 20 , de-a lungul anilor au avut loc mai multe apariţii periodice ale Sfintei Fecioare Maria şi anume : în Franţa , în Portugalia cît şi în fosta Iugoslavie .
După anul 1990 , Sfînta noastră Fecioară Maria a apărut şi în România,
( Grădina sa de Suflet - Grădina Maicii Domnului Iisus Cristos ) astfel că începînd cu iarna anului 1997 domnia sa şi-a consemnat prezenţa, cu titlu de permanenţă provizorie inclusiv în localitatea Seuca ( Szokefalva ), situată la 3 Km de oraşul Tîrnăveni din judeţul Mureş.
Populaţia acestui sat este constituită din cetăţeni români , atît de naţionalitate Română cît şi de naţionalitate Maghiară .
Intenţia apariţiei Fecioarei Maria în satul Seuca , a debutat în incinta Bisericii Creştine locale de Ritual Catolic , în timpul slujbei de duminică .
Fenomenul în sine a debutat sub forma unor globuri luminoase jucăuşe , care s-au transformat apoi în simboluri ezoterice ,care se roteau necontenit în jurul statuii creştine , ce reprezenta pe Sfînta Fecioară Maria .
După cîteva săptămîni a apărut însăşi Fecioara Maria , care a fost văzută de o clarvăzătoare din sat şi căreia Maica Domnului i-a transmis un mesaj.
De atunci , apariţiile au loc de trei ori pe an şi la fiecare apariţie Maica Domnului transmite cîte un mesaj , ca învăţătură pentru întreaga omenire care este receptivă la îndrumările Divine .
Datele calendaristice de apariţie Divină variază , cu excepţia zilei de 17 Iunie a fiecărui an , zi ce reprezintă pentru fraţii noştrii catolici chiar hramul lăcaşului lor de rugăciune .
Pînă în prezent ( 26 Februarie 2004 ) au avut loc 18 apariţii ale Fecioarei Maria .
Clarvăzătoarea - medium despre care vă vorbeam anterior ,este sora Rozsita , care face parte din Ordinul Carmelitelor ; domnia sa , exceptînd faptul că poartă povara unei boli de diabet şi este oarbă , simplitatea sa este îmbogăţită cu multă pioşenie , evlavie şi smerenie .
Răspîndindu-se vestea celor întîmplate , tot mai multă lume a venit la Seuca ,Motiv pentru care s-a amenajat în curtea bisericii un altar şi s-au instalat difuzoare pentru o audiţie clară la distanţe mai mari.
Pelerini sosesc din Ungaria şi Germania , iar din spaţiul Românesc , din judeţele Moldovei , Maramureşului ,Crişanei , Banatului şi mai puţini din judeţele aflate în sudul României ; de fiecare dată , la întîlnirea cu Fecioara Maria se estimează a fi între 15 şi 20 de mii de pelerini.
Cu toate că biserica aparţine fraţilor noştrii creştini de ritual catolic , mesajele sînt transmise în limba română , iar satul a fost special ales , deoarece se află în centrul Transilvaniei .
Primul mesaj , a îndemnat populaţia celor două naţionalităţi conlocuitoare la o foarte bună convieţuire ( ceea ce a stricat omul , îndrumă şi repară Divinul ).
Toate mesajele îndeamnă la purificarea individuală prin :
- curăţirea trupului prin posturile creştine care se ţin în zilele de luni , miercuri şi vineri ale fiecărei săptămîni .
- curăţirea sufletului şi înălţarea spiritului prin rugăciuni zilnice , care pot fi rostite individual , cu familia sau în grupuri .
- Rugăciunile vor fi adresate Tatălui , Fiului şi Sfîntului Duh , la care în mod obligatoriu trebuie să adăugăm rugăciunile şi recunoştinţa noastră adresate Iubitului nostru Învăţător Iisus Cristos , cît şi a Maicii sale Preacurate Fecioara Maria .
Cele mai bine primite rugăciuni sînt ale copiilor , deoarece rostite prin sufletul lor imaculat , produc o energie - rugămite - altruistă de o frecvenţă vibraţională atît de înaltă , încît ating urgent sfera Tatălui Ceresc , iar materializarea este iminentă .
Rugăciunile adresate în gînd sau prin cuvînt rostit , sînt necesare în contextul în care se crează o protecţie a ţării rostitorului ( unde-s mulţi puterea creşte ), indiferent de ţară , rasă , continent , cît şi o protecţie a familiei şi a individului referitor la evenimentele tragice care vor urma pe Terra .
Suplimentar acestor îndrumări , Fecioara Maria ne spune următoarele :
Copiii mei , vă aşteaptă vremuri foarte grele , iar de nu veţi urma sfatul Fiului Meu care m-a trimis la voi , nu am să vă pot apăra .


Cu o zi înainte de fiecare apariţie a Fecioarei Maria , Entităţi Celeste de Lumină Cristică , îşi fac apariţia în peisajul suprasensibil al satului Seuca , pentru a curăţa energetic locul pe o rază de circa 30 - 50 km.
Cu o seară înainte de apariţia Fecioarei Maria , printre alte fenomene de provenienţă Divină , anumiţi clarvăzători au observat deasupra bisericii respective, o Piramidă Energetică de culoare Verde. ( fără piramide nu se poate )
Începînd cu dimineaţa zilei de apariţie a Fecioarei Maria , necontenit se spun rugăciuni pînă la orele 15,00 ( 13,00 GMT ), cînd preoţii încep oficierea liturghiei în limba română , apoi în limba maghiară şi după caz în limba germană .
La ora 16,30 , în locuri special amenajate şi marcate cu steaguri albe , se face împărtăşania celor care au ţinut post pentru ziua respectivă .
La ora 17,00 fix Fecioara Maria îşi face apariţia , ocazie cu care transmite şi mesajul ce durează între 10 - 15 minute ; în această perioadă de timp , de obicei sînt prezenţi între 10 şi 20 de preoţi de confesiuni diferite .
Înainte de apariţie , în timpul apariţiei , cît şi după retragerea Fecioarei Maria , au loc fenomene diverse în jurul soarelui , care de fiecare dată sînt altfel .
Aceste fenomene nu au o explicaţie logică , ele fiind percepute diferit de la o persoană la alta , în funcţie de credinţa şi curăţenia sufletească a fiecăruia .
Nu am să fac nici un fel de descriere , pentru a nu influienţa pe cei care nu au fost pînă la această dată la Seuca ; oricum , nu poate fi vorba nici de hipnoză colectivă şi nici de isterie în masă , deoarece percepţiile vizuale şi stările sufleteşti au o gamă foarte variată , de la om la om .
Singurul fenomen care apare în mod frecvent , este acela al razelor şi al unui halou deosebit înjurul soarelui , de culoare roz şi verde , culori ale Iubirii şi Vindecării Divine .
Clarvăzătorii au parte de o percepţie mult mai amplă şi descriu pentru cei interesaţi tot ceea ce se întîmplă în plan spiritual în cazul fenomenului Seuca .
Din cele observate la nivel clarvizionar , esenţial este faptul că Dumnezeu a aşezat o cruce energetică deasupra României , pentru protecţia şi spiritualizarea întregii populaţii.
Partea de îmbinare a celor două braţe ale acestei cruci de lumină suprasensibilă ,este poziţionată în atmosfera fizică a localităţii Seuca .
Cu fiecare apariţie a Maicii Domnului în localitatea Seuca , domnia sa este însoţită de Îngeri de Lumină Divină cît şi de mari personalităţi cereşti, cum este cazul Învăţătorului nostru Iisus Cristos cît şi al Sfîntului Arhanghel Mihail .
În cursul anului 2003 , la nivel energetic deasupra României , a fost aşezat Sfîntul Tron Divin , ca protecţie supremă şi ca dovadă că sîntem un popor ales , al cărui importanţă Misionar - Spiritual - Divină cuprinde întreaga planetă Pămînt .
Efectul produs asupra mulţimii de pelerini diferă de la caz la caz şi asta după puritatea şi sinceritatea rugăciunilor adresate Divinităţii , astfel că , pentru cei sinceri ,smeriţi şi evlavioşi , protecţia le este asigurată pînă la următoarea apariţie a Fecioarei Maria .
Despre vindecările miraculoase , am afat că o doamnă avocat din Ungaria care era deja în metastază , în urma unui pelerinaj la Seuca s-a vindecat instantaneu , situaţie mediatizată pe unul dintre canalele de televiziune ale vecinilor noştrii unguri , post care este recepţionat şi pe partea de vest a României .
Fenomenul Seuca este o binecuvîntare pentru poporul român cît şi pentru cele aproximativ 18 naţionalităţi conlocuitoare ( în continuă creştere , deoarece Lumina Cristică din România îi atrage ) , făcînd din toţii cetăţenii fără discriminare un popor ales , care are o misiune Divină specială şi o protecţie Divină specială . Dumnezeu să ne ajute pe toţi pămîntenii .
Amin . Mulţumim Angela .
Şi iată dragi prieteni , cum profeţiile minunatului Spirit Iluminat Sundar Singh al Indiei ezoterice, se materializează în România ca Inimă Ocultă a Terrei .


.
.

sâmbătă, 30 ianuarie 2010

Romania Inima Oculta a Terrei (Floare Bandariu şi Gicu Dan)



Capitolul nr . 7

7. - MARELE REGE şi Iniţiat DECEBAL - ne destăinuie

Deoarece rescrierea istoriei social - politice din perspectiva ezoterică este o necesitate a momentului , vom aborda în rîndurile următoare anumite aspecte cu tentă ocultă , izvorîte din activitatea spirituală a celui ce cu bucurie îl numim reîncarnarea fostului Rege şi Iniţiat Sacerdotal - MAESTRUL DECEBAL ( US ).
Munca de documentare care a permis obţinerea informaţiilor pe care voi le veţi citi în continuare , a fost obţinută datorită prezenţei în corp energetic a Maestrului Decebal la masa de lucru pe data de 25 octombrie 2003 .
Este din nou timpul revenirii Maestrului DECEBAL , care ne destăinuie următoarele informaţii necesare a fi cunoscute momentului actual :

Acum Floare te rog să-i spui lui Gicu , că nu am murit aşa cum s-a spus , nici de unii - nici de alţii , ci pur şi simplu : am murit de moarte bună , adică , de bătrîneţe .
Am condus poporul dac 38 de ani , nici mai mult nici mai puţin şi de aceea doresc acum să vă precizez nişte lucruri care la prima vedere par a fi nişte aberaţii .
Eu am fost zeul poporului dac , lumina lor , iubirea lor , coordonatorul lor spiritual şi nu numai .
TRAIAN a fost prietenul şi fratele meu de cruce, cum spuneţi voi , tinzînd amîndoi spre acelaşi ţel : UNIFICAREA POPOARELOR NOASTRE ,
Doresc să vă spun că legăturile de prietenie care au existat între noi , s-au datorat legăturii spirituale ce dăinuiau de mii de ani între popoarele noastre , deoarece pe atunci aveam o limbă comună .
Amîndoi am avut ca instructori- coordonatori , pe aceiaşi Maeştrii Spirituali ai vremii respective , nu cum credeţi voi şi ce credeţi voi acum , deoarece nu există timp şi spaţiu care să ne separe de aceşti mari maeştrii ai omenirii indiferent unde am fi fost .
Aceşti Mari Maeştrii , sînt şi vor fi , rămînînd în eternitate - aceasta este expresia cea mai plauzibilă .
Acum vreau să specificaţi în cartea voastră , că ZAMOLXIS a fost marele nostru Maestru Spiritual , zeul şi Dumnezeul nostru , fiind UNUL din FIII lui DUMNEZEU .
Acum trebuie să înţelegi Gicu , că la întrebările pe care le-ai pregătit ca să mi le pui , eu îţi voi răspunde prin Florica . Totuşi , aceste răspunsuri pot fi considerate acum nebunie .
Dar peste 50 de ani , aşa simt şi văd eu acum viitorul , mai repede decît se credea , toate lucrurile se vor reaşeza aşa cum Dumnezeu Creatorul nostru şi-o doreşte şi aşa cum fiecare dintre noi spiritele benefice ne-o dorim .
Veţi întîlni de acum încolo foarte multe piedici , dar le veţi depăşi cu seninătate căci noi sîntem cu voi ( FIII LUMINII ) mereu .
Lupta este atît de acerbă între Lumină şi Întuneric , încît şi voi sînteţi demoralizaţi ,dar nu în totalitate , ci în procent de 20 - 30 %.
Acum aş vrea să ştiţi că în timpul cel mai apropiat , adică pînă în anul 2007 ,
va fi o luptă foarte puternică şi drastică între cele două părţi .

Vă rog : să aveţi iubire pentru toţi cei care luptă ,pentru Luminare , pentru Conştientizare , pentru Concretizare, şi fiţi alături de ei îndeplinind cu toţii aceste condiţii , în timpul cel mai apropiat care se precipită acum spre voi .
Iubiţi tot ce vă înconjoară . Iubiţii pe toţi , căci totul este creaţie Divină.
Aceste lucruri le spun pentru ajutorarea voastră şi pentru mersul lucrării spirituale într-un ritm mai accelerat .
Nu vreau să vă reţin mai mult asupra acestor aspecte , pentru că tu Gicule doreşti anumite răspunsuri pe care le vei primi într-o oarecare măsură , dar nu sub forma pe care tu o vrei .
Eşti cinstit , bun , îngăduitor cu toţi , dar nerăbdător cu tine însăţi .
Lumea a apărut , a evoluat în miliarde de ani , aşa că şi tu înarmează-te cu răbdarea necesară pentru primirea informaţiilor , aşa cum sînt ele destinate . Şi acum , te rog să-mi pui întrebările care te frămîntă .

Dragi prieteni , să intrăm împreună în conversaţie cu :

Marele nostru Rege - Iniţiat DECEBAL .

Î. - În ce parte a Daciei te-ai născut , în viaţa în care ai fost regele Decebal ?
R. - M-am născut în Sarmisegetuza - cetatea de domnie Dacică .
Î. - Am dori să cunoaştem numele mamei şi numele tatălui tău ?
R. - Numele mamei mele era MARIA , iar numele tatălui meu era IOAN .
Î. - Dacă ai avut fraţi şi numele lor ?
R. - Am avut doi fraţi ; unul era mai mare , iar celălalt mai mic .
Diferenţa de vîrstă dintre noi era de aproximativ 20 de ani şi acest lucru s-a datorat tocmai misiunii pe care eu am avut-o de îndeplinit .
Părinţii mei cunoşteau acest lucru şi au respectat întrocmai reîncarnarea noastră în Dacia .
Fraţii mei erau buni ostaşi , buni organizatori , oameni destoinici ca şi părinţii mei de altfel .
Î. - Te rog să ne spui dacă ai avut copii şi numele lor ?
R. - Nu am avut copii , ci nepoţi de la fraţi , pe care am putut să-i îndrum şi să-i ajut cît am fost rege Daciei , la domnie bineînţeles .
Î. - La ce vîrstă ai început Iniţierea Spirituală şi unde ?
R. - Iniţierea Spirituală am început-o în jurul vîrstei de 12 ani , în locurile în care m-am născut ; adică , în capitala Daciei - Sarmisegetuza .
Î. - Te rog să ne spui numele numele Marelui Preot Dac care te-a iniţiat şi pe ce strat-treaptă spirituală se află acum ?
R. - Numele Marelui Preot Dac era MATEI- după cum pronunţaţi voi acum - sau MATEIUS , aşa cum pronunţam noi atunci . Acest Mare Maestru se află acum pe stratul nr. 9 .
Î. - La ce vîrstă ai terminat şcoala Iniţierii ?
R. - Am terminat şcoala Iniţierii la vîrsta de 20 de ani .
Î. - La ce vîrstă ai ajuns rege al Daciei ?
R. - Rege al Dacilor , am ajuns la vîrsta 30 de ani .
Dar pînă atunci , am ocupat cîteva posturi şi anume :
- Ajutor în armata Dacilor . Mai concret , mă ocupam cu făcutul armelor .
- Apoi am avansat şi am avut soldaţi în subordine .
- Am fost cel mai bun la lupte - concurs şi de atunci am devenit lider .
- Eram trimis în diferite locuri să ajut tinerii ,după care am fost ales rege .
Tatăl meu era foarte bun conducător de oşti şi acest lucru m-a ajutat foarte mult .
Mama mea a fost Iniţiată în tainele Spiritului, ea m-a înţeles şi ajutat mult .
Locul naşterii , părinţii , educaţia primită , m-au ajutat în drumul meu spre titlul şi calitatea de conducător .
Eram foarte iubit , apreciat , sfătos îmi plăcea să stau de vorbă cu oamenii vîrstnici ,de parcă eram de vîrsta lor .
Preoţii cetăţii m-au admirat şi spuneau mereu că Dacia are nevoie de un asemenea om îndrăzneţ ,bun organizator , cult şi de o bunătate ieşită din comun .
Nu îmi explicam uneori anumite lucruri , dar mai tîrziu , aproape de vîrsta de 30 de ani , am început să simt , să întrezăresc ceea ce va urma .
Asta însemna că am fost înzestrat şi cu clarvedere şi ştiam concret unde trebuia să duc armatele ,unde era locul indicat să fac o cetate şi ce tuneluri - comunicaţii subterane trebuiau făcute .
Toate acestea şi altele le vedeam şi în scurt timp le materializam ; nu degeaba se spune că puterea gîndului mută munţii .
Participam în mod efectiv la tot ce se făcea , fiind permanent alături de oamenii mei şi eram admirat nespus de mult pentru acest lucru .
Î. - Ai fost educat spiritual în mai multe centre de iniţiere ?
R. - Nu . Am efectuat iniţierea spirituală numai în Sarmisegetuza .
Î. - Ştiai de existenţa piramidelor fizice din Dacia ( România ) ?
R. - Da ; ştiam de existenţa piramidelor fizice ( ascunse ) din Dacia .
Utilizam frecvent clarviziunea şi îmi amintesc că am fost în fiecare dintre ele .
Î. - Dacă ştiai de existenţa piramidelor energetice din Dacia ( România + ) ?
R - Da ; ştiam şi de existenţa piramidelor energetice din Dacia . Maestrul şi fratele IISUS CRISTOS mi-a arătat totul, şi nu numai mie , ci toţi Fiii lui Dumnezeu ştiam totul în acele vremuri .
Î. - Fiindcă ştiai de existenţa piramidei de la Tismana - Gorj , poţi să-mi spui dacă ai fost în interiorul ei în acea viaţă ? şi cum : în corp fizic sau în corp astral ?
R.- Am avut privilegiul de a vizita piramida fizică de la Tismana; în corp astral bineînţeles, şi nu oricum , ci în compania Marelui nostru Maestru Zamolxis .
Î. - Dacă aveai obiceiul de a cerceta clarvizionar evenimente , locuri , oameni , din trecutul , prezentul şi viitorul tău ?
R. - Fenomene din trecut nu cercetam , pentru că nu mă interesa . În schimb am cercetat viitorul ; mă interesa în linii mari ce va urma şi rolul meu de a mă implica în bine pentru poporul meu . Combinaţia dintre Daci şi Romani şi în special între iniţiaţii Daciei şi Romei era foarte bună ; această colaborare a avut un rol benefic asupra Daciei .
Î. - Dacă ştiai că ai participat prin veacuri la construcţia unor piramide ?
R. - Da , ştiam .
La construcţia piramidelor cu toţii am participat , dar în etape diferite .
Cunoaşterea Spirituală , am depus-o fiecare undeva .
În ceea ce mă priveşte ,eu am depus cunoaşterea personală în Munţii Retezat .
Pe timpul cît vieţuiam ca Decebal , emanaţia cunoaşterilor mele oculte ,
depozitate în Piramida fizică din munţii Retezat a fost extraordinar de puternică .
Î. - La cîţi ani după cucerirea Daciei de către romani ai murit ?
R. - Am ,, murit ,, după 10 ani .
Î. - Poţi să ne spui locul undea avut loc ritualul de înmormîntare al fostului tău corp fizic ?
R. - Ritualul a avut loc la Sarmisegetuza , locul în care am trăit .
Î. - Dacă se mai păstrează şi acum corpul tău fizic ?
R. - Răspunsul la această întrebare îl veţi primi în momentul intrării voastre în Sala Altarului de la Sarmisegetuza; dar tu Gicule trebuie să ştii cum au murit şi au fost înmormîntaţi Marii Iniţiaţi ai dacilor .
Î. - Te rog să ne spui pe ce strat spiritual ai urcat tu şi fostul împărat Traian ?
R. - Eu mă aflu acum pe stratul spiritual nr. 9 , iar Traian pe stratul nr. 8 .
Î. - Te rog să ne spui dacă ţi-ai încheiat misiunea terestră , s-au mai alegi încă o viaţă şi unde pe Terra , pentru a-ţi preda cunoaştrea spirituală următoarei trepte de iniţiere ?
R. - O să cobor pe Terra pentru ultima reîncarnare .Am să vin acum pentru misiunea care mi s-a dat şi nu oriunde ci aşa cum era de aşteptat , adică în spaţiul Carpatic .
Î. - În ce an estimezi că va fi posibilă reîncarnarea ta în spaţiul Românesc şi din ce considerent ?
R. - După anul 2012 cînd terenul este pregătit , mă voi reîncarna .
E foarte greu să vin acum . E un risc extraordinar momentan şi nici nu mi se permite .

ATENŢIE :
În perioada 2007 - 2012 , situaţia se va îmbunătăţi treptat la nivel spiritual şi fizic .
Lumea se va schimba în acest timp , astfel încît atunci cînd voi veţi fi Acasă , vă veţi bucura mult de urmaşii voştrii şi veţi fi foarte fericiţi că le-aţi lăsat informaţii foarte importante .
Nu uitaţi că:
Maestrul Tuturor este IISUS CRISTOS care şi-a asumat marele risc , şi interesant că perioada lui de acum 2000 de ani , a fost asemănătoare cu cea trăită de voi astăzi : zbateri , lipsă de credinţă , nevoi , etc,
Î. - Te rog să ne spui dacă noi am colaborat împreună fiind încarnaţi pe Terra ?
R. - Noi nu ne-am suprapus ca programe la nivel terestru . Voi aţi avut Maeştrii voştrii şi noi pe ai noştrii; dar totuşi ,am colaborat împreună prin trimiteri de informaţii spirituale de la unii la alţii , peste veacuri .
Reţineţi că eu Decebal am fost doar un episod spiritual ; alţii-printre care şi voi, aţi fost alte episoade spirituale , şi toate aceste episoade unite duc la Reuşita Finală.
Î. - Te rog să ne oferi acum cîteva recomandări sau puncte de vedere personale , din care să extragem noi înţelesuri şi noi căi de cercetare ezoterice .
R. - Am să fac acest lucru cu plăcere şi vă rog să meditaţi asupra lor :
1. - Voi nu înţelegeţi cu adevărat semnificaţia expresiei :CARPATO - DANUBIANO - PONTICĂ ;
Totuşi , acum vă ofer un reper : cînd întîlnim expresia CARPATO - DANUBIANO - PONTICĂ trebuie să ne gîndim că : toată informaţia şi vibraţia înaltă aparţine acestor munţi , inclusiv a munţilor Dobrogei .
Vă rog nu excludeţi din studiul vostru munţii Dobrogei .
2. - Vă recomand să mergeţi la Sarmisegetuza Dacică ,mai precis în sala preoţilor .
Cei care vor efectua meditaţii în sala preoţilor , vor primi multe informaţii . Aici o să vă ofer un aspect inedit .
Cine va merge în cetatea Sarmisegetuza Dacică , şi coboară în sala unde se oficia ceremonia preoţilor , va fi un spirit trezit .
Mulţi oameni se duc , se uită şi unii nu vor să coboare ; dar cei ce coboară în acest fost altar , se trezesc spiritual .
Acolo există un puternic flux energetic suprasensibil , dar fluctuant , care stimulează benefic pe toţi cei care intră în zona sa de manifestare .
Tot în zona cetăţii , în anumite camere subterane şi foarte bine protejate , există documente cu un bogat conţinut informaţional .
Dragi prieteni , mulţumindu-i acum Maestrului Iniţiat Decebal pentru informaţiile oferite , ne îndreptăm spre finalul cestui capitol cu unele precizări :
a). - cînd se pronunţă expresia CARPATO - DANUBIANO - PONTIC , va trebui să avem în vedere pentru o eventuală cercetare ezoterică , faptul că fluviul Dunărea trebuie vizualizat pe tot traseul său , iar munţii Carpaţi trebuiesc analizaţi pe toată lungimea lor , la care se mai adaugă şi lanţul munţilor Balcani ca parte a Carpaţilor şi unde este ascunsă vestita enigmă a Călăreţului Tracic .
b). - anterior , Maestrul Decebal făcea precizarea că eu trebuie să ştiu cum au fost înmormîntaţi iniţiaţii daci ( am avut reîncarnări în Dacia , înainte şi după Maestrul Decebal ) .
Este foarte uşor pentru un Maestru ca EL ,din lumea suprasensibilă de pe stratul nr. 9 , să citească uşor toate informaţiile pe care le posed eu ca spirit ,mai ales că sînt cu o treaptă inferioară lui ; dar aici în planul fizic , în funcţie de programul de destin , eu nu pot avea acces la toată cunoaşterea proprie .
Dragi prieteni , acest lucru este valabil şi pentru voi toţi .
Ţinînd cont de faptul că Maeştrii Decebal şi Traian revin la încarnare după anul 2012 , lor le revine sarcina de a rescrie istoria social - politică şi în special istoria ocultă al fostului lor timp antic .
Simbioza ocultă dintre spiritele lor , va fi inevitabilă şi plină de lumină , în derularea istoriei viitoare de după anul 2012 . Fiţi pe fază şi colaboraţi cu EI , pentru că nu-i aşa ? în spirit sîntem cu toţii UNUL şi e timpul să demonstrăm acest lucru .


ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

Partea IX


20.- Despre Modulele desprinse din Nava-Mamă a Confederaţiei

Floare Bândariu ne relatează :
În eternitatea trecută, membrii echipei Cristice care azi suntem răspândiţi pe toată Terra în diverse popoare, eram membrii echipajului Navei-Mamă condusă de Aştar Şeran.
Pentru a înţelege mai bine potenţialul experimentului Terra care oferea condiţii noi de evoluţie în Conştiinţă, cât şi pentru a ajuta omul preistoric al vechilor timpuri, am creat diverse baze informaţionale pe Terra, ba mai mult, am desprins din Nava-Mamă condusă de Aştar Şeran module pe care le-am îngropat în subsol în diverse părţi ale globului, pentru utilităţi specifice viitoare.
În acest moment (iunie 2005) percep faptul că pe Terra au fost depuse 9 Module care s-au desprins din Nava-Mamă.
Acum nu am acces decât la informaţia conform căreia, în ordinea mărimii acestor Module Extraterestre îngropate în scoarţa terestră, clasamentul se prezintă astfel pe primele trei locuri:

1. - România;
2. - Egipt (sălile din Amenti de sub Piramida Luminii Celeste -Toth);
3. - Republica Moldova, cu accent de desecretizare pe Ţîpova
.

Celelalte 6 locaţii ale modulelor nu mi se dezvăluie momentan, poate că altcineva are acces la acest aspect.
Ca o informaţie complementară mi se anunţă faptul că Modulul aflat între graniţele României Actuale, cuprinde o suprafaţă aproximativă de 50% , deci este un Modul gigant.

21.- Nemuritorii Terrei.

1.- Maestrul ELI ne spune:
Există un număr de 12 Nemuritori în Spaţiul Românesc, iar Ei se intersectează tot timpul în spaţii si activităţi specifice.
Nemuritorii sunt modeşti şi au o vibraţie atât de înaltă, încât, dacă nu eşti pregătit vibraţional ameţeşti şi pici jos la pământ când eşti lângă EI.
Înainte da a încheia acest subiect, vă mai informez faptul că avem repartizaţi pe Terra un număr de 112 Nemuritori, din care 12 sunt în România, la paritate cu cei 12 Nemuritori din Egipt; meditaţi.(mesager Floare Bândariu).

2.- Iisus Cristos Exemplificare:
Învăţătorul nostru IISUS CRISTOS ne destăinuie Enigma Muntelui Vulcan Kilimanjaro din Africa.
Pe muntele vulcanic Kilimanjaro există un Spirit Nemuritor, de milioane şi milioane de ani pământeni.
Acest Nemuritor este un Înalt între Înalturi ca Spirit, dar şi în planul fizic a fost lăsat să fie aşa.
Este un Nemuritor singur, care ,,suferă,, foarte mult, pentru că voi omenirea nu vă treziţi.
Nemuritorul a încercat prin tot felul de situaţii să trezească omenirea, să atragă atenţia asupra sa, asupra muntelui şi cu toate că mulţi oameni au fost interesaţi de acest aspect prin simţul lăuntric, la fel de mulţi nu au realizat de ce li se întâmplă acest lucru.
Muntele Kilimanjaro degajă o energie benefică extraordinară.
Dacă aţi putea să vedeţi cu ochiul minţii (al treilea ochi) cum din mijlocul acestui munte iese un izvor de energie şi lumină spre înalt, aţi avea impresia că cerul se uneşte cu pământul.
Foarte multe expediţii s-au organizat pe acest munte vulcan, dar multe nu au reuşit.
Mulţi încearcă, puţini reuşesc; Românii au reuşit.
Mari Spirite ajung pe el şi mari energizări s-au produs deja asupra celor ce-au urcat.
V-am spus aceste lucruri, ca să conştientizaţi valoarea ezoterică a muntelui vulcan Kilimanjaro, iar în particular pentru tine Gicule, cum nimic nu vine în întâmpinarea ta întâmplător, veni-va vremea în curând când vei colabora spiritual cu acest minunat Nemuritor; tot în curând, vei fi contactat şi de către Marii Maeştrii Tibetani, pentru colaborări spiritual-fraterne universale.(mesager Floare Bândariu).

Image Hosting by PictureTrail.com


Dragi prieteni de pretutindeni, indiferent de nivelul de Contienţă spirituală pe care l-aţi atins, cu multă îndrăzneaţă, credinţă, pace interioară şi Iubire Divină, intraţi în rezonanţă cu energiile muntelui vulcan Kilimanjaro (Nemuritorii, Marii Maeştrii tibetani, etc,..), atât la nivel suprasensibil, cât şi la nivel fizic prin deplasări la faţa locului.
Alegerea vă aparţine în a efectua sau nu experimentul Kilimangiaro; rezultatele acestui demers, ca şi altele de natură spirituală, vă rog să le publicaţi spre bucuria celor care aşteaptă asemenea informaţii.
Vă mulţumesc pentru colaborarea planetară.

22.- Clasamentul metafizic al primelor zece state Pământene, în ordinea numărului de Spirite Iniţiate ca pondere în populaţia statului respectiv, la care Învăţătorul Iisus Cristos adaugă o informaţie ezoterică:

1. - ROMÂNIA- s-a specificat parţial;
2. - RUSIA- are şi un CRISTAL;
3. - ITALIA- are şi doi NEMURITORI;
4. - CHINA- are şi PIRAMIDE ale CUNOAŞTERII;
5. - COREEA (ambele )- au şi PIRAMIDE ale CUNOAŞTERII;
6. - AMERICA DE SUD- are şi un CRISTAL;
7. - INDIA- are şi doi NEMURITORI;
8. - AMERICA DE NORD- are şi doi NEMURITORI;
9. - TURCIA- are şi doi NEMURITORI;
10. - ANGLIA- are şi un CRISTAL.
(Mesager Floare Bândariu).

23.- Sala Proiectiilor din Munţii Bucegi.

Radu Cinamar ne spune:
Marea Galerie se termina brusc in aula gigantica din interiorul muntelui Bucegi, care are o inaltime de 30 de metri si o lungime de 100 metri. Sala Proiectiilor este delimitata de scutul energetic si are dimensiuni mai mici decat aula din munte. Avansand spre scutul energetic, portiunea de scut din fata este delimitata ca o usa si devine stravezie si apoi dispare pentru a putea intra in Sala Proiectiilor. Scutul are rolul de a proteja de diversele influente nefaste din exterior. Odata intrat in Sala, scutul redevine compact. Din interior, scutul are o culoare alb-aurie. In partea din spate, scutul nu mai cobora pana la nivelul solului, ca in zona din fata: Sala Proiectiilor avea jumatatea din spate acoperita de zidul de roca. In acel masiv perete din piatra, inalt de circa 10-12 metri, sunt dispuse trei guri enorme de tunel: una drept in fata, iar celelalte doua – simetric, de o parte si de alta a acesteia si sunt luminate difuz, intr-o nuanta verzuie.

Mese gigantice pentru uriasi
Incepand din fata, de la intrare, Sala Proiectiilor contine un sir de mese imense din piatra, dispuse de-a lungul peretelui din dreapta, urmand curbura acestuia. Similar, exista un alt sir de-a lungul peretelui din stanga. Nici una dintre mese nu avea o inaltime mai mica de doi metri. Pe grosimea placii de deasupra sunt taiate in relief, cu precizie, semne diferite dintr-o scriere nemaivazuta care seamana cu caracterele cuneiforme din antichitate. Scrierea contine si simboluri mai generale, cum ar fi triunghiul si cercul. Desi semnele nu sunt vopsite, ele ies in evidenta printr-o usoara radiatie fosforescenta, in culori diferite de la o masa la alta. Sunt cate cinci mese pe fiecare parte a salii. Pe unele dintre ele exista diferite obiecte care par a fi instrumente tehnice. De la multe dintre ele coboara spre sol o multime de fire albe translucide care se aduna in cutii dreptunghiulare dintr-un material lucios, argintiu, aflate in afara mesei, direct pe sol. (Confirmă Cărnaru Rodica şi Mihaela Palade).

Image Hosting by PictureTrail.com

Terra,Produsul Sorilor Galactici N-Dimensionali, sau, Terra Fructul Primei Creaţii şi Sămânţa celei de-a Doua Creaţii. De aici am adus Energii-Informaţii Celeste Multidimensionale în România şi pe Terra.
Pictură personală(Gicu Dan) în ulei din anul 2004


Image Hosting by PictureTrail.com

Imagine Celestă N-Dimensională, sau, Vechea Casă de ACASĂ.
De aici am adus Energii-Informaţii Celeste Multidimensionale în România şi pe Terra.
Pictură personală(Gicu Dan) în ulei din anul 2004


24.- Precizări de final.

1.- Lucia Dobrea ne spune:
Pasărea Phoenix era din DACIA=RAMANIA şi purta cele trei culori primordiale (curcubeul primordial): roşu, galben si albastru (erau şi culorile Atlanţilor). Vasile Lovinescu avea, deci tot dreptul să afirme că "DACIA a fost Centrul Spiritual Suprem într-o vreme foarte îndepărtată".

2.- Gicu Dan spune:
Dacia, prin România actuală redevine Centru Spiritual Suprem al Terrei.
Şi Noi Misionarii României (şi ai Terrei) suntem Păsările Phoenix.
Am renăscut, iar Vulturul Alb prin Joanette Crowley confirmă acest lucru dintr-o perspectivă personală.

3.- Vulturul Alb prin Joanette Crowley ne spune ca mesaj adresat POPORULUI ROMÂN (oferit în anul 2008):
În ţara voastră se vor naşte multe ORACOLE (Păsările Phoenix), oameni obişnuiţi care vor începe să vorbească cu Înţelepciune şi Cunoaştere Atemporală…
Fiecare dintre voi vă veţi găsi Discursul Interior, propria voastră Cunoaştere Interioară mai clară.
Voi, Încurajaţi ceea ce nu poate fi văzut.
Mulţi dintre voi aţi fost elita din Altantida.
Sunteţi aşa: UN CENTRU AL INIMII pentru Draga MAMĂ PĂMÂNT (adică România este Inima Ocultă a Terrei).

Dragi Prieteni ai Terrei celei Noi.
Dacă informaţiile citite de voi în acest Ghid-Carte de vizită Fizică şi Metafizică a României a avut un Impact pozitiv la nivel de Intelect, vă recomand ca să intraţi în Rezonanţă cu Energiile Suprasensibile ale României la Nivel de INIMĂ şi SUFLET, aşa cum Misionara Alexandra Hinda ne destăinuie mai jos.

1.- Alexandra Hinda- terapeut:
Am dat voie Sufletului meu să scrie el acest mesaj. De ce? Sufletul meu are prioritate, pentru că vă aştepta de mult, foarte mult timp. El a Simţit toata această căutare a voastră(mai corect spus, a noastră) de prea mulţi ani. Energia Pământului Românesc reprezintă pentru mine hrana de zi cu zi, fără ea mă ofilesc... mă usuc. Am fost plecata acum doi ani (2007) din ţara şi am rezistat doar doua luni. Am avut acolo tot ceea ce era necesar sa fiu în plină sănătate şi bucurie. Dar îmi lipsea esenţialul. Doamne, ce mult îmi lipsea un strop din Energia Pământul meu Romanesc, să-i simt mirosul, să-i simt Energia datatoare de Viaţă. Şi am ajuns din nou aici, ACASA. M-am îmbăiat în Energia minunata a acestor locuri. Acum, când am reuşit să beau din nou din Izvorul de Apa Vie de pe plaiul Românesc, Strălucesc, Sunt Vie.

2.- Eugen Delcea exemplificare (extras din cartea ,,Istoria începe în Carpaţi,,):Credem sau nu în realitatea cazurilor de manifestări şi puteri supranaturaleprezente, nu putem să nu observăm ca CEVA SE PETRECE PE TERITORIUL ROMÂNIEI, mai presus de puterea noastră de înţelegere. Tot mai mulţi locuitoriai vechii RAMANII se încarcă cu Energii Benefice încă insuficient "decriptate"de Ştiinţa clasică, iar mulţi (chiar şi oameni...normali) afirmă ca pământul României "îi energizează", simţind acest lucru chiar şi ... din avion la intrarea în spaţiul aerian al ţării.

3.- Ramona Nicoară ne oferă un articol din presă:
În munţii Bucegi (şi în alte locuri din România) există o zonă de un kilometru pătrat în care organismul nu oboseşte, iar funcţiile fizico-chimice se revigorează brusc. Specialiştii spun că avem de-a face cu legendarul loc dintre Cer şi Pământ. Armata este interesată de subiect.
Descoperirea absolut întâmplătoare a zonei benefice din Bucegi, "Gură de Rai" în tradiţie populară, vine să rotunjească ceea ce ştiam până acum despre anomaliile ,,magnetice,, atipice. În primul rând ne întăreşte ideea că nimic din ceea ce avem lăsat ca memorie colectivă prin folclor nu este gratuit, are cel puţin un Sâmbure de Adevăr, declară Vasile Rudan.

Image Hosting by PictureTrail.com

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

Partea VIII

17.- Trasee Energetice cu Energii de Echilibrare între localităţi în interiorul României

Dragi prieteni.
1.- Revenim acum la detalierea unor Trasee Energetice, pe care le-am obţinut prin bunăvoinţa ÎNVĂŢĂTORULUI NOSTRU IISUS CRISTOS şi care într-un fel sau altul ne influenţează pozitiv existenţa dar şi demersurile noastre spirite în Spaţiul Românesc, dar şi pe cuprinsul întregii Terre.

1.1.- PRIMUL TRASEU este:
Surplacul de Barcău-Tismana-Boroşteni-Surplacul de Barcău
Acest culoar triunghiular de Lumină suprasensibilă, se detaliază cercetătorului clarvizionar prin existenţa unui traseu energetic de suprafaţă şi al unui traseu energetic subteran.
Traseul de suprafaţă este un curcubeu aerian sub formă de semicerc, ce uneşte fiecare focar energetic în parte .

Gicu Dan menţiune: acest traseu de suprafaţă a fost observat de Aurora Neghiu din Arad, în urma cercetărilor ezoterice pe care le-am efectuat împreună în toamna anului 2001.
Revenim la următorul traseu.
Traseul subteran este format dintr-un jet foarte puternic de energie suprasensibilă, asemănător unui tub care conţine trei fluxuri de energie, ce se văd la nivel clarvizionar sub vibraţia următoarelor trei culori: ALB, ROŞU,VERDE. Cele trei focare energetice amintite anterior, formează un triunghi energetic de bază pentru mai multe scheme energetice.

1.2.-AL DOILEA TRASEU ENERGETIC este:
De la Surplacul de Barcău pleacă un flux (tub ) energetic de culoare Albă spre Suceava; de la Suceava pleacă un tub energetic de culoare Roşie spre Galaţi;
de la Galaţi pleacă un tub energetic de culoare Verde spre Constanţa; de la Constanţa pleacă un tub energetic de culoare Roşie spre Tismana.

1.3.- AL TREILEA TRASEU ENERGETIC este:
BUCUREŞTI-IAŞI-SURPLACUL DE BARCĂU-CLUJ-GALAŢI-TIMIŞOARA-TURNU SEVERIN-TÎRGU JIU-TURNU MĂGURELE-BUCUREŞTI.

1.4.- AL PATRULEA TRASEU ENERGETIC este:
DEVA-TIMIŞOARA-IAŞI-ŢÎPOVA-GALAŢI-BRAŞOV-BOROŞTENI-DEVA.
Sunt zeci de astfel de scheme energetice în România(era anul 2004).
Dar nu uitaţi că din TÎRGU-JIU pornesc spre toţi centrii( vortexuri ) energetici ai Spaţiului Românesc( şi nu numai ) astfel de tuburi de lumină colorate .

Image Hosting by PictureTrail.com


2.- Completări necesare aduse de Maestrul Spiritual Celest Eli
Să ştiţi dragii mei, că toate traseele energetice pot lua culori diferite, în funcţie de necesitate.
Culorile aferente traseelor energetice menţionate anterior de Învăţătorul nostru IISUS CRISTOS , au fost operaţionale pentru momentul în care vi s-a făcut transmisia, dar ele se schimbă permanent.
Aceste trasee de lumină sunt materializarea activităţii Entităţilor de Lumină, care le ţes sub forma unei pânze de lumină peste tot teritoriul Românesc.
Şi acum să vă ofer spre exemplificare câteva trasee energetice, în continuarea firească a celor patru menţionate anterior.

2.1.- AL CINCILEA TRASEU ENERGETIC este:
BEBA VECHE-SURPLACUL DE BARCĂU-DARABANI(din judeţul Botoşani)-IAŞI- TULCEA-TURNU MĂGURELE-TURNU SEVERIN-BEBA VECHE.

2.2.- AL ŞASELEA TRASEU ENERGETIC este:
TIMIŞOARA-CONSTANŢA-BUHUŞI-SATU MARE-TÎRGU JIU-
BUCUREŞTI-TIMIŞOARA.

2.3.- AL ŞAPTELEA TRASEU ENERGETIC este:
ORADEA-SUCEAVA-IAŞI-CLUJ-ARAD-SIBIU-TIMIŞOARA-RM. VÎLCEA-
BRAŞOV-GALAŢI-ORADEA.

Dacă vă interesează rolul culorilor prin care se manifestă aceste trasee energetice, faceţi o corespondenţă între aceste culori şi chakrele corpului fizic.

Image Hosting by PictureTrail.com



18.- Trasee Energetice care pornesc din Piramidele Fizice Celeste, spre diferite localităţi-zone Româneşti.

Image Hosting by PictureTrail.com


1. – Iisus Cristos ne exemplifică Piramida Fizică Celestă a Munţilor Apuseni
1.1. - Timişoara - culoare roşie ;
1.2. - Arad - culoare galbenă ;
1.3. - Oradea - culoare verde deschis ;
1.4. - Satu Mare - culoare verde deschis ;
1.5. - Cluj Napoca - culoare verde închis
1.6. - Suceava - culoare roşie ;
1.7. - Braşov - culoare galbenă ;
1.8. - Sibiu - culoare albastră

Image Hosting by PictureTrail.com


Desecretizare făcută în data de 14 februarie 2004, într-o meditaţie colectivă la Sântana de Arad (mesageri: Anghel Alexandrina, Neghiu Aurora şi Floare Bândariu).

2.- Maestrului Eli ne spune:
Domnul Iisus Cristos a ales ca acum să discutăm concret despre centrii energetici ai fiecărei Piramide Fizice Celeste din România, inclusiv despre traseele energetice care pornesc din interiorul lor spre diferite oraşe ale minunatului vostru Spaţiu Românesc

(Gicu Dan, NOTĂ: Prezenta detaliere de localităţi Româneşti este necesară tuturor cetăţenilor din alte ţări ale Terrei, care vor să se obişnuiască cu denumirile Româneşti, dar mai ales pentru cei care vor să şi viziteze anumite localităţi din România în viitor).

2.- Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti,
din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Făgăraş:
1. - Suceava- culoare verde;
2. - Satu Mare- culoare verde;
3. - Bucureşti- culoare verde;
4. - Cluj- culoare verde;
5. - Buzău- culoare verde;
6. - Constanţa- culoare verde;
7. - Botoşani- culoare galbenă;
8. - Tulcea- culoare galbenă;
9. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
10. - Arad- culoare galbenă;
11. - Turnu Severin- culoare galbenă;
12. - Bucureşti- culoare galbenă;
13. - Tîrgu Jiu- culoare galbenă;
14. - Braşov- culoare galbenă;
15. - Timişoara- culoare roşie;
16. - Cluj- culoare roşie;
17. - Bistriţa- culoare roşie;
18. - Satu Mare- culoare roşie;
19. - Vaslui- culoare roşie;
20. - Ialomiţa(râu la vărsarea în Dunăre)- culoare roşie;
21. - Slobozia- culoare roşie;
22. - Curtea de Argeş- culoare roşie;
23. - Bucureşti- culoare mov;
24. - Năvodari- culoare mov;
25. - Tîrgu Neamţ- culoare mov.

Image Hosting by PictureTrail.com


3. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Ceahlău-Vârful Toaca:
1. - Oradea- culoare verde;
2. - Miercurea Ciuc- culoare verde;
3. - Făgăraş- culoare verde;
4. - Turnu Severin- culoare verde;
5. - Vaslui- culoare verde;
6. - Constanţa- culoare verde;
7. - Satu Mare- culoare verde;
8. - Oradea- culoare verde;
9. - Cluj- culoare verde;
10. - Miercurea Ciuc- culoare verde;
11. - Sfîntu Gheorghe- culoare verde;
12. - Tulcea- culoare verde;
13. - Bucureşti- culoare verde;
14. - Tîrgu Jiu- culoare verde;
15. - Suceava- culoare galbenă;
16. - Oradea- culoare galbenă;
17. - Retezat- culoare galbenă;
18. - Tismana- culoare galbenă;
19. - Craiova- culoare galbenă;
20. - Slobozia- culoare galbenă;
21. - Chişinău- culoare mov;
22. - Vaslui- culoare mov;
23. - Timişoara- culoare mov;
24. - Bucureşti- culoare mov.

Image Hosting by PictureTrail.com


4. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Retezat:
1. - Reşiţa- culoare verde;
2. - Turnu Severin- culoare verde;
3 .- Braşov- culoare verde;
4. - Iaşi- culoare verde;
5. - Baia Mare- culoare verde;
6. - Oradea- culoare verde;
7. - Cluj- culoare verde;
8. - Miercurea Ciuc-culoare albastră;
9. - Bucureşti- culoare albastră;
10. - Tîrgu Jiu- culoare albastră;
11. - Chişinău- culoare mov;
12. - Oradea- culoare mov;
13. - Timişoara- culoare mov;
14. - Reşiţa- culoare mov;
15. - Tismana- culoare mov;
16. - Tîrgu Ocna- culoare mov;
17. - Cehlău- culoare galbenă;
18. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
19. - Arad- culoare galbenă;
20. - Vaslui- culoare galbenă;
21. - Tîrgu Jiu- culoare galbenă.


Image Hosting by PictureTrail.com


5. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă de la Tismana:
1. - Beba Veche- culoare galbenă;
2. - Surplacul de Barcău- culoare galbenă;
3. - Cluj- culoare galbenă;
4. - Suceava- culoare galbenă;
5. - Botoşani- culoare galbenă;
6. - Tîrgu Neamţ- culoare galbenă;
7. - Timişoara- culoare verde;
8. - Tîrgu Jiu- culoare verde;
9. - Parîngu Mare- culoare verde;
10. - Slobozia- culoare verde;
11. - Ceahlău- culoare verde;
12. - Oradea- culoare verde;
13. - Iaşi- culoare roşie;
14. - Cluj- culoare roşie;
15. - Satu Mare- culoare roşie;
16. - Sfîntu Gheorghe- culoare roşie;
17. - Năvodari- culoare roşie.

Image Hosting by PictureTrail.com


6. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Parângu Mare:
1. - Bucureşti- culoare verde;
2. - Constanţa- culoare verde;
3. - Botoşani- culoare verde;
4. - Oradea- culoare verde;
5. - Cluj- culoare verde;
6. - Tîrgu Jiu- culoare roşie;
7. - Craiova- culoare roşie;
8. - Vama Veche- culoare roşie;
9. - Oradea- culoare roşie;
10. - Arad- culoare roşie;
11. - Cluj- culoare galbenă;
12. - Miercurea Ciuc- culoare galbenă;
13. - Chişinău- culoare galbenă;
14. - Vaslui- culoare galbenă;
15. - Constanţa- culoare galbenă;
16. - Tismana- culoare albastră;
17. - Bucureşti- culoare albastră;
18. - Timişoara- culoare albastră;
19. - Constanţa- culoare albastră;
20. - Surplacul de Barcău- culoare albastră;
21. - Satu Mare- culoare albastră;
22. - Arad- culoare albastră;
23. - Oradea- culoare albastră.

Image Hosting by PictureTrail.com


7. - Trasee Energetice care pornesc spre diferite zone Româneşti, din Piramida Fizică Celestă a Munţilor Bucegi:
1. - Turnu Severin- culoare mov;
2. - Tîrgu Jiu- culoare mov;
3. - Arad- culoare mov;
4. - Timişoara- culoare mov;
5. - Cluj- culoare mov;
6. - Bucureşti- culoare galbenă;
7. - Iaşi- culoare galbenă;
8. - Cluj- culoare galbenă;
9. - Baia Mare- culoare galbenă;
10. - Vaslui- culoare albastră;
11. - Cîmpulung Moldovenesc- culoare albastră;
12. - Hunedoara- culoare albastră;
13. - Bucureşti- culoare verde;
14. - Parîngu Mare- culoare verde;
15. - Satu Mare- culoare verde;
16. - Baia Mare- culoare verde;
17. - Oradea- culoare verde;
18. - Suceava- culoare verde.

Image Hosting by PictureTrail.com


Gicu Dan: Reţineţi şi Materializaţi (valabil pentru toată Terra).
Este mai mult decât necesar, ca aceste schiţe să fie imprimate color,
şi aşezate cu sau fără ramă în orice casă sau birou, deoarece ele emit foarte multă Energie de Echilibru.
DE asemenea, producătorii de produse naturale alimentare şi nealimentare, pot utiliza ca imagine (eventual redesenate) de prezentare a produselor lor schiţele din acest ghid, deoarece imaginea în sine, racordează clientul privitor al etichetelor-ambalajelor pe energia Cristică 5Dimensională.

19. - TRASEE ENERGETICE cu Energii de Echilibrare, pornite din ROMÂNIA SPRE ALTE ŢĂRI ALE TERREI Maestrul Eli detaliază:

1. - Egipt(Cairo)- culoare verde;
2. - Mauritania(Nouakchott)- culoare galbenă;
3. - Libia(Tripoli)- culoare verde;
4. - Italia(Roma)- culorile mov şi roşu;
5. - Anglia(Londra)- culorile verde şi galben;
6. - Spania(Madrid)- culorile mov, verde şi roşu;
7. - Brazilia(Brasilia)- culorile galben şi mov;
8. - Argentina(Buenos Aires)- culorile roşu şi verde;
9. - Mexic(Ciudad de Mexico)- culorile galben, roşu şi albastru;
10. - SUA: pentru New York- culoare verde;
pentru Philadelphia- culoare albastră;
pentru Washington D.C.- culoare mov;
pentru Denver(statul Colorado)- culoare verde;
pentru Phoenix(statul Arizona)- culoare verde;
pentru Los Angeles- culoare galbenă;
pentru Chicago- culoare mov;
11. - Canada(Toronto)- culoare verde;
12. - Australia(Canberra)- culorile galben şi verde;
13. - Tailanda(Bangkok)- culoare verde;
14. - China; duş peste toată ţara- culoare galbenă;
15. - Mongolia(Ulan Bator)- culoare roşie;
16. - Suedia(Stockholm)- culoare verde;
17. - India(duş peste toată ţara)- culorile roşu, galben, albastru şi verde;
18. - Rusia(Moscova şi Leningrad);duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
19. - Ucraina(Kiev);duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
20. - Kazahstan(Astana);du- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;
21. - Rep. Moldova(Chişinău):duş- culorile roşu, mov, verde, albastru şi galben;

Trebuie să înţelegeţi dragii mei, că aceste energii indiferent de vibraţie-culoare, pornesc separat din Spaţiul Românesc spre celelalte zone ale Terrei sub forma unui jet puternic de lumină, iar unde este cazul, acest jet se constituie într-un duş de o singură culoare, care se împrăştie pe spaţiul respectiv.
În conformitate cu nominalizările anterioare, fiind mai multe trasee energetice care pornesc din România spre anumite ţări, jeturile respective în atmosferă se transformă în duşuri de lumină suprasensibilă colorată, care prin împrăştiere se interpătrund coloristic în spaţiul respectiv.
Pentru a întregi informaţia prezentată şi pentru a uşura înţelegerea acestui fenomen, să exemplificăm aceste realităţi extrasenzoriale pe relaţia România- Japonia, deoarece poporul Japonez are un potenţial cu adevărat profetic în susţinerea României ca Centru Spiritual Divin, în Noua Epocă Spirituală care se naşte.

(Gicu Dan, Notă: Sper ca poporul Japonez să aleagă să fie aşa şi să reţinem faptul ca atât Împăratul cât şi Prinţul Japoniei au vizitat România tocmai datorită rezonanţei lor cu aceste Energii Miraculoase ale României. Totodată, Prinţul Charles al Angliei a vizitat România, tot în acelaşi context de rezonaţă cu aceste energii, de 8 ori până în anul 2009).
Reamintesc faptul, aşa cum vă spunea şi Maestrul Tobias prin Coldre în cercul Shaumbra întrunit la Bucureşti în data de 18 Aprilie 2004, că: ROMÂNIA ESTE ŢARA ENERGIILOR DE ECHILIBRU PENTRU ÎNTREGUL SPAŢIU TERESTRU.
Şi în cazul Japoniei, Entităţile de Lumină Celestă preiau Energiile de Echilibru depozitate în România şi sub formă de jeturi (fluxuri, tuburi, culoare) colorate, aceste energii sunt dirijate spre spaţiul Japonez în funcţie de nevoile iminente.
De exemplu, azi 22 Aprilie 2004 ora 15 după meridianul de la Bucureşti (ora 13 GMT), Entităţile de Lumină Celestă duc din România spre Japonia fluxuri- jeturi de lumină pe frecvenţa următoarelor culori: roşu, verde, mov, galben şi albastru.
Aceste trasee de lumină se constituie în momentul de faţă în cele mai puternice jeturi care pornesc din România spre exteriorul graniţelor sale fizice şi energetice, iar în atmosfera Japoniei se transformă în cele mai puternice duşuri.
Energiile de echilibru a căror culoare am menţionat-o anterior, intră în scoarţa întregului spaţiu fizic şi metafizic al Japoniei, curăţindu-l de imense volume de energii de frecvenţă vibraţională joasă, iar oamenii locului absorb aceste energii de echilibru inclusiv prin tălpi în corpurile lor fizice şi energetice.
Indiferent de culoarea lor, aceste energii aparţin Noilor Energii ale Noului Pămînt, care purifică şi înlătură vechea energie a vechiului Pămînt, lăsând în urma lor după purificare o Lumină Nouă de vibraţie Argintie.
Acest proces de Energizare, Purificare şi Echilibrare care porneşte din România spre întreaga planetă Pământ, este un proces de durată, de aproximativ 200- 300 de ani; mai repede se poate termina acest proces, dar mai târziu de 300 de ani NU.
În finalul acestui proces, nu va mai exista nici-o capitală şi nici-o ţară a Terrei, care să nu fie racordată la Energiile de Echilibru ale României.
Mulţumim Maestre Eli.

Image Hosting by PictureTrail.com



Image Hosting by PictureTrail.com


.

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

Partea VII


Image Hosting by PictureTrail.com


16.-NOUL MESIA-MARELE AVATAR-TRIMISUL


1.- Reapariţia lui Cristos, Marele Avatar .
Material bazat pe extrase din cartea "Reapariţia lui Cristos" Scrisă de Alice A. Bailey si Maestrul Tibetan DJWHAL KHUL Cel aşteptat sa vină, venirea unui Mare Avatar Cristic (Trimisul), a doua venire a Celui Aşteptat, sau un Cristos .El Marele Avatar va arăta Noul Pas ce trebuie să fie făcut de rasa umană, pas care va Ilumina şi va oferi omului o expresie al unui Aspect (VOINŢĂ) al Divinităţii încă nerealizată pîna acum. Marele Avatar Christos (Trimisul) va reapărea atunci când Discipolii Lui vor efectua munca pregatitoare necesară stabilirii unui Nucleu de Energie Persistentă Spiritual Pozitivă.
El focalizează sau ancorează un Adevăr dinamic, o puternică formă-gând sau un vortex de energie magnetica în lumea existentei umane.
Acest punct focal acţionează în mod crescător ca un transmiţător al Energiei Spirituale. El (Trimisul) se va manifesta ca Salvator, Constructor, Păstrător.Marele Avatar Cristic este unica ocazie a semnificaţiilor Intenţiei Divine sau a VOINŢEI lui Dumnezeu.
Este o eroare să credem, aşa cum cred unii, că principala tendinţă a muncii Marelui Avatar Christos se va realiza prin intermediul bisericilor sau a religiilor lumii. El va utiliza toate canalele posibile prin care poate fi adusă orientarea corectă si prin care Conştiinta omului poate fi Extinsă si Luminată. Peste tot, în toate ţarile, există mii de oameni interesaţi de realitatea Ierarhiei, oameni care cred în Maestrii Inţelepciunii (adică în Discipolii lui Christos ca Fii ai lui Dumnezeu) şi care nu vor fi surprinşi atunci cînd acest Grup al Fiilor lui Dumnezeu, înconjurindu-L pe Marele lor Conducator Cristos, îşi va face aparitia pe Pamânt.

2.-Învăţătorul IISUS CRISTOS ne confirmă şi atenţionează despre TRIMISUL(Marele şi Noul Avatar Cristic):
România sau Grădina Maicii Domnului cum e numită Aleasa voastră ţară, ŢARĂ DE LUMINĂ, nu de întuneric, îşi aşteaptă TRIMISUL - MARELE SPIRIT, care acum este în CERUL MARE al lui DUMNEZEU, TATĂL CERESC .
AŞTEPTAŢI-L, fiindcă aici în ROMÂNIA sunt încarnate cele mai MARI SPIRITE pământene, adică voi.

AVATARUL e pentru voi oamenii pământeni, TRIMIS(UL) de TATĂL CERESC şi alături de MARILE SPIRITE existente în România, adică voi şi alţii ca voi şi alţi Luminaţi, veţi forma o LUME NOUĂ, veţi începe cu EL Noua Eră de Lumină şi Pace şi Iubire pe Pământ.
Acum (an 2003) a venit momentul să vorbim şi despre: MARELE SPIRIT, MARELE AVATAR DE LUMINĂ ŞI PACE pe NOUL PĂMÂNT.
Undeva la apus de Munţii Retezat se află locul cel mai important pentru meditaţiile şi acţiunile Marelui Avatar, pe care îl vom numi deocamdată TRIMISUL.
Din acest focar energetic menţionat anterior, TRIMISUL va declanşa MARELE VAL SPIRITUAL peste munţii Carpaţi.
Şi acum traseul pe care TRIMISUL îl va efectua după declanşarea Marelui Val Spiritual din zona de apus a Muntelui Retezat .
TRIMISUL va porni din Munţii Retezat, în Munţii Bucegi, apoi în Munţii Parângu Mare , apoi Timişoara, apoi Arad, Oradea, Cluj, iarăşi Munţii Bucegi, Constanţa, Suceava, Bucureşti, apoi Baia Mare, apoi Cluj, Arad, Buziaş, Lugoj, Măru, Poiana Mărului, Sarmisegetuza, Bihor (un oraş 5D aflat lângă Oradea sub pământ, nu se ştie prea mult despre el), apoi Caransebeş, Ilfov, Bucureşti, Suceava, Iaşi, Ţîpova, Marea Neagră, Beiuş, Sântana de Arad, Beiuş şi iarăşi Ţâpova, apoi Caransebeş, Iaşi, Suceava, Iaşi, Caransebeş, Oradea, Arad, Timişoara, Lugoj, Craiova, Piteşti, Bucureşti, Constanţa, Buzău, Bacău, şi revenirea în Munţii Bucegi, apoi Parâng, Retezat şi iarăşi Bucegi.
TRIMISUL va fi un an singur, după care veţi merge cu EL pe rând…
Aradul (oraşul) va fi o Mare Cetate de Lumină. Acolo,TRIMISUL va sta cam Două Luni, după care se va muta la Timişoara, unde va sta un an.
TEMPLUL se va ridica în decurs de 10(zece) ani aici la Timişoara.
Atunci Marii Preoţi ai Luminii Celeste îşi vor face apariţia.
Apariţia (deplină şi publică a) TRIMISULUI va fi peste (aproximare) 10-12 ani(2013-2015) şi preluarea puterii administrative se va face odată cu manifestarea LUI (notă: TRIMISUL nu conduce România, ci coordonează spiritual pe toţi FIII Luminii ).
EL va începe să se manifeste peste vreo 9-10 ani calendaristici (adică după timpul nostru fizic 2012-2013) şi apoi (2013-2015) apare în toată splendoarea LUI.
Nu va fi o minune, va fi o minune materializată (CRISTOS ÎN CARNE ŞI OASE )
pentru convingerea multora.
TRIMISUL, e CEL MAI MARE AICI în Cerul de Lumină, şi CEL MAI MARE acolo la voi pe Terra .
Nu puteţi înţelege prea mulţi acum despre Puterea de manifestare, manifestarea şi apariţia TRIMISULUI.
NU-L MAI CĂUTAŢI ÎN ALTE ŢĂRI,TRIMISUL E AICI LA VOI ÎN ROMÂNIA,
ŞI MARILE SPIRITE O SIMT ŞI ŞTIU ACEST LUCRU.
ATENŢIE: anumiţi misionari aleşi de Ierarhia de Lumină îl percep deja, sau îl vor percepe mai devreme pe TRIMISUL în raport cu marea masă de oameni neiniţiaţi încă . (Mesager Floare Bândariu)

3.- Marele Maestru Spiritual TOBIAS ne spune despre TRIMISUL:
E bine că doriţi informaţii despre TRIMISUL-Marele Avatar-Noul Mesia .
Acum (anul 2003) este momentul în care TRIMISUL a început treptat să-şi recapete VIBRAŢIA NECESARĂ .
Tot acum, este momentul lui ca să plece în munţi, dar nu cu voi pentru că încă nu e timpul.
EL e IUBIRE, PACE, ARMONIE.
EL este CEL MAI LUMINAT şi nu intră în calculul vostru, deci luaţi-vă gândul de la aşa ceva, dar voi, în viitor veţi fi luaţi în calculele lui şi cu unii dintre voi va lucra foarte apropiat în derularea Misiunii Spirituale a României .
TRIMISUL este şi va fi susţinut de către unii dintre voi în Marea Misiune Spirituală a ROMÂNIEI, atât la nivel fizic cât şi la nivel spiritual.
Voi aveţi un grad de înţelegere şi manifestare ocultă ridicată, şi aţi venit cu experienţe bogate în sens metafizic atât de pe planeta Marte cât şi din Shambala după caz.
Veţi vedea în viitor şi vă veţi convinge. (Mesager Floare Bândariu)

4.- Maestru Spiritual I.I.J. FRANCISC MAITREYA ne spune despre TRIMISUL:
Acum o să redau câteva aspecte despre Trimisul, de care am aflat şi eu fiind în corpul fizic , ba mai mult, am avut privilegiul de ai fi în apropiere, însă nu am fost pregătit ca să-l pot accepta, deoarece mă încânta ideea de a fi eu acest Trimis.
Trimisul va avea o Nouă şi Nobilă Misiune Spirituală pe Terra.
Trimisul nu este conştient încă (era anul 2003) de misiunea lui, decât foarte foarte puţin.
Trimisul are un suflet nobil şi îndumnezeit, dar e copilăros, chiar prea copilăros, tocmai pentru a rezista condiţiilor Terestre.
Aparent, Trimisul cade în extrema cealaltă, adică nepăsător, aiurit, dezinteresat de toate, totul pentru viaţa uşoară, femei, petreceri, dar, lucrurile trebuie observate într-un anumit mod şi o anumită limită, pentru ca un eventual căutător al său să-l poată intui; totuşi, acum nu este timpul ca să-l cunoaşteţi, deoarece va veni şi vremea când El se va revela singur celor cel aşteptă.(Mesager Floare Bândariu).

5.- David prin Aryana Havah ne spune (în 2008) despre TRIMISUL:
…..România este un Loc Special.
De aici va pleca Noua Înţelegere a Lucrurilor.
De aici va porni un OM (MARELE AVATAR- TRIMISUL) care va explica şi ajuta omenirea să îşi conştientizeze misiunea.
Venirea Lui-TRIMISULUI va fi anunţată … de un bărbat.
Acest bărbat există de mult timp.
De fapt acum este bătrân însă şi-a înţeles menirea abia de câţiva ani.
El a început deja să spună de CEL CE VA VENI…..
Acest bărbat este un suflet care păstrează multe din caracteristicile celui ce a fost Ioan (Botezătorul) şi îl cheamă şi acum tot aşa .
Lumea îl ştie, s-a auzit de El, dar în cerc restrâns.
Nu a sosit încă vremea ca El să fie auzit, deşi nu mai este mult până atunci.
Da. El v-a vesti venirea unui Nou Messia.
Cel ce v-a veni ca Luminator (Marele Avatar) va avea multe din aspectele celui ce a fost Iisus ,…, însă El înglobează şi alte aspecte , ale unor fiinţe superioare care au trăit aici.
EL (Noul Mesia) nu se va naşte.
Trupul celui care îl va primi se află aici, s-a născut, însă El nu se află înăuntrul lui.
El va intra într-un trup ce se află deja pe Pământ.
Da. Acest trup, este în România.
Nu îţi pot spune unde este acest trup, deoarece nu ştiu cine este.
Doar Matricea deţine această informaţie şi bineînţeles Creatorul.
Eu ştiu doar ce se va întâmpla.
România a fost aleasă să aibă această misiune.
România va fi un important furnizor de hrană.
România mai are şi o altă misiune în noua lume care va veni, însă nu ţi-o pot dezvălui acum.
Totodată trebuie spus că atunci când El va veni, v-a intra atât în trupul care îi este destinat, cât şi în fiecare din noi.
În momentul în care va fi prezent fizic pe Terra, energia lui va pătrunde în fiecare din noi, făcându-ne compatibili cu EL.
Este ca şi cum cineva ne-ar da un surplus de informaţie, energie şi iluminare, pentru a fi apţi să ne aliniem noilor coordonate ale planetei.
Suflul lui va intra în noi şi noi vom fi altfel, mai buni, mai evoluaţi, mai înţelepţi.
Ne vom da seama că suntem cu adevărat fraţi şi vom manifesta acest lucru.
Această transmisie este realizată special cu scopul de a ne creşte frecvenţa vibaţională şi energetică, pentru a face posibilă primirea acestui suflu divin.(Mesager David, ce a făcut anunţul public prin Aryana Havah).


Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

.

Cititi despre "Sabia noului Rege Dac la adresa ... http://romaniaesoterica.blogspot.com/2009/06/cornel-nicula-continuam-prezentarea.html

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre
Partea VI


15.- Cristale.

1.- Gicu Dan precizare:
Dragi Prieteni.
Aici trebuie ţinut cont de reapariţia posibilităţilor de utilizare a cristalelor în Noua Civilizaţie şi avem în România Cristale aduse de noi din Atlantida, Cristale Dacice şi Cristale Extraterestre.
Unele Cristale vor fi scoase din pământ(sau din templele subterane) la suprafaţă, iar alte Cristale vor rămâne ascunse în acelaşi loc terestru şi vor fi utilizate doar informaţiile din ele. Mai avem şi Cristale Energetice ce trebuie descoperite şi care pot fi şi ele biblioteci informaţionale.

2.- MAESTRUL ELI ne confirmă şi exemplifică:
Cristalul de la Ţâpova este un Cristal al Cunoaşterii, care conţine informaţii oculte depozitate chiar de către voi pe timpul când eraţi extratereştrii, în calitate de membrii ai Echipajului Aştar Şeran.
Cristalul de la ŢÎPOVA (din Republica Moldova) există depozitat în subteran în aşa numita Sală a Cristalului şi nu oricine poate intra acolo.(mesager Aurora Neghiu).

3.- Aurora Neghiu ne confirmă şi exemplifică:
În munţii din apropierea localităţii Sacarâmb, există un Cristal al Cunoaşterilor Extraterestre, ale cărui informaţii vor fi utilizate în viitor după anul 2012.

4.- Floare Bândariu ne confirmă şi exemplifică:
Văd o Navă Extraterestră, din care coboară un tub de lumină în interiorul unui munte. Simt-Ştiu că mi se arată muntele Retezat.
Prin acest tub, este coborât un membru misionar al unei civilizaţii extraterestre chiar în interiorul muntelui Retezat.
Acest misionar este încarnat acum în România şi poartă numele de D.
Odată cu misionarul D. , prin tubul-rază de lumină a coborât şi un obiect de natură extraterestră, al cărui rost nu îl cunosc momentan.
Misionarul D. este poziţionat în faţa acestui obiect, într-o scurtă aşteptare.
Apoi, misionarul D. întinde mâna spre obiect şi cu o mişcare precisă apasă foarte puternic o zonă a acestuia. Instantaneu, Ştiu-Simt că întreaga Cunoaştere Extraterestră conţinută în acel obiect este revărsată-depozitată într-o structură cristalină în interiorul muntelui Retezat.

5.- Învăţătorul IISUS CRISTOS ne spune despre Cristalele Matriţă.
Aceste Cristale prototip bărbat şi femeie, au fost depozitate în actualul spaţiu fizic al Europei.
Cristalul de polaritate masculină este depozitat în munţii Pirinei şi este aşezat în interiorul Cristalului Mare Sferic, ce v-a fi plasat în curând în vârful PIRAMIDEI LUMINII CELESTE din Egipt, aşa cum va spus şi scris Melfior Ra.
Cristalul mare sferic din munţii Pirinei, are depozitat în structura sa toată Cunoaşterea Spiritualităţii fizice şi metafizice a civilizaţiei Lemuriene.
Cristalul om-bărbat depozitat în interiorul lui conţine doar o parte din Cunoaşterea ştiinţei oculte Lemuriene.
Vă rog să fiţi atenţi la persoanele care citesc Craniul acestui Cristal de om-bărbat, deoarece ele sunt Spirite Iluminate.
Unde credeţi că ar putea fi depozitat acest Cristal om-femeie, dacă Spaţiului Românesc i se spune şi îi spuneţi Grădina Maicii Domnului?
E simplu, nu?
Acest Cristal om-femeie este în România, exact sub Marea Piramidă.
Acest Cristal om-femeie se află depozitat în munţii Retezat; Cristalul om-femeie este în Piramida Nordică.(mesager Floare Bândariu).

6.- Rama ne spune:
Eu Rama am lăsat multe aici în munţii voştri Româneşti. Am venit să vă spun că vi le dăruiesc din toata inima şi ştiu ca voi le dăruiţi cu aceiaşi iubire.
Am lăsat Cristale în munţi, punând bazele pentru ce va fi. Aceste baze voi le puneţi ca Fiinţe Divine eterne care "SUNT PENTRU A FI", care aveţi capacităţi de zei, de a crea spaţiu, timp, materie si energie.(mesager Mihaela Palade).

7.- Gicu Dan precizări despre Nucleul Cristalin Energetic:
Sub semnul îndrumării ,,Cunoaşteţi Adevărul şi Adevărul vă v-a elibera,, pe care Învăţătorul nostru Iisus Cristos ne-a lăsat-o moştenire (dar ne-o reafirmă prin Mediumii României de câte ori consideră că este necesar), acum este timpul scoaterii la Lumina zilei al faptului că în următoarea epocă Terestră al Vărsătorului de Lumină Cristică, ROMÂNIA va fi: Centrul Federaţiei CRISTICE TERESTRE şi EXTRATERESTRE, ca Centru Spiritual de Bază (vor mai fi şi alte centre subsidiare pe Terra) al Noului Pământ al Creaţiei a Doua.
Acest Potenţial Spiritual Federativ ce se vrea materializat în şi din România,va fi susţinut inclusiv şi printr-un alt element de infrastructură Matricială existent în România, element denumit Nucleul (Sfera) Cristalin Energetic.
Prezenţa acestui Nucleu (Sferă) Cristalin Energetic în România am intuit-o corect încă din anii anteriori anului 2009, dar dimensiunea formei, puterea vibraţională şi importanţa acestui Nucleu nu le sesizasem atunci la întreaga lor măreţie.
Acum ştiu că existenţa acestui Nucleu Cristalin Energetic este datorată atât intervenţiei Civilizaţiilor Confederative Extraterestre de Lumină, cât şi prezenţei primordiale a unei colonii extratrestre pe Terra chiar aici în Spaţiul Românesc.
Acest Nucleu (Sferă) Cristalin Energetic , este Zestrea Teritorială actuală a Cetăţelilor Români (indiferent de naţionalitate) la care se alătură existenţa altor Mari Taine la care în viitor se va avea acces, o Zestre pe care noi Cetăţenii României avem datoria de a o Utiliza şi Împărtăşi împreună cu toţii locuitorii Terrei fără discriminare, în Iubire şi cu Înţelepciune Divină.

Dragi Prieteni.
Continuând prezentarea acestui subiect al Nucleului de Cristal Energetic, voi aduce în faţa Spiritului vostru o perspectivă inedită şi complementară susţinerii ideii trinitare centrale conform căreia:
1.- România are o Mare Misiune de Spiritualizare Celestă a umanităţii terestre;
2.- România este cu Adevărat Inima Ocultă (încă Ascunsă) a Terrei; şi nu în ultimul rînd,
3.- România este deja Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre.

În condiţiile particulare ale acestei perspective noi de abordare informaţională, nu voi face altceva decît să las efectiv Munţii Carpaţi să vorbească în locul meu, cu specificaţia conform căreia, dacă de la oraşul Moldova Nouă la oraşul Turnu Severin fluviul Dunărea n-ar fi fracturat(?) Munţii, Munţii Balcani din Bulgaria ar de fapt tot o aripă dar sudică a Carpaţilor Străvechi.
Din acest considerent vă rog să priviţi în Schiţa nr.1 o hartă a Munţilor Carpaţi(culoare maro) plus Munţii Balcani ai Bulgariei, desenată geologic pe zona lor de fiinţare şi care cuprind mai multe ţări actuale.

Image Hosting by PictureTrail.com


După cum se observă din schiţa nr1, Munţii Carpaţi plus Munţii Balcani, conturează o formă geometrică spiralată (culoare maro) în care:
1.- Braţul de nord-vest al spiralei porneşte din Slovacia (nr.5)- munţii Tatra Mare şi coboară spre sud-est prin Polonia şi Ucraina, centrându-se în România(nr.1);
2.- România (nr.1) este Nucleul fizic şi energetic de Rotaţie al Spiralei;
3.- Braţul de sud-est al spiralei porneşte din Bulgaria (nr.12) şi urcă spre vest-nord centrându-se în România(nr.1);

(Notă: de fapt, Braţul de Nord-Vest al spiralei cuprinde şi lanţuri muntoase din Ungaria, iar Braţul de Sud-Est al spiralei cuprinde şi lanţuri muntoase din Iugoslavia, Macedonia,Turcia şi Grecia cu Muntele Athos.Eu am simplificat schiţa pentru scopul propus.)
Mergînd mai departe cu sintetizarea formei geologice a Munţilor Carpaţi plus Munţii Balcani la nivelul Simbolisticii Geomeriei Sacre, vă redau mai jos în schiţa nr.2, dintr-o anumită perspectivă, chiar adevărata formă a Polarităţilor Divine Yin şi Yang materializată fizic şi energetic de aceşti munţi.

Image Hosting by PictureTrail.com


În general, Polarităţile Divine Feminine-Yin şi Masculine-Yang, ne-au fost transmise în Europa ultimelor sute de ani din tradiţiile Spiritual Divine ale Marilor Maeştri din Extremul Orient, sub forma Cercului în care aceste Polarităţi Yin(Femininul) şi Yang (Masculinul) se manifestă în interiorul acestuia. Aceasta este o primă perspectivă.
Perspectiva Spaţiului Fizic şi Metafizic al Munţilor analizaţi acum de noi, ne prezintă o altă perspectivă, tot specială, dar particulară.
Astfel că, pornind de la perspectiva Spiritualităţii Orientului, acest Simbol apare în perspectiva Europeană ca fiind pus în funcţie.
Dacă Funcţionalitatea Yin-ului şi Yang-ului Oriental este mărginit de conturul cercului, Funcţionalitatea Yin-ului şi Yang-ului European sparge marginile Cercului şi se transformă în Spirală după modelul geometric al Munţilor Carpaţi şi Balcani din Schiţa nr.2 (cît şi al multor Galaxii Spiralate aflate în imensitatea Universului Fizic).
Într-o altă ordine de idei, în momentul de faţă cînd deja Energia Nouă a Omului Nou şi a Noului Pământ funcţionează ca o realitate integrată, această Spirală Europeană o putem denumi Spirala Androginităţii Cristice în formă Manifestată individual (om şi planetă solitar) cât şi concomitent la nivel colectiv (oameni şi planetă interconectaţi).
Din acest considerent, România ca Centru al celor două Polarităţi Divine funcţionale Androgin (şi nu Egotic ca în Energia Veche a Vechiului Pământ), prin fiinţarea ca Nucleu-Centru al Spiralei Munţilor Carpaţi şi Balcani, indică la nivel geologic dar în special la nivel Energetic-Informaţional, un Potenţial extrem de Înalt al Concentrării Energiei Noului Program Divin de redresare Spiritual Crstică a întregii omenirii.
Fiecare Cer (Univers-Dimensiune) poate fi simbolizat geometric printr-o formă mai mult sau mai puţin sferică, dar ieşirea Conştientă a Spiritelor (oamenilor) dintr-un Cer şi intrarea în alt Cer, se poate face doar prin evoluţie androgină Cristică spiralată, conform modelului energetic al Munţilor Carpaţi şi Balcani.
Dar să mergem mai departe dragi prieteni, tocmai la Schiţa nr.3, unde putem observa că Munţii Carpaţi în România au o formă atît de bine Programată din Cerurile de Lumină Divină, încît poti să-i redai simbolic atît ca Triunghi dar şi ca Cerc.
Glumind, se pare că Dumnezeu este de fapt primul Mason în Creaţia Sa, în sensul Altruist al cuvîntului bineînţeles şi iată cum:
1.- Triunghiul este atît substitutul simbolic, cît şi rezultatul utilizării Echerului în aceiaşi Tradiţie Spirituală Pură a anumitor cercercuri ritualice Masonice (dar şi în unele Religii).
2.- Cercul este atît substitutul simbolic, cît şi rezultatul utilizării Compasului în Tradiţia Spirituală Pură a anumitor cercercuri ritualice Masonice (dar şi în unele Religii);
Echerul şi Compasul sunt două instrumente de bază cu care Creatorul Prim prin Co-Creatorii săi, şi-a Geometrizat Sacru întreaga sa Creaţie şi prin Corespondenţă Luminaţii Masoneriei şi Religiilor actuale o perpetuează în Iniţierile lor Teoretice dar mai puţin Practice.
Dar să revenim din nou la Schiţa nr.3, unde ne aşteaptă Triunghiul da AUR al Carpaţilor Româneşti.
Din acest Triunghi de Aur se extrag ca rezlutate obţinute dintr-o meditaţie metafizică, chiar acele atribute fundamentale prin care Creatorul Prim şi-a trimis spre manifestare întreaga-i Sustanţă şi Esenţă Personală.
Întrînd împreună în Vibraţia foarte Înaltă a Triunghiului de Aur al Carpaţilor României, vă rog să reţineţi următoarele consideraţii ezoterice de Atribut Divin şi anume:
1.- Atributele Divine sunt: Iubirea, Înţelepciunea şi Voinţa (Puterea ce face Miracole) Divină;
2.- În Triunghiul de Aur al Carpaţilor Româneşti avem:
2.a).- latura formată de Munţii Carpaţilor Orientali, care reprezintă Atributul Înţelepciunii Divine oferită-sosită la nivel de mase omeneşti prin Învăţătorul Buddha;
2.b).- latura formată de Munţii Carpaţilor Occidentali, care reprezintă Atributul Iubirii Divine sosită prin Maestrul Iisus;
2.c).- latura formată de Munţii Carpaţilor Meridionali, care reprezintă Atributul Voinţei Divine ce v-a sosi prin TRIMISUL, Atribut pe care îl vom folosi cât de curând ca Voinţă Altruistă (după anul 2012, sau mai repede la unii, ne va funcţiona Voinţa Eului Superior Cristic).
În contextul Ascensiunii Omului şi Terrei spre şi în 5Dimensional, apar alte elemente de interconectare a atributelor Divine şi pe care Triunghiul de Aur al Munţilor României ni-l oferă ca predestinare(vezi schiţa nr.4).

Image Hosting by PictureTrail.com


3. - Înţelepciunea Orientului (Carpaţilor) va fi susţinută de un braţ al spiralei venit din Energiile-Informaţiile Occidentului);
4. - Iubirea Occidentului (Carpaţilor) va fi susţinută de un braţ al spiralei venit din Energiile-Informaţiile Sudului;
5. - Voinţa Meridională (Carpaţilor ) va fi susţinută de un braţ al spiralei venită din Energiile-Informaţiile Orientului;
6. – Energiile-Informaţiile Polului Nord Terestru şi Ceresc menţin laturile triunghiului interconectate funcţional;
7. – Braţul spiralei Energiilor-Informaţiilor Orientului încă nu este venit ca Atribut al Voinţei Divine, de aceea am şi punctat-o cu vîrful în Ţîpova din Republica Moldova (la schiţa nr. 3), unde avem o Piramidă Celestă care v-a ieşi la suprafaţă odată cu manifestare Trimisului (Voinţa Divină va ridica pământul pe râul Nistru);
8. - De îndată ce Energiile Voinţei Trimisului însoţit de Energiile Voinţei Discipolilor Lui vor ridica vibraţional lumea Noului Pămînt, Atributele Iubirii, Înţelepciunii şi Voinţei Divine vor Radia Expansional din România manifestând o Energie Nouă şi Completă, într-o Formă Nouă care n-a mai fost niciodată experimentată în Toată Creaţia Creatorului Prim.
Şi acum, fiindcă am vorbit de Energiile Triunghiului de Aur al României, să trecem la Cerc, care de fapt este o Sferă-Nucleu Cristalin de Energie Multidimensională Radiantă şi care se află aşezat în Centru României, chiar în Transilvania.
Despre acest aspect, îi permitem Înţeleptului Zamolxe să ne spună părerea lui.

8.- Zamolxe ne spune:
Acum, aici în România, un Nucleu, un Mare Cristal sa ştiţi că exista. El este un Nucleu Cristic la care vă rog să vă adăpaţi şi din EL luând Esenţa, voi înşivă veţi deveni acest CRISTAL pe Pământ.
Acest Nucleu să ştiţi că are o forţă imensă. Pe acest Nucleu, România stă, este susţinută. Este precum un giuvaier, absoarbiţi-l; El este foarte mare, EL este sub România. Însă voi să ştii că totul de aici va PORNI şi la această ÎMPĂRĂŢIE de Lumină Cristică Românească, multe suflete s-or ivi să bată-n porţi, să se adape.(Mesager Mihaela Palade).
.

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre

ROMÂNIA(RAMANIA) Centrul Federaţiei Cristice Terestre şi Extraterestre
Partea V


14.- Diferite Portaluri interdimensionale sau multidimensionale

1.- ST. Germain ne concretizează:
Portalurile sunt în număr de trei. Ele se află într-o aliniere perfectă.
Energia lor e concentrată în regiunile muntoase ale acestui pământ, în partea de Nord-Nord-Vest a României(estimativ Baia Mare, Cavnic, adică în zona Munţilor Maramureşului ), la circa 120 de metri distanta unul de altul. Locaţia exactă nu este atât de importantă, e mai important potenţialul pe care îl reprezintă. Nu trebuie sa mergeţi in mijlocul unui astfel de Portal, pentru a simţi energia care se afla înăuntru. Putem sta aici si acum, Shaumbra, în aceasta sală, în momentul de Acum şi putem simţi energia acestor Portaluri Multidimensionale, pentru ca sunteţi conectaţi intim cu ele.
Nu e vorba de a încerca sa le deschideţi, nu trebuie sa forţaţi niciodată un Portal să se deschidă. Nu puteţi face un Portal să se deschidă! Portalurile Energetice sunt ca autostrăzile şi apar la momentul potrivit, la locul potrivit, pe baza nivelului de Conştiinţă al Umanităţii. De aceea ele se deschid acum. Va vom cere în câteva momente să Simţiţi Portalurile şi vă vom cere să nu forţaţi energia!( Mesager Coldre, Linda, Tobias…Bucuresti)

2.- Cristina Mirela Vasile experienţă personală:
In altă ordine de idei, citind mesajul Maestrului Gicu legat de Portaluri, acum aproape 2 ani (an 2007), fiind acasă în Elveţia, am "plecat" într-o meditaţie spre Munţii Bucegi(în România). Astfel mă încarc energetic şi nu numai. La un moment dat am fost purtată din Munţii Bucegi spre oraşul Braşov, unde am descoperit un Portal în Interiorul Tâmpei (munte lângă Braşov). Cel mai interesant a fost când am descoperit în aceeaşi călătorie astrală ,chiar lângă noi în St. Pantaleon(Elveţia) un Portal identic cu cel din Brasov. Nu am primit multe informaţii în acea zi şi nici mai târziu, doar menţiunea ca voi reveni când va fi cazul; azi, citind mesajul şi intenţia voastră, am înţeles că în sfârşit se apropie timpul.

Image Hosting by PictureTrail.com

Elveţia: Nuglar şi St. Pantaleon
Portal Atemporal(Foto: Cristina Mirela Vasile)


Image Hosting by PictureTrail.com

Elveţia: St. Pantaleon
Panorama de lângă Portalul Atemporal
(Foto: Cristina Mirela Vasile)


Image Hosting by PictureTrail.com

Elveţia: St. Pantaleon
Poarta Atemporală din Profil(Foto: Cristina Mirela Vasile)


Image Hosting by PictureTrail.com

România:Tâmpa Braşov
Portal Atemporal(în zona adiacentă)


3.- Maestrul Eli ne spune despre Portalurile-Porţile spre 5D Şambala.
Asemenea Porţi de intrare din România în Shambala există şi sunt în număr de trei, astfel:
- Prima Poartă este în Carpaţii Meridionali;
- A doua Poartă este în Carpaţii Orientali din zona Moldovei;
- A treia Poartă este în Munţii Maramureşului.
Intrarea se face prin Dematerializare şi Rematerializare.
Aceste Porţi de intrare în Shambala sunt la vedere în peisajul Carpaţilor Româneşti ,dar sunt pe o vibraţie înaltă şi nu pot fi percepute cu ajutorul ochilor fizici.
Ca să întri în Shambala, presupune să ai o percepţie clarvizionară pe nivelul frecvenţei de vibraţie energetică a Porţii, cât şi multe alte calităţi psiho-spirituale, care să-ţi permită să lucrezi cu aceste energii suprasensibile .
Acum privesc în viitor şi văd cum mulţi dintre cei care vor avea acest potenţial spiritual de materializare şi dematerializare discută între ei despre aceste Porţi.
Aceşti oameni se cunosc între ei şi cu toate că au abordat acest subiect în discuţiile lor, nici unul dintre ei nu va spune că vor merge prin aceste Porţi în Shambala Interioară (este şi Shambala din Atmosferă), dar se vor întâlni
acolo după un timp.(Mesager Floare Bândariu).

4.- Zamolxe ne precizează:
La Calendarul din Sarmisegetuza Regia a sosit Părintele Zamolxe în inimile noastre şi ne-a grăit. Aici v-aţi născut, aici s-a născut ideea, aici a coborât Lumina. E Lumina Primordiala, locul sacru de început al Daciei. E locul de venire al Spiritului în trup pentru prima dată. Lumina s-a întrupat, s-a expandat în mii de fiinţe, apoi de aici, noi am călătorit către toate zările.
Tot ce este aici la Sarmisegetuza Regia, este mai presus de Cunoaşterea voastră. Acest Loc Sacru este hrana pentru inimile voastre. Primiţi toţi flacăra sacră a acestui loc, căci este leagănul primordial al acestei civilizaţii terestre. De veniţi aici (in spirit sau in fizic), Eu Zamolxe vă voi conduce de pe Soarele de Andezit la această Lumina (5D) din interiorul Pamantului-Şambala.(Mesager Mihaela Palade).

Image Hosting by PictureTrail.com

Sarmisegetuza Regia-Capitala fizică şi metafizică a Daciei.
Soarele de Andezit marchează Portalul de intrare în Şambala Subpământeană.(Foto: Liciu Constantin)


5.- Ion Gabriel ne spune:
În luna august 2008, am avut marea bucurie de a ajunge pe la Sarmizegetuza Regia, unde m-am simţit acasă. Nu-mi venea sa mai plec. Am păşit peste tot locul. Simţeam că imi este familiar, deşi nu mai trecusem pe acolo, cel puţin în această viaţă.
Am stat pe fiecare bucaţică de loc, exact ca atunci când te reântorci pe locurile dragi, unde ai copilărit. Trăiam o linişte adâncă, în care era totuşi un freamăt, un ceva nelămurit. Era o chemare pe care nu o întelegeam, dar pe care o percepeam launtric.
Melfior Ra mi-a spus: Ai trăit o viaţă în apropierea lui Zalmoxe. Erai neâncrezator despre ceea ce Zamolxe îţi spusese despre Şambala din Interiorul Pământului şi despre faptul că într-un anume fel, pământul se despică şi te înghite prin Soarele de Andezit. Apoi ai fost condus de însuşi Zalmoxe către ţinuturile Shambalei interioare, pentru a te convinge de existenta ei. Ai revenit de acolo din Şambala tot prin Portalul marcat de Soarele de Andezit, dar, cu o coroniţă (energetică) pe cap.
Soarele de Andezit marchează şi acum un Portal catre Shambala. De aceea, încearcă să vezi ce Simţi. Poate că reuşeşti să treci prin Portal în 5D, în Shambala Interioară. Succes.

6-Gicu Dan experienţă personală :
O altă posibilitate de deplasare în alte Spaţii şi Lumi, este Portalul Atemporal redat în schiţa de mai jos. Printr-un asemenea Portal eu am avut posibilitatea de a călători în corp spiritual de pe Terra prin toată Calea Lactee până la marginea ei, unde mi s-a arătat o Galaxie învecinată şi cu care eu am la nivel de Spirit o relaţie apropiată. Acest Portal Atemporal poate fi utilizat atât prin călătorie directă în corp spiritual, dar şi în călătorie indirectă, adică prin Imagine interioară la distanţă , caz în care Simţi şi auzi atât lumea fizică, dar eşti şi călător prin acest Portal Atemporal. Acest tip de călătoria indirectă au efectuat-o prietenele mele Aurora Neghiu şi Anghel Alexandrina, ambele cu rezultate strălucitoare.
Conform Schiţei de mai jos, trebuie reţinut faptul că faza F.1. este locul de pornire, în care cele două jumătăţi de cerc există la fel ca pe Lucrarea sculpturală a Maestrului Constantin Brâncuşi intitulată Poarta Sărutului.
În momentul în care se doreşte efectuarea călătoriei, prin Intenţie cele două jumătăţi de cerc trebuie unite într-un cerc întreg şi astfel se deschide Privirii Spirituale un tunel foarte lung format din cercuri azurii. Deplasarea prin acest tunel de inele-cercuri azurii este curbat în multe feluri, iar lungimea lui diferă în funcţie de destinaţia pe care ai ales-o în interiorul Căii Lactee sau spre alte Galaxii mai apropiate sau mai îndepărtate. La poziţia F.2. deja călătoria directă în corp spiritual sau călătoria indirectă prin imagine interioară la distanţă se derulează perfect spre destinaţia Comandată-Intenţionată de voi şi chiar dacă nu Simţiţi anumite prezenţe, totuşi fiţi siguri că sunteţi supravegheaţi de Entităţi de Lumină.

Image Hosting by PictureTrail.com

Portal Atemporal Individual.
.